Weekend w Muzeum

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
15
05.2021
Sobota
Tczew - Weekend w Muzeum
Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie zapraszają na "Weekend w Muzeum" w dniach 15 i 16 maja 2021 r. W tym roku zmieniono nieco formułę Nocy Muzeów w Tczewie. Zostanie ona wydłużona na sobotę i niedzielę 15 i 16 maja pod nazwą "Weekend w Muzeum". "W tych dniach zapraszamy naszych gości do Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie w godzinach od 11:00 do 18:00" - mówią organizatorzy.

Oprócz wystaw stałych naszych tczewskich oddziałów serdecznie zapraszamy do zwiedzania aktualnych wystaw czasowych: "Moja Wisła" w Muzeum Wisły i "Tradycyjne łodzie świata" w CKWS.
Pierwsza z nich, wystawa obrazów "Moja Wisła" jest wyjątkowa ze względu na autora prezentowanych prac- Mirosława Bruckiego, artysty, konserwatora zabytków i długoletniego kierownika Pracowni Modelarskiej Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Jest twórcą wielu imponujących makiet i modeli, które od lat budzą podziw wśród zwiedzających nasze ekspozycje. Obrazy prezentowane na wystawie "Moja Wisła" są jedynym w swoim rodzaju malarskim zapisem samotnego rejsu Wisłą z Krakowa do Gdańska, który M. Brucki odbył w latach 2013 i 2014. Nadwiślańskie pejzaże są zdumiewająco różnorodną, wielowymiarową opowieścią o nie zawsze oczywistym pięknie królowej polskich rzek i położonych na jej brzegach miast i miasteczek. Częścią wystawy jest również "Delfin"- mała łódź żaglowa, którą autor obrazów odbył swoją podróż.

"Tradycyjne łodzie świata" to ekspozycja prezentująca unikatowe obiekty przekazane przez brytyjską archeolożkę Valeri Fenwick i emerytowaną muzealniczkę z Leeds polskiego pochodzenia, Barbarę Woroncow. Kolekcja pozyskana przez nasze muzeum jesienią 2019 r. składa się z wyjątkowych jednostek, bezcennych z punktu widzenia nautycznych badań naukowych. Wiele z nich jest jedynymi w swoim rodzaju egzemplarzami, niespotykanymi w innych zbiorach na świecie. Oprócz łodzi i tratw pochodzących z różnych kontynentów, na wystawie znajdują się również modele jednostek pływających, figury dziobowe oraz wiosła pochodzące z różnych stron świata. Ekspozycji towarzyszą prezentacje multimedialne, wzbogacone o animacje trójwymiarowych modeli prezentowanych łodzi, wykonane przez Dział Digitalizacji NMM. Obydwie wystawy czasowe w naszych tczewskich oddziałach będą dostępne dla zwiedzających do końca grudnia 2021 r.

W nadchodzący weekend 15 i 16 maja nasi goście będą mogli również wziąć udział w specjalnie przygotowanej grze muzealnej, w której zadania będą tematycznie związane z wystawami w Muzeum Wisły i CKWS.

Serdecznie zapraszamy:

Muzeum Wisły i CKWS w Tczewie
15 i 16 maja 2021 r., godz. 11.00 - 18.00
15 maja wstęp bezpłatny, 16 maja - obowiązuje opłata 1 zł/os na dwa obiekty.
Obowiązują zasady reżimu sanitarnego: w Muzeum Wisły jednocześnie będzie mogło przebywać 23 zwiedzających, w CKWS limit zwiedzających to 14 osób.

O atrakcjach przygotowanych przez Fabrykę Sztuk można przeczytać tutaj.


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA