Pomorze najbardziej kolejowym regionem w Polce. Pomimo pandemii najchętniej jeździmy pociągami

Dworzec PKP, pociąg (fot. tcz.pl)
Tczew - Pomorze najbardziej kolejowym regionem w Polce. Pomimo pandemii najchętniej jeździmy pociągami
Mieszkańcy województwa pomorskiego najchętniej w kraju korzystają z pociągów. Wskaźnik wykorzystania kolei w naszym regionie w 2020 r. wyniósł 15,9. I pomimo pandemii jest najwyższy w Polsce. Łącznie z pociągów na Pomorzu, w minionym roku skorzystało 37,3 mln podróżnych. To drugi wynik w kraju.

Raport o pasażerskich przewozach kolejowych przygotował Urząd Transportu Kolejowego.

Miliony pasażerów...

W ciągu ostatnich sześciu lat, coraz więcej mieszkańców Pomorza wybierało pociągi jako środek komunikacji.


- Z roku na rok liczba pasażerów zwiększała się o kilka milionów. Rekordowy był rok 2019 r., kiedy to odprawionych zostało 61 mln pasażerów - mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Niestety rok 2020 okazał się ciężki. Pandemia koronawirusa, lockdowny, system pracy i nauki zdalnej zaskoczyły wszystkich.

- Tak jak przewidywaliśmy liczba pasażerów znacząco spadła do ponad 37 mln. Ale to i tak drugi najlepszy wynik w kraju - dodaje marszałek. Pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Mazowsze. - W przeciwieństwie do innych regionów nie wprowadzaliśmy drastycznych ograniczeń w rozkładzie jazdy. Oczywiście wiązało się to z dużymi kosztami jednak uznaliśmy, że nie wszyscy mieszkańcy mogą zdalnie pracować, i muszą mieć możliwość szybkiego i bezpiecznego dojazdu do pracy - zaznacza marszałek Struk.


Łącznie z usług wszystkich przewoźników kolejowych w Polsce w 2020 r. skorzystało prawie 210 mln pasażerów.

...wybierają kolej

Dobra oferta przewozowa, dopasowany rozkład jazdy to wszystko zachęca mieszkańców do wyboru pociągu, jako środka transportu czy to w codziennych dojazdach czy też turystycznych wycieczkach. Od wielu lat na Pomorzu rośnie tak zwany "wskaźnik wykorzystania kolei". Jest to liczba, która pokazuje jak często jeździmy pociągami w ciągu roku. W 2020 roku wyniósł on 15,9. To najwięcej w Polsce.

- Po raz kolejny okazuje się, że Pomorzanie wolą jechać pociągiem niż np. własnym samochodem - podkreśla marszałek Struk.

To duża szansa na odzyskanie pasażerów i zdobycie nowych. Na drugim miejscu podium uplanowało się Mazowsze, a na trzecim Dolny Śląsk. Pomorski wskaźnik jest też prawie trzy razy wyższy niż średnia ogólnopolska.

Więcej na ten temat tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  SUSAN BENSON_gość_gość

  17.08.2021, 00:14

  OFERTA POŻYCZKI

  Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie finansowanie bezpośrednie - Otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki aprobaty - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki * Elastyczna spłata - Musisz wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com WhatsApp/Telegram: +447903159998 Pośrednicy/konsultanci/brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

  Odpowiedz
  IP: 185.212.xx1.xx2 
 • Uwaga !_gość

  17.08.2021, 12:34

  niebezpieczenstwo

  uwazaj na numer kierunkowy +44 albo 0044, wiecej informacji znajdziesz w internecie

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx2.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.