Deklaracja LGBT+ podzieliła część środowisk. Jak w tczewskich szkołach wygląda edukacja seksualna?

LGBT, serce, tęcza
Tczew - Deklaracja LGBT+ podzieliła część środowisk. Jak w tczewskich szkołach wygląda edukacja seksualna?
Przyjęta przez warszawski ratusz Deklaracja LGBT+ podzieliła część środowisk. Punktem zapalnym stała się edukacja antydyskryminacyjna i seksualna dostępna w każdej szkole zgodna ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). A jak edukacja seksualna wygląda w naszym mieście i powiecie?

Kwestie światopoglądowe to tematy, po które chętnie sięgają politycy przed wyborami. Aborcja, czy prawa mniejszości seksualnych to nośne tematu, który powodują wyraźną polaryzację postaw. Teraz głośno jest o Warszawskiej Deklaracji LGBT+. Co zakłada dokument przyjęty przez władzę stolicy? To m. in. program "Latarnik", czyli przynajmniej jedna osoba z kadry w każdej szkole, która interweniuje i pomaga młodzieży i dzieciom LGBT+ prześladowanym z powodu orientacji lub tożsamości płciowej, podpisanie i wdrożenie Karty Różnorodności w Urzędzie i jednostkach m. st. Warszawy oraz edukacja antydyskryminacyjna i seksualna dostępna w każdej szkole zgodna ze standardami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i aktywne wsparcie kadry szkolnej w zapobieganiu dyskryminacji. Dokument stał się prawdziwą wodą na młyn na polityków - prawa strona grzmi, że będzie bronić polskich dzieci, a według interpretacji prawicowych polityków edukacja seksualna ma sprowadzać się do "nauki masturbacji w przedszkolu". Z kolei opozycja podkreśla, że ktoś wreszcie pomyślał o rzetelnej i rzeczowej edukacji seksualnej. Gdzie dwie różne postawy, tam awantura gotowa - i politycy w mediach przerzucają się w argumentach na poparcie swojej tezy.

Jak natomiast wygląda edukacja seksualna w "Polsce powiatowej"? W szkołach ponadpodstawowych i podstawowych w całym kraju prowadzone są tzw. zajęcia WDŻ, które mają dać młodym ludziom odpowiedzi na pytania, na które nie zawsze w domu mogą uzyskać odpowiedź.

- Jeśli chodzi o kartę LGBT, to na dzień dzisiejszy nie planujemy wprowadzenia powyższej karty. - wyjaśnia Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie - Natomiast Wychowanie do Życia (WDŻ) jest realizowane w szkołach ponadpodstawowych: branżowej szkole I stopnia, w klasach I-III liceum ogólnokształcącego i w klasach I-III technikum.

Przedmiot Wychowanie do Życia w Rodzinie jest obowiązkowy dla dyrektora szkoły, natomiast nie jest obowiązkowy dla uczniów.

- Zgodnie z przepisami "Uczeń niepełnoletni nie bierze udziału w zajęciach, jeżeli jego rodzice (prawni opiekunowie) zgłoszą dyrektorowi szkoły w formie pisemnej rezygnację z udziału ucznia w zajęciach" (par. 4.1 rozp. z dnia 10 sierpnia 2009 r.). albo: "Uczeń pełnoletni nie bierze udziału w zajęciach, jeżeli zgłosi dyrektorowi szkoły w formie pisemnej rezygnację ze swojego udziału w zajęciach" (par. 4.2 rozp. z dnia 10 sierpnia 2009 r.). Przed przystąpieniem do realizacji zajęć dyrektor szkoły powinien zorganizować spotkanie z nauczycielem prowadzącym zajęcia (wraz z wychowawcą klasy) z rodzicami uczniów zgodnie z par. 5.1 rozp. z dnia 12 sierpnia 1999 r.- wyjaśnia rzecznik.

Na realizację zajęć przeznacza się w szkolnym planie nauczania następującą liczbę godzin - po 14 godzin, w tym po 5 godzin z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców. W przypadku udziału ucznia w zajęciach WDŻ na świadectwie szkolnym promocyjnym i świadectwie ukończenia szkoły, w miejscu przeznaczonym na wpisanie nazwy dodatkowych zajęć edukacyjnych wpisuje się "wychowanie do życia w rodzinie", a w miejscu przeznaczonym na wpisanie oceny z tych zajęć wpisuje się odpowiednio "uczestniczył" albo "uczestniczyła".

Jak sytuacja wygląda w szkołach podstawowych podległych tczewskiemu ratuszowi?

- Nie wprowadzamy w Tczewie karty LGBT, ponieważ wszystkich mieszkańców traktujemy jednakowo i nikogo nie pytamy o orientację seksualną. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miasta w Tczewie. - W każdej ze szkół podstawowych zatrudniony jest pedagog lub psycholog, którego zadaniem, ale również zadaniem nauczycieli i wychowawców, jest reagowanie na bieżąco na wszelkie przejawy nietolerancji wobec uczniów lub ich wykluczania z powodu różnego rodzaju odmienności.

Przedmiot "Wychowanie do życia w rodzinie" jest realizowany w wymiarze 14 godzin lekcyjnych w ciągu roku, w klasach IV-VIII, w tym po 5 godzin z podziałem na grupy dziewcząt i chłopców. Klasa III gimnazjum realizuje WDŻ w ramach przedmiotu "wiedza o społeczeństwie". Zajęcia te nie są obligatoryjne, na udział w nich wyrażają zgodę (lub nie) rodzice lub prawni opiekunowie dziecka.

Zgodnie z podstawą programową, zajęcia WDŻ są nakierowane na takie zagadnienia jak rodzina, dojrzewanie, czy seksualność człowieka. Dzieci mają okazję poznać zagadnienia, o których w statystycznym polskim domu rozmawia się niechętnie lub ze wstydem.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (63)
dodaj komentarz

 • +52

  gość _gość_gość_gość

  22.03.2019, 12:18

  Zdecydowanie sprzeciwiam się deklaracji lgbt . W Polskich szkołach nie ma na to miejsca jakoś do tej pory ludzie sobie radzili bez tych zboczeń i niech tak pozostanie.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx1.xx5 
 • -28

  Tcz.pl_gość

  22.03.2019, 12:43

  Lgbt

  Ciekawe, ze np. w Kanadzie osoby Lgbt maja swoje prawa od 50 lat i jakos nikomu nic zlego się od tego nie stalo. Zrozumcie ze oni chca po sobie dziedzic, moc dowiedziec sie o stanie zdrowia partnera w szpitalu, czy miec wspolny majątek. Jaki to ma wplyw na innych ludzi - żaden. Lgbt niczego pozostalym nie zabiera, chce korzystać z praw które się im należą nic poza tym. Martwicie się o swoje dzieci. Po pierwzer lgbt to nie choroba zakaźna. Po drugie dziecko samo w sobie nie ma uprzedzeń do drugiego człowieka, tylko dorosły te uprzedzenia w nim buduje, wiec sami mieszacie dzieciakom w glowach i dajecie sie omamić manipulacji. Osoby Lgbt żyją w Polce, stabowia 2% społeczeństwa. To może byc Twoj lekarz, mechanik, pracownik stacji paliw, kierowca autobusu, itd. Proponuje zatem wszystkie wyzwiska kierować w twarz,zamiast wyrzucac je w internecie. Zobaczymy czy takie opluwanie kogos oko w oko będzie dla Was łatwe.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx7.xx3 
  +43

  M.S.W._gość

  22.03.2019, 13:12

  do Lgbt

  Nie rozumiesz, że zaczyna się od małego wyłomu w prawie, a potem coraz więcej, a na końcu będziecie zabierać dzieci ludziom hetero, bo w domu ktoś usłyszy hałas. Zaczniecie od legalizacji związku, a potem sięgniecie po adopcję. Zanim się pokumacie, że nie ma tyle dzieci dla Was to wprowadzicie skandynawski model donosu na rodziców. Są prawa ludzi, a tych Wam nikt nie zabiera. W prawie nie ma czegoś takiego jak hetero, jest dla wszystkich. Poniżej krótko i na temat. tnij.tcz.pl/?u=f34250 tnij.tcz.pl/?u=7cfcd1

  Cytuj
  IP: 46.238.xx6.xx8 
  -14

  Tcz.pl_gość

  22.03.2019, 13:31

  Lgbt

  Do MSW pokaz mi kraj w którym lgbt mają swoje prawa i zabierają dzieci od par hetero???!!! To zupełnie nie o to chodzi. Nawet w krajach gdzie adopcje przez pary homo są możliwe, stanowią one niski odsetek, bo społeczeństwo pietnuje takie dzieci. I to jest chore. Więcej tolerancji dla ludzi którzy nikogo nie krzywdzą. I tyle.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx7.xx3 
  +5

  XD_gość

  22.03.2019, 16:30

  I do tej pory również rośnie wstaznik kobiet (dziewczyn) które zachodzą w ciążę będąc niepełnoletnie gdyż polska edukacja seksualna jest na poziomie listwy do podłogi i nie widzą np o zabezpieczaniu się

  Cytuj
  IP: 94.254.xx9.xx0 
  +20

  RR_gość

  22.03.2019, 19:40

  Dlaczego wychowania seksualnego nie ma prowadzić osoba przygotowana np. lekarz seksualog, psycholog, z poradni. A ma to robić aktywista LGBT?

  Cytuj
  IP: 78.88.xx6.xx1 
  +1

  Edukacja_gość

  23.03.2019, 21:08

  Tak, edukacja seksualna zakłada nauczanie przez specjalistów, a nie przez osoby Lgbt. Deklaracja lgbt ma pomagać przesladowanej młodzieży - wsparcie psychologiczne specjalisty. Nikt nie chce uczyc dzieci masturbacji itp. Edukacja seksualna to wiedza np. świadomości własnego ciała i seksualności, a nie namawiania czy demoralizowanie. Jak wiedza naukowa moze demoralizowac??? Kościol mówi ze edukacja seksualna to demoralizacja bo dla kosciola grzech to strach, a strachem najprościej manipulowac ludzi. Szkoda ze niewiele osob chce samodzielnie myśleć i weryfikować informacje polityczne i medialne samodzielnie, w rzetelnych źródłach.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx3.xx5 
  +5

  GIZMO_gość

  24.03.2019, 11:17

  http://www.youtube.com/watch?v=onBDim038PE

  Cytuj
  IP: 196.0.xx7.xx4 
  -8

  xxx_gość

  24.03.2019, 11:22

  a może by tak w ramach integracji z lesbijkami , gejami , biseks, transw, pomalować most na WOJ .POLSKIEGO w kolorach przez nich ulubionych, ? taki ładny gest, a miasto by miało tęczowy wygląd ,

  Cytuj
  IP: 83.20.xx0.xx7 
  +5

  Prawda_gość

  24.03.2019, 21:34

  Słuchajcie uważnie... punkt po punkcie

  http://www.youtube.com/watch?v=2Y1iZKagTNE

  Cytuj
  IP: 195.239.xx0.xx0 
 • +2

  Nie znany _gość

  22.03.2019, 12:20

  Jak to mówi klasyk : http://www.youtube.com/watch?v=vtIolhSUvKw&feature=share

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx1.xx5 
 • +15

  Anonim_gość_gość

  22.03.2019, 12:27

  Prawda

  Prawda jest taka, że sama kadra nauczycielska przejawia objawy nietolerancji, wobec słabszych uczniów, wobec osób o innej orientacji, nie zdając sobie sprawy, że takie osoby w klasie również mogą się znajdować. Jak takie osoby (nauczyciele) mają reagować na mowę nienawiści czy nierówne traktowanie, jeżeli sami taką stosują. I tak, mówię o naszych tczewskich szkołach.

  Odpowiedz
  IP: 185.241.xx6.xx0 
 • +35

  lol_gość

  22.03.2019, 12:27

  wyjaśnienie

  Przede wszystkim trzeba ludziom uświadomić co oznacza skrót LGBT = z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender. I to chcecie nazywać normalnością ? Koniec świata jest blisko.

  Odpowiedz
  IP: 91.212.xx2.xx0 
 • +29

  R_gość

  22.03.2019, 12:30

  Obrzydliwe

  "dzieciom LGBT+ prześladowanym z powodu orientacji lub tożsamości płciowej" ? Że co? Zwariowaliście? Srodowisko LGBT postuluje już zmianę płci dla dzieci przecież to chore a wy jeszcze promujecie ich zboczone poglądy. Może jeszcze tęczowe parady w Tczewie? Obłęd...

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx5 
 • Wlacz myślenie_gość

  22.03.2019, 13:00

  Nikt nie postuluje zmiany płci, wymyślasz sobie jakies bzdury. Brak wiedzy wynika z braku edukacji seksualnej. A potem wychodzą ze szkół Sebixy, nie wiedzą jak wykłada cykl kobiety,dzieci rodza dzieci i patologia trwa w najlepsze. A szkole tylko ryczeli ze śmiechu gdy kazali im prezerwatywe na banana zakładać. Ludzie obudzcie się edukacja seksualna to tylko wiedza, a nie ideologia czy zmuszanie kogos do czegoś. Od człowieka zależy co z tym dalej zrobi, ale przynajmniej nie będzie wzorowal sie na porno czy ludowych wierzeniach.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx7.xx3 
  +6

  Kocham_gość

  22.03.2019, 20:53

  Edukatorzy LGBT+ idą by uczyć twoje dzieci seksu http://www.youtube.com/watch?v=wT9Dbob-p8Q

  Cytuj
  IP: 197.157.xx0.xx2 

  Rozsądku_gość

  23.03.2019, 10:55

  Do Kocham_gość I na co to niby jest argument. Heterycy też uprawiają BDSM, nic w tym nadzwyczajnego. Jesteście w mentalnym średniowieczu, sex dalej jest tematem tabu. Niech Was dalej kościół uczy kalendarzyka, tego że dzieci z invitro nie mają duszy, itp. Postulujcie tak głośno przeciwko pedofilii, jak głośno jesteście homofobami. Boicie się czegoś, czego nie ma, bo nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Dajecie sobie wmówić uprzedzenia i zastraszyć się właśnie takim głupim filmikom, jak ten powyżej, a racjonalnego myślenia i wiedzy zero. Smialo minusujcie.

  Cytuj
  IP: 79.190.xx3.xx3 
  +7

  do _gośćRozsądku_gość

  23.03.2019, 17:28

  "Rozsądku"... to ty musisz dopiero się nauczyć. Każdy normalny człowiek wie, żeby nie oddawać dzieci w ręce osób LGBTQXYZ. Najpierw mówicie - "nikomu nic do tego co robimy w łóżku w swoim domu", jednak potem łazicie z gołymi dupskamI po ulicy. W końcu chcecie uczyć dzieci masturbacji w przedszkolu... wiemy do czego to prowadzi. Jest was ok 3% a wśród pedofilów ponad 80%. Dziwnym trafem ciągnie was do dzieci w szkole i przedszkolu. Jak człowiek chory psychicznie z zaburzeniami płci może dostać tak odpowiedzialne zadanie jak edukacja dzieci? Doskonale wiemy do czego to dąży - homo rozmnażają się przez propagandę bo inaczej nie mogą. O tym co chcecie zrobić napisał w roku 1987 w swoim manifeście przywódca - homoseksualista Michael Swift na łamach opiniotwórczego dla amerykańskich środowisk homoseksualnych tygodnika "Gay Community News". Cytuję fragment: "Zgwałcimy waszych synów. Uwiedziemy ich w waszych szkołach, w waszych internatach, w waszych siłowniach, w waszych szatniach, w waszych halach sportowych, w waszych seminariach, w waszych organizacjach młodzieżowych, w toaletach waszych kin, w waszych wojskowych koszarach, w waszych sejmach i senatach - wszędzie, gdzie mężczyźni są razem z mężczyznami. Wasi synowie staną się naszymi posłusznymi sługami. Zostaną przerobieni na nasz obraz i nasze podobieństwo. Będą nas łaknąć i wielbić. Wszystkie kościoły, które nas potępiają, zostaną zamknięte. Naszymi jedynymi bogami są przystojni młodzieńcy. Napiszemy historię od nowa. Pokażemy homoseksualność wielkich przywódców i myślicieli, którzy wpływali na kształt świata. W stworzonym przez nas wspaniałym społeczeństwie rządy będzie sprawować elita złożona z gejowskich poetów. (...) Każdy mężczyzna zarażony heteroseksualną żądzą będzie automatycznie pozbawiony prawa do zajmowania wpływowej pozycji..." tylko fragment więcej w necie. tnij.tcz.pl/?u=890b02

  Cytuj
  IP: 80.11.xx0.xx1 
  -2

  Ogarnij sie_gość

  23.03.2019, 20:58

  Co do tego mają dzieci. Nikt Twoich ani niczyich dzieci nie chce. Nie można ich nikomu zabrać. Wrzucasz caly syf do jednego worka, a wiedzy naukowej żadnej. Powielasz schematy ze homo to grzech, piszesz o pedofilii, a co ma piernik do wiatraka. Przestępstwa trzeba karać, a bycie homo nie jest przestępstwem. Prawo nie definiuje słowa grzech. Wajecie się wkręcać w wojenke przeciw lgbt a sprawy istotne przelatuja miedzy palcami. Współczucie wam chęci do zajmowania się czyims życiem prawienia innym moralow.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx3.xx5 
  +3

  Maniak_gość

  24.03.2019, 17:50

  Zmiana płci u dziecka. To już się dzieje. tnij.tcz.pl/?u=79517e tnij.tcz.pl/?u=373dc0

  Cytuj
  IP: 89.20.xx9.xx4 
 • +8

  Jurgen

  22.03.2019, 13:18

  Veto

  Nie zgadzam sie.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +18

  teooo_gość

  22.03.2019, 14:13

  od czasow sredniowiecza chlop pedalowal chlopa i na odwrot,ale nikt z tym sie nie odnosil glosno i zyli sokojnie w ukryciu. dzisiaj wrecz sie promuje ta chorobe wszedzie czy na ulcy w tv jak i w filmach. to jest nie normalne,obrzydliwe i demoralizujace mlodziez. nie mam nic przeciwko takim osoba bo osobiscie znam ale mowie nie lgbt.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx8 
 • -9

  XD_gość

  22.03.2019, 16:26

  Od średniowiecza czasy się TROSZKĘ zmieniły... Radzę odświeżyć informacje gdyż homoseksualizm został wykluczony z listy chorób już bardzo dawno X D

  Cytuj
  IP: 94.254.xx9.xx0 
 • -10

  Dikembe_Mutombo_gość

  22.03.2019, 14:29

  Po komentarzach widzę tzw. "pier...lenie o Szopenie". Większość o Karcie LGBT słyszała tylko z przekazów słynnych "sex instruktorów" tj. Prezesa Kaczyńskiego i posłanki Pawłowicz. Tymczasem młodzi ludzie popadają w depresje i popełniają samobójstwa i nikt z tym nic nie robi. Druga sprawa to Standardy wychowania seksualnego WHO (to to gdzie Prezes za opinią Episkopatu widzi zachęcanie do masturbacji małych dzieci - chciałoby się powiedzieć "głodnemu chleb na myśli"). Wszystkie barany z góry krytykują ten program, bo prezes i biskupi, którzy nigdy dzieci nie mieli (w odniesieniu do biskupów to "oficjalnie nie mieli") powiedzieli, że standardy są złe bo "masturbacja". Ch.. z tym, że nad standardami pracowali specjaliści z WHO - Prezes i biskupi wiedzą lepiej.

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx8 
 • +9

  Taniec z gwiazdami_gość

  22.03.2019, 21:16

  Tu masz odpowiedź na twoje pytania mądrzejszej osoby. Wyedukuj się. http://www.youtube.com/watch?v=TVRWMrv1QM4

  Cytuj
  IP: 109.101.xx9.xx6 
  +1

  ktos_gość

  23.03.2019, 12:13

  co to jest WHO jakas alfa i omega ? Do 1990 roku homoseksualizm byl na liscie chorob...WHO

  Cytuj
  IP: 178.235.xx8.xx9 
 • +9

  Fresh_gość

  22.03.2019, 15:59

  Głos rozsądku

  Tcz.pl staje się portalem brukowym. Zamiast pisać o sprawach ważnych dla miasta, wyszukujecie śmieszne tematy by czymś zapełnić stronę. Żenada. Sprawy obyczajowe są ważne, ale dajcie spokój. Seksualizacji i promowaniu zboczeń mówię stanowcze nie!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx8 
 • +5

  Polak, Katolik, Patriota_gość

  22.03.2019, 16:03

  Warszawski ratusz się nie popisał!

  Na grzech sodomski w Polsce miejsca nie ma i nigdy nie będzie!!!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx7 
 • -2

  Hmmm_gość

  24.03.2019, 20:07

  A gdzie kochaj bliźniego jak siebie samego? Tacy właśnie z Was katolicy.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx5 
 • -1

  gosc_gość_gość

  22.03.2019, 17:07

  wniosek

  przybedzie szkół katolickich a świeckie zmniejsza sie do minimum .Wspaniały pomysł by sie pozbyc szkolnictwa z budżetu panstwa ,dalszy krok w strone szkolnictwa prywatnego.Wystarczy wprowadzac w szkołach panstwowych program niezgodny z poglądami rodziców i pstryk :)

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
 • +1

  gosc_gość

  23.03.2019, 23:03

  cd

  tnij.tcz.pl/?u=76f746

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx5 
 • +2

  mieszkaniec_gość_gość_gość_gość

  22.03.2019, 17:12

  zboki

  F U J ! FUJ ! fuj ! I po tysiąckroć F U J !!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx0 
 • +12

  snake_gość_gość

  22.03.2019, 17:20

  paranoja

  Nazwijmy rzecz po imieniu choroba będzie chorobą,zboczenie będzie zboczeniem a dziwaki zawsze będą dziwakami.W przyrodzie jak coś jest odmienne to się izoluje aż samo zginie......

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx4 
 • Ogarnij_gość

  22.03.2019, 18:01

  I tego Ci właśnie życzymy

  Cytuj
  IP: 37.47.xx3.xx9 
 • +11

  Edek_gość

  22.03.2019, 20:44

  Nie dla Lesbijek Gejów Biseksualistów i Transwestytów. Nie posługujcie się skrótami - pełna nazwa budzi grozę , a oni zastanawiają się czy takich ludzi wprowadzać do szkół. Ktoś tu na głowę upadł !

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx6 
 • -10

  Hi_gość

  22.03.2019, 21:12

  A niepelnosprawni? Niech sie nie obnosza ze swoimi schorzeniami. Jest ich garstka ale chcieliby ulatwoenia, miejsca parkingowe, domy samotbej matki. Skandal

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • +7

  Jussty_gość

  22.03.2019, 22:34

  "I do tej pory również rośnie wstaznik kobiet (dziewczyn) które zachodzą w ciążę będąc niepełnoletnie gdyż polska edukacja seksualna jest na poziomie listwy do podłogi i nie widzą np o zabezpieczaniu się"

  Edukacja związana z podstawami seksualności i odmienności płci leży w kwestii rodziców, wychowania naszych dzieci nie można zrzucić całkowicie na szkołę. To my jesteśmy pierwsza linią, "filtrem" i filarem wychowania. Ciąże u osób niepelnoletnich były, są i będą bez względu na to, jaka podstawa programowa będzie w szkole. Tzw. Bezstresowe wychowanie sprzyja temu, że młodzież coraz częściej sięga zarówno po używki, jak i seks "bez zobowiązań". Ocenmy najpierw siebie jako wychowawców swoich dzieci, a później mówmy o poziomie edukacji seksualnej w naszym kraju, który tworzymy.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx6 
 • +6

  Edek_gość

  22.03.2019, 23:08

  W Niemczech 10letnie dziewczynki w ramach tej wspaniałej edukacji LGBT uczą się zakładać prezerwatywy na imitacje członków dorosłych mężczyzn. Był przypadek , że dziecko zemdlało bo tłumaczono jej gdzie to coś powinno się zmieścić. To nie żart. Biedroń rozszerzyłby temat i powiedział chłopcom gdzie to się zmieści.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx7.xx6 
 • +7

  kik_gość

  22.03.2019, 23:44

  Dziecko potrzebuje jasnej i spójnej identyfikacji płciowo tożsamościowej, a nie zamętu. Stanowcze NIE dla LGBTQ; " Lesbijek, Gejów, Biseksualistów, Transseksualistów i Queer" Warto zauwazyć, ze w tym skrócie nie ma heteroseksualizmu, niby dlaczego dzieci nie uczyć o typowych zachowań seksualnych tylko o anomalii dotykajacej 1.5% populacji. Absolutne NIE!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • -5

  Pomyśl_gość

  24.03.2019, 07:36

  Jezeli to tylko 1,5% populizacja i liczebność w granicach błędu statystycznego, to czego się tak wszyscy boicie? Jeżeli wg was czegos prawie nie ma, to nie ma tez sensu się tego bać,prawda?

  Cytuj
  IP: 37.47.xx8.xx0 
 • -12

  smile_gość_gość_gość_gość_gość

  23.03.2019, 00:46

  Mam 100% pewności, że ogromna część tu komentujących to ukryta opcja homoseksualna, której zdaje się, że im więcej wulgaryzmów wypuści z zapyziałej głowy - tym lepiej się schowa. Nie musisz być hetero, ciemnoto, żeby się w relacjach XY orientować. I na odwrót. Wiedza nie boli.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • +4

  tom_gość_gość

  23.03.2019, 06:48

  Zgodnie ze standardami WHO. Wiecie jaka fundacja najhojniej finansuje WHO? Jest to Fundacja Rockefellera. A wiecie co żydzi myślą o wychowaniu młodzieży naszej czyli dzieci gojów? Można przeczytać w protokołach mędrców syjonu cyt: " Ogłupiliśmy, odurzyliśmy i zdemoralizowaliśmy młodzież gojów przy pomocy wychowania w zasadach, znanych nam, jako fałszywe lecz wpajanych przez nas."

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx2 
 • -1

  Zadaj sobie pytanie_gość

  23.03.2019, 07:46

  A

  Ciekawe ilu z Was zmieni na ten temat zdanie, gdy okaże się że Twój syn czy córka jest homoseksualistą? Czy zadawaliście sobie pytanie? Może masz teraz jeszcze malutkie dzieci jak ja i nie wiesz jaka będzie ich przyszłość, ale weź pod uwagę taką sytuację. Nie tolerujecie tych ludzi, wyzywacie, potęgujecie u nich depresję, szykanujecie. Czy też będziesz wyzywał własne dziecko, wyrzucisz z domu??? Nie chciałabym takiego losu dla swoich dzieci, bo nie będzie szczęśliwe w takim społeczeństwie. Większość ucieka do innego kraju, tylko po to ,żeby poczuć się dobrze w swojej skórze. Połowa tych ludzi zakłada fikcyjne rodziny , ukrywa swoje prawdziwe ja, bo chce być "normalna" i akceptowana i to jest dopiero krzywdzące. Ja bym chciała, żeby moje dzieci były przede wszystkim szczęśliwe i zdrowe, reszta nie ma znaczenia. Swoje dzieci będę uczyła tolerancji dla drugiego człowieka, żeby nie wyrosły na takich ludzi jak Wy. Hejtujecie wszystko i wszystkich, a 99% Was jest tylko mocna po drugiej stronie ekranu. To dopiero jest chore społeczeństwo. Z góry dziękuję za minusy.

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx4.xx3 
 • +1

  kik_gość

  23.03.2019, 08:56

  W takiej sytuacji idzie się indywidualnie po moc fachowca, psychologa czy mediatora, i wypracowuje się swoje relacje. Nie żadnego powodu by dzieciom siać zamęt. 1.5% to grupa tak nieliczna na pułapie błędu statystycznego, ze nie istotna dla ogółu. Natomiast robią wokół siebie taki szum jakby byli większością. Sa pewnie i tacy, którzy identyfikują się jako klacz rasy angielskiej, czy również o nich uczyć dzieci? ABSURD.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • -2

  Hjj_gość_gość

  23.03.2019, 12:02

  "W takiej sytuacji idzie się indywidualnie po moc fachowca, psychologa czy mediatora, i wypracowuje się swoje relacje. Nie żadnego powodu by dzieciom siać zamęt. 1.5% to grupa tak nieliczna na pułapie błędu statystycznego, ze nie istotna dla ogółu. Natomiast robią wokół siebie taki szum jakby byli większością. Sa pewnie i tacy, którzy identyfikują się jako klacz rasy angielskiej, czy również o nich uczyć dzieci? ABSURD."

  w Tczewie okolo 3 tysiecy czyli 10 % doroslych. Mhhh wyjatkowe miasto

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • -1

  Dff_gość

  23.03.2019, 13:15

  "W takiej sytuacji idzie się indywidualnie po moc fachowca, psychologa czy mediatora, i wypracowuje się swoje relacje. Nie żadnego powodu by dzieciom siać zamęt. 1.5% to grupa tak nieliczna na pułapie błędu statystycznego, ze nie istotna dla ogółu. Natomiast robią wokół siebie taki szum jakby byli większością. Sa pewnie i tacy, którzy identyfikują się jako klacz rasy angielskiej, czy również o nich uczyć dzieci? ABSURD."

  jasne. Jiz widze jak idziesz ze swoim dzieckiem.na terapie ktora polega na elektrowstrzasach, lub masturbacji przymusowej do obrazow kobiet lub homeopatii. Innych metod nie znam. Nie znam ZADNEGO psychologa, seksuologa, psychiatry na swiecie ktory by twierdzil ze orientacja sekksualna to choroba/ schorzenie. Ty tak naprawde uwazasz, ze orientacjA seksualna nie istnieje. Bo jest tylko jedyny lrawdziwy model.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • +2

  kik_gość

  23.03.2019, 15:01

  Jesteś idiotą. Mówię o ewentualnej potrzebie akceptacji sytuacji ww której znalazła się rodzina, nie projektuj na mnie swoich chorych wizji.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • -4

  ..._gość_gość

  23.03.2019, 14:11

  Trzy pytania do najgłośniej krzyczących: - czy przeczytałęś ze zrozumieniem cały dokument? - czy jesteś jak żona cezara i nigdy nie sprawiałeś/łaś sobie sam/sama przyjemności seksualnej? - czy nigdy nie myślałaś/łeś lub o zgrozo próbowałeś/łaś seksu analnego? Masz odwagę odpowiedz na forum, nie masz odwagi odpowiedz sobie lub swojemu spowiednikowi.

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xxx 
 • +3

  ona_gość

  23.03.2019, 15:00

  Pedofile lubią to!

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +8

  Debil_gość

  23.03.2019, 18:34

  Debilu

  "I do tej pory również rośnie wstaznik kobiet (dziewczyn) które zachodzą w ciążę będąc niepełnoletnie gdyż polska edukacja seksualna jest na poziomie listwy do podłogi i nie widzą np o zabezpieczaniu się"

  A a wielkiej brytanii edukacja seksualna spowodowala że 12 latki zachodzą juz w ciąze czesciej a nie 15 wez debilu zasiegnij po info z tamtych krajow gdzie edukacja obowiązuje - wzrost niechcianych ciąz :) idioci wszedzie pieprzą a nic k*** nie wiedzą taki to internet

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx9.xx5 
 • -9

  Aska _gość_gość

  23.03.2019, 19:15

  Jak czytam te komentarze to zastanawiam się dlaczego tyle ciemnoty mieszka w Tczewie i okolicach.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx1.xx0 
 • -5

  Destiny_gość

  23.03.2019, 23:01

  Prawda prawda

  Prawda o wdż: nauka o tym że okres to nic strasznego za to po seksie zgnija ci niektóre miejsca ;) Nie mówią o antykoncepcji, o tym co jest dobre podczas stosunku a czego nie robic lepiej a potem dzieci uczą się z internetow. W gnazjum mieliśmy słoiczek do którego wrzucaliśmy anonimowo pytania a pani odpowiadała i to był najlepszy pomysł odnośnie prowadzenia lekcji wdż oczywiście to bylo dawno i żaden nauczyciel nie będzie się w taki sposób bawił bo najważniejsze to " odpukać 45 minut lekcji pogadać o tym żeby czekać do ślubu i dowodzenia - całą nauka wdż. A co do tego całego homoseksualizmu - każdy jest taki jest i ma prawo kochać kogo chce. Ppwinni zalegalizować sluby osób homoseksualnych jak w wielu krajach i jakoś ludzie mają w dupie to " kto i z kim"... Dodam też że jestem hetero ;) Czekam na hejty cebulaczki ????

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx0 
 • mar_gość

  24.03.2019, 07:39

  Beda adoptowac wasze dzieci jak sie na to zgodzicie a potem wiadomo co bedzie. powinni ich leczyc i nna sile doprowadzac do kontaktw z kobietami.

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx6.xx8 
 • +5

  Gizmo_gość

  24.03.2019, 07:43

  "Tak, edukacja seksualna zakłada nauczanie przez specjalistów, a nie przez osoby Lgbt. Deklaracja lgbt ma pomagać przesladowanej młodzieży - wsparcie psychologiczne specjalisty. Nikt nie chce uczyc dzieci masturbacji itp. Edukacja seksualna to wiedza np. świadomości własnego ciała i seksualności, a nie namawiania czy demoralizowanie. Jak wiedza naukowa moze demoralizowac??? Kościol mówi ze edukacja seksualna to demoralizacja bo dla kosciola grzech to strach, a strachem najprościej manipulowac ludzi. Szkoda ze niewiele osob chce samodzielnie myśleć i weryfikować informacje polityczne i medialne samodzielnie, w rzetelnych źródłach."

  Oj słabo się orientujesz w temacie. Lekcje seksu są obowiązkowe w Anglii pod karą więzienia, We Francji wykłady prowadzą dragqueen. tnij.tcz.pl/?u=3dfa06 Ludzie np. Caroline Farrow są ścigani przez policję za pogląd że są tylko dwie płcie.

  Odpowiedz
  IP: 109.70.xx1.xxx 
 • +3

  KOWAL_gość

  24.03.2019, 09:17

  "Jezeli to tylko 1,5% populizacja i liczebność w granicach błędu statystycznego, to czego się tak wszyscy boicie? Jeżeli wg was czegos prawie nie ma, to nie ma tez sensu się tego bać,prawda?"

  Komar jest mały a roznosi malarię więc się go nie ignoruje. Takie góvvno jak LGBTQ pcha się wszędzie do mediów, szkół, przedszkoli a smród się niesie wokół tego moralnego szamba.

  Odpowiedz
  IP: 68.7.xx6.xx3 
 • +6

  MIKE_gość

  24.03.2019, 09:37

  "Tak, edukacja seksualna zakłada nauczanie przez specjalistów, a nie przez osoby Lgbt. Deklaracja lgbt ma pomagać przesladowanej młodzieży - wsparcie psychologiczne specjalisty. Nikt nie chce uczyc dzieci masturbacji itp. Edukacja seksualna to wiedza np. świadomości własnego ciała i seksualności, a nie namawiania czy demoralizowanie. Jak wiedza naukowa moze demoralizowac??? Kościol mówi ze edukacja seksualna to demoralizacja bo dla kosciola grzech to strach, a strachem najprościej manipulowac ludzi. Szkoda ze niewiele osob chce samodzielnie myśleć i weryfikować informacje polityczne i medialne samodzielnie, w rzetelnych źródłach."

  Większych głupot nie czytałem. Prawdą jest wprowadzenie edukacji o masturbacji dla dzieci 0-4 w dokumentach WHO. Prawdą jest edukowanie dzieci przez aktywistów LGBTQ a nie przez specjalistów. To się już dzieje na zachodzie: w Anglii i Francji są to zajęcia obowiązkowe. Nawet na waszych homo stronach się tym chwalicie. Karta LGBT+ w takiej wersji, w jakiej przedstawił to prezydent Trzaskowski, zakładała na początku przymusowe lekcje. tnij.tcz.pl/?u=15be6f

  Odpowiedz
  IP: 103.224.xx5.xx0 
 • -3

  mr feud_gość

  24.03.2019, 20:19

  Jako ojciec dwojga i osoba, która standardy WHO czytała mogę Ci tylko powiedzieć, że małe dzieci w wieku 0-4 dotykają się czasami (sami z siebie i bez skrępowania) w intymne miejsca. Najczęściej rodzice mówią, żeby tego nie robić. Problem w tym, że taka reakcja może powodować negatywne skutki w psychice dziecka w dorosłości, w tym w sferze seksualności. Ludzie z WHO zalecają, żeby przy takich sytuacjach tłumaczyć dzieciom, że dotykanie się w "tych" miejscach publicznie jest niestosowne, bo to bardzo intymna sprawa. Jako rodzic dzieci w wieku 1-5 nie uważam tego za skandal. Przyrównać to, do "instrukcji masturbacji" może chyba tylko osoba, która nie ma dzieci. Co do zaleceń żeby zajęcia były prowadzone przez aktywistów LGBTQ to w dokumencie WHO nie wyczytałem.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • +2

  Akop_gość

  24.03.2019, 21:58

  hi hi

  W Tczewie powinna być podpisywana karta LGFT+ albo tczewska patologia+, bo to miasto prawilnej chuliganerii o afroamerykańskich akcentach.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx3 
 • +2

  Staropolanin_gość

  24.03.2019, 22:40

  kontrowersje, emocje pożywką dla głupich

  Głupota i zacofanie Polaków jest tak silne jak ich zachłanność, skłonności do nałogów i agresji. Chęć zysku, uzależnienie od komercji. Brak asertywności na modę z tzw. zachodu, słabe charaktery i brak solidarności czynią ten naród upadłym i podążającym ku czeluściom. Wybiórcze cwaniactwo, które tylko obnaża prymitywizm myślowy jest powszechne u różnych grup społecznych -biorąc pod uwagę tych, którzy odstawiają wózki w marketach jak i tych, którzy próbują wyłudzić coś na wnuczka lub policjanta. Jeśli Polacy -Ci, którzy jeszcze jakoś myślą nic z tym fantem nie zrobią to będą zawsze sługusami -gojami we własnym kraju, a żyć na poziomie będą polscy Żydzi, bo są po prostu bardziej inteligentni. Potrafią przewidzieć ruch głupiego Polaka o trzy, cztery ruchy do przodu. Wiedzą jak opakować towar, by się sprzedał, wiedzą jak grać na ludzkich emocjach i wiedza jak szczuć konserwatystów na pederastów i odwrotnie. Reasumując Polak -pójdzie do pracy za najniższą krajową, Polak posłucha amerykańskiego bełkotu, Polak kupi przereklamowane badziewie, Polak ubierze córkę na różowo, a syna na niebiesko, Polak zapali papierosa, wypije wódkę i zagłosuje na to co ma zagłosować -bo było już to w żydowskich sondażach... I co najważniejsze Polak jest nie tylko przewidywalny, ale również wyliczalny, aby kopnął w kalendarz jak tylko osiągnie wiek emerytalny! Jeśli chodzi o pojęcie tolerancji -to przede wszystkim nie należy tolerować głupoty i brania przykładów z innych głupich. Resztę da się tolerować. Zapewniam.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx3 
 • +1

  Dyzio_gość

  25.03.2019, 07:38

  Jedź do Francji i sprzedaj te cenne rady Makronowi. A z Polaków zejdź...

  Cytuj
  IP: 37.47.xx4.xx5 
 • +2

  gość_gość

  25.03.2019, 10:02

  LGBT

  LGBT to skrót od Lechia Gdańsk Beton Trans.....

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • +1

  lxc_gość

  25.03.2019, 14:13

  Skoro LGBT jest takie "naturalne", to po co jakaś karta? Przecież HETERO nie manifestują, że są hetero - bo po co? Normalności nie trzeba manifestować, ani wprowadzać żadnych "kart"..

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx6 
 • +1

  gosc_gość

  26.03.2019, 22:46

  LGBT

  Kto to jest "NAUCZYCIEL"? Juz za Lenina wykorzystywano te grupy do ROZBICIA MODELU RODZINA ! Najnowsze badania pokazuja,ze KOMUNIZM nie upadl przez slabosc systemu ale przez to,ze RODZINA WYGRALA,czyli WARTOSCI RODZINY POKONALY IDEOLOGIE !!! To co dzisiaj widzimy,-EU (to europejski kolchoz) Liberalowie w EU to NOWY MARKSIZMUS,ktory ma prowadzic do ponownego ZNIEWOLENIA CZLOWIEKA ! Calkowita kontrola,system Monitoringow, Pesel Nr. ,itd......Pozdrowienia

  Odpowiedz
  IP: 79.216.xx3.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.