Dozór za kradzieże. Straty na ponad 9 tys. zł

Zatrzymany za kradzieże (fot. KPP Tczew)
Tczew - Dozór za kradzieże. Straty na ponad 9 tys. zł

zobacz galerię zdjęć: 2
Tczewscy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzieże sklepowe. Sprawca ze sklepów na terenie miasta kradł głównie elektronarzędzia oraz akumulatory do tych urządzeń. Śledczy ustalili, że w wyniku tych kradzieży powstały straty w wysokości ponad 9 tys. złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów, które wkrótce zostaną zwrócone do prawowitych właścicieli. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie 5 zarzuty dotyczących kradzieży, za co prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

18 kwietnia kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie pracując nad sprawami kradzieży sklepowych, ustalili, że związek z tymi zdarzeniami ma 29-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego.

- Według ustaleń mundurowych do tych zdarzeń dochodziło od grudnia zeszłego roku na terenie miasta. Sprawca wchodził na teren placówek handlowych, skąd kradł elektronarzędzia, akumulatory do elektronarzędzi oraz ładowarki do tych urządzeń, a także akcesoria samochodowe. Śledczy ustalili, że skradziony towar był warty ponad 9 tys. złotych. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w miniony czwartek zdobyli informację, gdzie aktualnie przebywa poszukiwany 29-latek, którego zatrzymali i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna najpierw kradł przedmioty, a następnie sprzedawał skradziony towar tym samym utrzymywał się z tego procederu. Policjanci ustalili również, że zatrzymany mężczyzna popełnił te czyny w warunkach recydywy. W piątek prokurator przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzuty dotyczące 5 kradzieży, za co zastosował wobec niego dozór policyjny.

Za to przestępstwo w przypadku gdy sprawca uczynił sobie z tego przestępstwa stałe źródło dochodu grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Drukuj
Prześlij dalej