22 pożary w ciągu tygodnia

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - 22 pożary w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 15.04.2019 roku do 21.04.2019 roku zanotowano łącznie 41 zdarzeń, w tym 22 pożary, 17 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

16.04.2019r. - Ropuchy - A1 - wypadek drogowy
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek samochodu osobowego z ciężarowym. Do zdarzenia doszło w wyniku najechania samochodu ciężarowego na tył samochodu osobowego, w wyniku tego ranny został kierujący samochodem osobowym. Poszkodowanym zajęła się zespół PRM. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, u usunięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych. W likwidacji skutków wypadku udział brały 2 zastępy z JRG Tczew, 2 z JRG Starogard Gdański 1 z KP PSP Tczew, 1 z PJRG Pelplin, 1 z OSP Swarożyn.

18.04.2019r - Tczew al. Zwycięstwa 19- uszkodzona rura gazowa
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano uszkodzoną w wyniku prac remontowych rurę pionu gazowego w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Działania straży pożarnej po przeprowadzonym rozpoznaniu polegały na ewakuowaniu wszystkich osób przebywających w wieżowcu, w sumie 67 osób. Działania te prowadzono wraz z jednoczesnym wietrzeniem klatki schodowej, Przybyłe na miejsce pogotowie gazowe odłączyło zasilanie gazowe do budynku. Po odłączeniu gazu, sprawdzono wszystkie mieszkania detektorem wielogazowym wszystkie mieszkania w pionie, po stwierdzeniu braku zagrożenia wszyscy mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań. W działaniach brało udział 5 zastępów z JRG Tczew, 1 zastęp z KP PSP oraz 1 zastęp z OSP Miłobądz.

20.04.2019r. - Kierwałd - wypadek drogowy
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek samochodu osobowego i motocykla. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu pomocy medycznej poszkodowanemu, którego następnie przekazano PRM. W likwidacji skutków wypadku udział brał 1 zastęp z JRG Tczew, 1 z JRG Starogard Gdański, 1 z OSP Kierwałd oraz 1 z OSP Subkowy.

Drukuj
Prześlij dalej