Skradziony telefon i poszukiwany mężczyzna odnalezieni w jednym z mieszkań

(fot. KPP Tczew)
Skradziony telefon i poszukiwany mężczyzna odnalezieni w jednym z mieszkań
Policjanci z Pelplina zajmowali się sprawą kradzieży telefonu komórkowego o wartości 4 tysięcy złotych. Podejrzanym jest 27-latek, który chciał sprzedać smartfon swojemu rówieśnikowi. Gdy ten odmówił, sprawca poprosił go, aby zaniósł telefon do jednostki Policji jako znaleziony. Funkcjonariusze dotarli do mężczyzn, zanim smartfon zdążył trafić na komisariat. Ponadto podczas przeszukania mieszkania sprawcy kradzieży policjanci ujawnili osobę poszukiwaną.

Policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie przyjęli zawiadomienie o kradzieży telefonu komórkowego, którego wartość właściciel oszacował na kwotę 4 tysięcy złotych. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze, którzy szybko ustalili tożsamość sprawcy kradzieży.

- Wczoraj policjanci zatrzymali i przywieźli do jednostki Policji 27-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca ukradł telefon, wykorzystując stan nietrzeźwości właściciela. Mężczyzna chciał sprzedać telefon swojemu rówieśnikowi, lecz gdy ten odmówił, poprosił go, aby zaniósł telefon, do jednostki Policji mówiąc, że go znalazł. Zanim jednak mężczyzna zdążył pojawić się na komisariacie Policji, funkcjonariusze sami się z nim skontaktowali. Policjanci przeprowadzili wszystkie niezbędne czynności z 27-latkiem i odzyskali ukradziony smartfon. Mundurowi pojechali do miejsca zamieszkania sprawcy kradzieży w celu przeszukania. W mieszkaniu policjanci wylegitymowali mężczyznę, który w policyjnych systemach widniał jako osoba poszukiwana. 20-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w celu uniknięcia kary roku pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu śledczego. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.


Wczoraj śledczy ogłosili sprawcy kradzieży smartfonu zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia. O dalszym losie mieszkańca powiatu tczewskiego zadecyduje sąd.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • ..._gość

  15.03.2023, 17:45

  ...

  ...psielpliniaki....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.