Przed nami najkrótsze dni w roku. Pamiętajmy o odblaskach

Przed nami najkrótsze dni w roku. Jesienna szaruga źle wpływa na nasze samopoczucie, ale również sprawia, że wyjątkowo słabo widoczni na drogach są rowerzyści i piesi. Dlatego policja ponawia swoje apele o noszenie elementów odblaskowych.

Rokroczne apele przynoszą efekty - i coraz większa liczba niechronionych użytkowników ruchu pamięta o swoim bezpieczeństwie. Ale apeli o noszenie odblasków nigdy nie za wiele.

- Apelujemy do wszystkich pieszych, aby nosić odblaski. Bądźmy dobrym przykładem dla najmłodszych i zaopatrzmy naszych podopiecznych w takie elementy. - mówi st. asp. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji - Staramy się informować, prowadzić akcje propagujące bezpieczeństwo na drodze, ale jeśli ktoś nie stosuje się do przepisów, musi liczyć się z tym, że zostanie ukarany mandatem. Na bieżąco prowadzimy kontrole na drogach powiatu tczewskiego.


Jednocześnie pomorscy policjanci przypominają, że piesi, bez względu na wiek, mają obowiązek używania elementów odblaskowych w sytuacji, gdy poruszają się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Nosić je należy w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Może to być: opaska, kamizelka, zawieszka, chusta itd. Niezastosowanie się do tego prawa może zakończyć się mandatem karnym. Najważniejsze jest bezpieczeństwo.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Ka_gość

  07.10.2019, 07:38

  odblaski

  Czy takie odblaski z logo Tczewa można zakupić w kasie Urzędu Miasta?

  Odpowiedz
  IP: 194.165.xx8.xxx 
 • qq_gość

  07.10.2019, 12:03

  najkrótsze dni w roku są w połowie grudnia...także ten tego..No ale się starali

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx2.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA