EDWARD - policyjne działania na Pomorzu

Policja (fot. Polska Policja (YouTube))
Tczew - EDWARD - policyjne działania na Pomorzu
26 września we wszystkich krajach europejskich odbyła się IV edycja akcji EDWARD - Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych. Policja wspólnie z innymi służbami prowadziła działania kontrolne oraz edukacyjne.

Na terenie całego województwa pomorskiego odbyło się wiele akcji edukacyjnych ukierunkowanych na bezpieczne zachowania na drodze. Działania skierowane były zarówno do kierujących, jak i pieszych; dorosłych i najmłodszych. Prowadzono je zarówno w obiektach zamkniętych, jak i w plenerze. Policjanci z komend garnizonu pomorskiego byli obecni w szkołach, na skrzyżowaniach, przy drogach rowerowych oraz zorganizowanych stoiskach edukacyjnych. Wszędzie tam uczestnicy ruchu drogowego mogli liczyć na upominki związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz nagrody za udział w konkursach.

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku zorganizował nietypowy punkt kontrolny połączony z akcją edukacyjną. Przy współpracy z Pomorskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Żukowie przygotowano dla kierowców tor w alkogoglach, test na szybkość reakcji, warsztaty udzielania pierwszej pomocy oraz test Stewarta - czyli jazda sprawnościowa samochodem osobowym.

Ponadto pomorska drogówka wraz z inspektorami transportu drogowego prowadziła wzmożone kontrole ukierunkowane na zachowania przyczyniające się do tragicznych skutków wypadków drogowych, tj.: nadmierna prędkość, alkohol, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie, niewłaściwe przewożenia osób, zły stan techniczny pojazdów, przekraczanie czasu pracy kierowców.


Do współpracy włączyły się także instytucje pozapolicyjne: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz koncesjonariusz autostrady AmberOne.

Na witrynie internetowej projektu https://projectedward.eu zamieszczono wiele materiałów edukacyjnych oraz deklarację "bezpiecznego kierowcy".

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Neumann_gość_gość

  07.10.2019, 09:49

  Głsouj na PO

  Neumann: Platforma wskazuje tego człowieka i nie ma dyskusji o tym, czy on jest dobry, czy nie, tak jak dzisiaj. Czy się nadaje czy nie. Czy może iść do takiej spółki czy nie. W du*ie to mamy

  Odpowiedz
  IP: 51.79.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.