Pomoc bez granic - Wielkanocna Zbiórka Żywności w sklepach

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Pomoc bez granic - Wielkanocna Zbiórka Żywności w sklepach
W dniach 1-2 kwietnia odbędzie się zbiórka produktów żywnościowych w sklepach stacjonarnych, w ramach Wielkanocnej Zbiórki Żywności, organizowanej przez Banki Żywności. W 363 miastach będzie można dołączyć do niej w blisko 1400 sklepów. Zebrane produkty zostaną przekazane do osób potrzebujących - wielodzietnych rodzin, osób samotnie wychowujących dzieci, chorych, a także obywateli Ukrainy, którzy szukają schronienia w Polsce.

W Polsce prawie 2 miliony osób żyje w skrajnym ubóstwie, co oznacza, że na wszystkie swoje wydatki ma do dyspozycji mniej niż 600 zł miesięcznie. Trwająca od 2020 roku pandemia pogorszyła sytuację wielu Polaków, którzy stracili pracę lub ich dochody znacznie zmalały, a wydatki rosną z powodu inflacji cen. Osoby starsze, chore, niepełnosprawne, rodziny wielodzietne, samotni rodzice, bezdomni i bezrobotni - to tylko część grup, do których trafia pomoc Banków Żywności i które teraz jeszcze bardziej niż kiedykolwiek potrzebują wsparcia.

Dodatkowej pomocy wymagają także prawie 2 miliony osób uchodźczych z Ukrainy, uciekających przed wojną i szukających schronienia w Polsce. Banki Żywności od pierwszego dnia zaangażowały się w pomoc, koordynując odbiór prawie 450 ton darowizn od firm i sieci handlowych, oraz zbierając już blisko 200 ton produktów w zbiórkach organizowanych w największych sieciach spożywczych. Dodatkowo, lokalne Banki Żywności uruchomiły zbiórki darów w całej Polsce.

- To jedna z najważniejszych zbiórek żywności od lat. W obliczu trudnej sytuacji, która dotyka wielu ludzi istnieje jedno słowo, które może nam pomóc: "razem". Stojąc ramię w ramię, wyciągając do siebie pomocną dłoń i wspierając osoby potrzebujące, możemy rozwiązać wiele problemów - mówi Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. - Musimy pomagać mądrze i zrozumieć, że nasze wsparcie będzie potrzebne jeszcze długo.


Wielkanocna Zbiórka Żywności działa także jako sklep online zbiorkazywnosci.pl, gdzie można kupić wirtualny koszyk dla uchodźców z Ukrainy. Jest to rodzaj skarbonki - dzięki zebranym środkom to Banki Żywności zajmują się zakupem produktów do paczek świątecznych. Sklep online będzie działał do 2 kwietnia br.

Zbiórki stacjonarne odbędą się w kilkuset sklepach w całej Polsce w dniach 1 i 2 kwietnia. Dokładna lista punktów handlowych będzie opublikowana na stronie: www.zbiorkazywnosci.pl/sklepy/ .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +4

  ..._gość_gość

  01.04.2022, 12:59

  ...

  Zadziwiające jest to, że zdajemy sobie sprawę z tego, że w Polsce są ludzie, którzy są skrajnie biedni, czasami nawet i 500+ nie pomaga, a brak kwalifikacji zawodowych lub zdrowia uniemożliwia znalezienie pracy, a jednak stwierdzamy większościowo, że teraz tylko uchodźcy nas potrzebują. W te święta nie zapominajmy o naszych rodach, dla których urządzenie świat będzie nielada wyczynem. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx6.xx2 
 • -3

  onegdaj_gość

  01.04.2022, 22:07

  no i ch**... z nimi - oni mieli darmowe szkoły mogli podnosić kwalifikacje i szukać pracy ale woleli datki z mops i 500+ na wódkę - niech wypierdalają. Teraz pomagamy tym, którzy nie mieli takich szans i mieli tylko kilka minut by uciekać przed bombami.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx4 
 • +3

  Uj kraina_gość

  02.04.2022, 08:06

  Można pomagać ale nie sie frajer żyć, 500+, 300+ za co? Czemu link hotel a nie ekonomik? Gdzie badania na gruźlicę? Zaraz będzie epidemia Odry mutacji ukraińskiej. Już wolę utrzymywać polskiego nieroba niż pobratynca

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.