Nadwiślańskie Spotkania Muzyczne pod patronatem profesora Ryszarda Karczykowskiego

Operetka na bulwarze (fot. tcz.pl)
Nadwiślańskie Spotkania Muzyczne pod patronatem profesora Ryszarda Karczykowskiego
W niedzielę, 28 maja opera przeniesie się na Bulwar Nadwiślański w Tczewie. Znad Wisły popłyną największe utwory operetkowo-musicalowe w wykonaniu wybitnych wokalistów i orkiestry. A to wszystko pod opieką artystyczną tczewianina, profesora Ryszarda Karczykowskiego.

- Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki oraz prof. Ryszard Karczykowski, Honorowy Obywatel Miasta Tczewa zapraszają na niezwykłe wydarzenie, a mianowicie na Nadwiślańskie Spotkania Muzyczne, czyli Galę opery, operetki i musicalu. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Wstęp wolny
Znad Wisły popłyną największe utwory operetkowo-musicalowe w wykonaniu wybitnych wokalistów i orkiestry. A to wszystko pod opieką artystyczną tczewianina, profesora Ryszarda Karczykowskiego.

Nadwiślańskie Spotkania Muzyczne, czyli gala opery, operetki i musicalu, to wydarzenie popularyzujące klasyczne formy muzyczne w plenerowej, festynowej formule dostępnej dla każdego.

Wykonawcy:
Grażyna Brodzińska - sopran
Sylwia Pietrzak - mezzosopran
Ewelina Szybilska - sopran
Łukasz Gaj - tenor
Jakub Milewski - baryton
Mieczysław Smyda - dyrygent
34-osobowa orkiestra festiwalowa
Dariusz Stańczuk - prowadzenie- Gwarantem poziomu przedsięwzięcia jest opieka artystyczna profesora Ryszarda Karczykowskiego - światowej sławy śpiewaka operowego pochodzącego z Tczewa. To będzie zjawisko na najwyższym artystycznym poziomie - informuje Tomasz Hildebrandt, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.


Wydarzenie stanowić będzie jedyne tego typu przedsięwzięcie w regionie i planowane jest jako cykl kontynuowany przez kolejne lata, lecz nie tylko w samym Tczewie. Wstęp na widowisko jest bezpłatny

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Drukuj
Prześlij dalej