Wolontariusze pojadą na rowerach z Tczewa do Amsterdamu po wyjątkową czekoladę

(fot. mat. prasowe)
Wolontariusze pojadą na rowerach z Tczewa do Amsterdamu po wyjątkową czekoladę
Przed sobą mają 1500 kilometrów niskoemisyjnej podróży - troje rowerzystów z Tczewa wyruszy do Amsterdamu, skąd przywiezie czekoladę fairtrade. Zakupić ją będzie mógł każdy z nas - tym samym wspomagając Fundusz Stypendialny dla dziewczynek.

Rozkosz smaku czekolady i zero wyrzutów sumienia związanych z emisją, a do tego cel społeczny - czy to możliwe? Tczewska ekipa udowodni, że TAK.
W poniedziałek (03.04.) wolontariusze wolontariusze z Fundacji To i Co i firmy Flex wyruszą w podróż rowerową po czekoladę, która trafi do swoich odbiorców bezemisyjnie!

- Wyobraź sobie spółdzielnię w Republice Dominikańskiej, w której rolnicy uprawiają kakao na ekologicznych plantacjach. Następnie sprzedają je w uczciwych cenach i dzielą się sprawiedliwie zyskiem. Kupiec sprowadza kakao do Europy za pomocą żaglowca, który wykorzystuje tylko siłę wiatru. Po kilku miesiącach ładunek dociera do Amsterdamu do małej fabryki Chocolatemakers. Rozładunek i transport do fabryki odbywa się również całkowicie bez użycia środków mechanicznych, ale za to przy użyciu siły ludzkich mięśni! Jeśli surowiec pokonał już ponad 3000 km na morzu bez użycia paliw kopalnych, reszta drogi do Ciebie musi być także możliwa bez nich! Dwa razy do roku rowerzyści i rowerzystki z wielu krajów Europy wyruszają na rowerze do Amsterdamu, aby odebrać czekoladę i zawieźć ją do swoich miast i wsi. My dowieziemy ją do Ciebie! Wchodzisz w to? Dochód ze sprzedaży czekolad zasili Fundusz Stypendialny dla dziewczynek, szczególnie tych, które mają pod górkę w realizacji swoich pasji i aspiracji edukacyjnych! Z naszego funduszu będą mogły opłacić realizację swojego projektu np. nagranie filmu, zdobyć nowe kompetencje i kwalifikacje np. kursy, szkolenia, treningi, wyjechać na zagraniczny staż, opłacić koszty życia na pierwszym roku studiów itp. Szczegółowy regulamin będziemy konsultować ze wszystkimi, którzy wpłacili datek! Czekolady z cyklu Tres Hombres to czekolady przetransportowane całą drogę bezemisyjnie, pozostałe realizują inne cele społeczne - godna praca i płaca dla plantatorów/-ek czy ochrona gatunku - ta czekolada przejedzie na rowerze z Amsterdamu do Polski. - wyjaśnia Paulina Kremer.


Wszystkie zamówione czekolady dostępne będą po powrocie tj. w ostatnim tygodniu kwietnia! Śledzić rowerzystów z Tczewa można na facebooku - Rajd po czekoladę. Tczew - Amsterdam - Tczew - zaś kupić czekoladę na https://zrzutka.pl/z/rajdpoczekolade .

Wydarzenie zostało dofinansowane przez Flex Foundation i Flex Poland i jest realizowane w partnerstwie Flex Poland, Fundacji To i Co oraz Spółdzielni Socjalnej "Heca".

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • _gość

  31.03.2023, 13:23

  Super, ale kogo to obchodzi?

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx5.xx4 
 • dzban _gość

  31.03.2023, 14:21

  sfrustrowany czlowieku ciagle narzekanie prowadzi do depresji, poza tym jak temat nie interesuje ciebie, to po co wchodzisz na te strone, wiec dla dobra twego radze zrobic termin u psychiatry

  Cytuj
  IP: 37.201.xx2.xx8 
 • frustrat_gość

  31.03.2023, 16:00

  to Ty brzmisz jak sfrustrowany xD

  Odpowiedz
  IP: 134.191.xx1.xx4 
 • marazm_gość

  01.04.2023, 12:33

  twoja reakcja na wpis tylko swiadczy o tym , ze powinienes jako pierwszy podac sie badaniu psychologicznym

  Cytuj
  IP: 37.201.xx2.xx8 
 • Jan _gość_gość_gość_gość_gość__gość

  31.03.2023, 19:44

  x

  Bzdury i oszustwo Czekolada transportowana na rowerach na słońcu się rozpuści przewiozą ją busem a koło Tczewa przepakują na rowery Wątpią czy uczestnicy całą drogę przejadą na rowerach i czy z jedna złotówka z tej akcji trafi do Dominikany

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx2 
 • Eh..._gość

  01.04.2023, 21:14

  Przecież ....

  .... czytania prostych tekstów ze zrozumieniem uczy się w początkowej fazie edukacji podstawowej! Szkoda, że szkołę traktowałeś w sposób znany jedynie w środowiskach patologicznych! Ale możesz raz jeszcze przeczytać cały artykuł i spróbować go zrozumieć!

  Cytuj
  IP: 5.173.xx0.xx2 
 • Jan _gość_gość_gość_gość_gość__gość

  02.04.2023, 09:17

  x

  ".... czytania prostych tekstów ze zrozumieniem uczy się w początkowej fazie edukacji podstawowej! Szkoda, że szkołę traktowałeś w sposób znany jedynie w środowiskach patologicznych! Ale możesz raz jeszcze przeczytać cały artykuł i spróbować go zrozumieć!"

  A kiedy uczą logicznego myślenia ? Z tym się człowiek rodzi i jest inteligentny albo głupek ,ty nalezysz do tych drugich Pani Paulina Kremer w pewnym gronie powiedziała że na rower wsiądzie dopiero przy granicy holenderskiej ,w drodze powrotnej bedzie tak samo Ściema i wyłudzanie kasy jak mówi młodzież

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx2 
 • Mariusz zza Wisły_gość

  07.04.2023, 16:00

  Coś takiego

  Nie sądzę że w całej tej akcji chodzi o akcje charytatywną . Do Amsterdamu po czekoladę Fade Trade jeszcze do Flexa :D buhahaha .Dobra buhaha. Pozdrawiam fade trade.

  Odpowiedz
  IP: 62.212.xx4.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.