Pożary, kolizje, plama oleju... strażackie działania z ostatnich dni

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Pożary, kolizje, plama oleju... strażackie działania z ostatnich dni
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 05.10.2020 roku do 11.10.2020 roku zanotowano łącznie 31 zdarzeń w tym 2 pożary, 27 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

06.10.2020 - Pelplin ul. Pólko - pożar wiaty

Na miejscu zdarzenia zastano palącą się wiatę przy hali produkcyjnej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody na palącą się wiatę, przewietrzono pomieszczenia oraz pomieszczenia zostały sprawdzone kamera termowizyjną. W zdarzeniu brały udział 3 zastępy z OSP Pelplin oraz 1 zastęp z JRG.

07.10.2020 - Piaseczno - zjechanie samochodu do rowu
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód w rowie na dachu. Brak osób podróżujących pojazdem. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz postawieniu samochodu na koła. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Gniew, 1 zastęp z OSP Piaseczno oraz 1 zastęp z JRG.

09.10.2020 - Bielawki A1 - pożar samochodu ciężarowego
Na miejscu zdarzenia zastano pożar ciężarówki, która wypełniona była ładunkiem pianki poliuretanowej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów piany i wody na palącą się ciężarówkę. Po zakończonych działaniach przyczepę sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. W działaniach brały udział 2 zastępy z OSP Morzeszczyn, 2 zastępy z OSP Pelplin, 1 zastęp z OSP Swarożyn, 1 zastęp z OSP Smętowo Graniczne, 1 zastęp z OSP Kamionka, 2 zastępy z JRG Starogard Gd oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

10.10.2020 - Tczew ul. Generała Bema - plama oleju

Na miejscu zdarzenia zastano plamę oleju o długości około 7 km. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji plamy oleju. W zdarzeniu brały udział 3 zastępy z JRG, 1 zastęp z OSP Miłobądz, 1 zastęp z OSP Gniszewo, 1 zastęp z OSP Tczew.

10.10.2020 - Nowa Cerkiew A1 - kolizja drogowa
Na miejscu zdarzenia zastano uszkodzony samochód osobowy stojący na pasie zieleni w kierunku na Gdańsk. Działania straży pożarnej poległy na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w pojeździe. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Morzeszczyn, 1 zastęp z JRG Tczew oraz 1 zastęp z JRG Starogard Gdański.

10.10.2020 - Nowa Cerkiew A1 - kolizja drogowa
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, po kolizji przy barierach energochłonnych na pasie w kierunku na Łódź. Działania straży pożarnej poległy na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz neutralizacji wycieku substancji ropopochodnej. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG, 1 zastęp z OSP Pelplin oraz 1 zastęp z OSP Morzeszczyn.

10.10.2020 - Bielawki A1 - kolizja drogowa
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano uszkodzony samochód osobowy stojący na pasie awaryjnym na pasie w kierunku na Gdańsk. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu akumulatora oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Morzeszczyn, 1 zastęp z OSP Pelplin, 1 zastęp z OSP Nowa Cerkiew oraz 1 zastęp z JRG.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA