Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wznowiony

Stare Miasto, dym z komina (fot. tcz.pl)
Tczew - Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze wznowiony
Minister Środowiska Henryk Kowalczyk wraz z Prezesem Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierzem Kujdą poinformowali podczas konferencji prasowej o wznowieniu naborów w ramach programu Czyste Powietrze.

Wojewódzkie fundusze od poniedziałku (21 stycznia 2019 r.) wznowiły nabór wniosków o dofinansowanie po przeprowadzeniu niezbędnej aktualizacji programu priorytetowego Czyste Powietrze oraz po dostosowaniu systemów informatycznych do zmian w prawie powszechnie obowiązującym.

- Przerwa w naborze wniosków miała charakter przejściowy i wynikała z wejścia w życie ustawy wprowadzającej termomodernizacyjną ulgę podatkową oraz dostosowaniem systemu informatycznego. Była to swego rodzaju przerwa techniczna - powiedział minister Henryk Kowalczyk.


- Trwają ostatnie testy informatyczne. Od najbliższego poniedziałku zachęcam wszystkich obywateli do składania wniosków. Naszym wspólnym celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce. Działamy z myślą o przyszłych pokoleniach - dodał minister.

Do 31 grudnia 2018 r. Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej łącznie w całym kraju przyjęły formalnie ponad 25 tysięcy wniosków, które podlegają obecnie weryfikacji przez WFOŚiGW. Pierwsze umowy są już podpisywane z beneficjentami.

-
Największe zainteresowanie programem jest na Śląsku i Mazowszu, gdzie złożono odpowiednio - ponad 3,5 tys. oraz ponad 2,3 tys. wniosków. Do tej pory, czyli do 17 stycznia 2019 r., podpisano przeszło 100 umów na kwotę ponad 1 mln zł dofinansowania - podkreślił Prezes Zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda.


Program Czyste Powietrze będzie realizowany przez dziesięć lat, a łączne działania w jego ramach to kwota ponad 103 mld zł. Zakłada się, że termomodernizacji zostanie poddanych ponad 4 mln domów jednorodzinnych. Celem programu jest m.in. zmniejszenie emisji zanieczyszczeń powietrza, poprzez likwidację nieefektywnych i przestarzałych źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych.


Źródło: NFOŚiGW

Mieszkańcy województwa pomorskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach Programu Czyste Powietrze.
Program Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego w formie dotacji i/lub pożyczki przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego kotła grzewczego.
Osoby zainteresowane Programem będą obsługiwane przez pracowników Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku :

poniedziałek w godzinach 10.00-18.00
wtorek-czwartek w godzinach 8.00-15.00
Rezerwacja terminu spotkania pod numerem:
(58) 743 18 20 lub (58) 743 18 21.

Koordynator programu: Pani Justyna Sikora, nr tel.: 58-743-18-53


https://wfos.gdansk.pl/czyste-powietrze/ogloszenie-o-naborze


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • njk_gość

  24.01.2019, 13:12

  Program bez sensu . To tak jakby w samochodzie wyremontowac blacharke a zapomniec o silniku

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx6.xx0 
 • +1

  Tczewiak_gość_gość

  24.01.2019, 22:13

  Zapomnieli dodać, że dofinansowanie dla rodzin gdzie dochod na osobę jest 1600 i więcej wynosi 18 procent. Szkoda zachodu, jeszcze przed miesiącem takie osoby mogły liczyć na 30 procent. Uważam że jak ktoś ma mniejsze dochody to nawet o gazie nie myśli bo nie stać go będzie na opłaty. Coś mi się wydaje, że to będzie jeden wielki niewypał rządowy.

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx3.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.