Szybki internet w gniewskich szkołach

Email, komputer, wiadomość
Tczew - Szybki internet w gniewskich szkołach
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Związek Gmin Pomorskich oraz Orange Polska realizują inwestycję budowy sieci światłowodowej, do którego zgłoszone zostały placówki edukacyjne z naszej gminy. Dzięki inwestycji szkoły będą miały dostęp do szybkiego Internetu.

Światłowód oznacza dostęp do szybkiego Internetu na długie lata. Łącza oparte na tej technologii dają bowiem praktycznie nieograniczoną prędkość przesyłu danych. Dziś jest to nawet 300 Mb/s, a w przyszłości może być o wiele, wiele więcej - i to bez konieczności wymiany infrastruktury. To oznacza, że gminy, w których zostanie położony światłowód, na stałe wkroczą do cyfrowej awangardy.

Światłowód będzie budowany przez Orange Polska przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Inwestycje obejmą swoim zasięgiem 18 (z 79) obszarów (NUTS)/projektów, 530 gmin i 3752 szkoły w Polsce.


Z terenu gminy Gniew wskazane przez Ministerstwo Cyfryzacji i zgłoszone do projektu zostały szkoły: SP nr 2 w Gniewie, ZS Opalenie, SP Piaseczno i SP Polskie Gronowo. Projektem objęta została także szkoła katolicka w Gogolewie.

Realizacja inwestycji będzie miała także bezpośrednie przełożenie na budowę kompetencji cyfrowych lokalnych społeczności i rozwój przedsiębiorczości w regionie. Te gminy, które jako pierwsze zapewnią swoim mieszkańcom dostęp do technologii przyszłości, mogą liczyć na szybszy rozwój i odniesienie korzyści ze światowej rewolucji informacyjnej.

Drukuj
Prześlij dalej