Nie ma kolejnych przypadków koronawirusa w przedszkolu w Gniewie

Koronawirus, COVID-19, test
Tczew - Nie ma kolejnych przypadków koronawirusa w przedszkolu w Gniewie
Grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego w Gniewie, wyłączona z funkcjonowania w związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa wśród jednego z podopiecznych wznowiła już działalność. Wyniki badań przeprowadzonych wśród wszystkich osób, mających kontakt z zakażonym dzieckiem dały wynik ujemny.

Dla pewności i zapewnienia bezpieczeństwa przebadano również pozostały personel przedszkola, który nie miał kontaktu z grupą przedszkolaków. Wyniki tych osób również są ujemne.

- W związku z zaistniałą sytuacją, prosimy Państwa, aby w dalszym ciągu przyprowadzać do placówek oświatowych tylko i wyłącznie dzieci zdrowe, bez jakichkolwiek objawów infekcji, zwłaszcza jeżeli rodzina miała kontakt z osobą zamieszkującą lub powracającą z zagranicy, brała udział w większej imprezie lub była na wakacjach. Jednocześnie zapewniamy, że wszystkie placówki oświatowe w gminie Gniew zachowują należyte środki ostrożności i przestrzegają obowiązujących wymogów sanitarnych. - apelują urzędnicy z Gniewa.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +13

  Smiech na sali_gość

  14.09.2020, 13:49

  Po jakiemu to?

  "Nie kolejnych przypadków koronawirusa w przedszkolu w Gniewie"

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • +4

  Jony von fentyl_gość_gość_gość_gość

  14.09.2020, 14:01

  Lol

  Ja pindole kto pisze przedszkole?

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xx0 
 • +1

  Hhh_gość_gość_gość_gość_gość_gość

  14.09.2020, 14:06

  Lol

  A czemu moj komentarz usunięty tcz. Pl???

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx0.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.