Noc Bibliotek w Gniewie

Noc Bibliotek w Gniewie (fot. gniew.pl)
Tczew - Noc Bibliotek w Gniewie

zobacz galerię zdjęć: 3
VII edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyła się w sobotę 9 października 2021r. pod hasłem "Czytanie wzmacnia". Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji. Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania - akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji.

W Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie w minioną sobotę od godziny 16:00 trwały warsztaty dla dzieci oraz kiermasz książek. Odbyły się również spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, Dziecięcego Klubu Literackiego oraz Młodzieżowego Klubu Książki. O godzinie 16:30 ruszyła premiera gry mobilnej pt. "Jak ocalić świat?". Gra została stworzona podczas warsztatów z tworzenia gier mobilnych dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie.

Po godzinie 18:00 w Sali Kameralnej rozpoczęło się spotkanie literackie z Ałbeną Grabowską, autorką m.in. sagi "Stulecie Winnych". Krótko przed spotkaniem autorka odsłoniła pamiątkową książkę w kamieniu, wykonaną z inicjatywy ks. Proboszcza Zbigniewa Rutkowskiego w Ogrodzie Historii, za co serdecznie dziękujemy.

Spotkanie prowadziła Anna Czyżewska, dyrektor CKiBP w Gniewie. Podczas spotkania autorka opowiadała o swojej twórczości i pracy lekarza. Odpowiadała również na pytania czytelników. Wizyta pisarki na długo pozostanie w pamięci uczestników spotkania i na pewno zachęci do sięgnięcia po jej nowe, przyszłe powieści. Na koniec wszyscy licznie ustawiali się w kolejce po książki z dedykacją, autografy oraz pamiątkowe zdjęcia.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA