Policjanci debatowali o bezpieczeństwie

Policyjna debata (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policjanci debatowali o bezpieczeństwie

zobacz galerię zdjęć: 3
Tczewscy policjanci wczoraj zorganizowali debatę społeczną pod nazwą "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Spotkanie odbyło się w sali Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie, w którym uczestniczyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas debaty funkcjonariusze przedstawili statystki związane ze
zdarzeniami drogowymi na terenie powiatu tczewskiego oraz mówili, co należy robić, aby takich zdarzeń było jak najmniej.

1 kwietnia w sali konferencyjnej w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie odbyła się debata społeczna poświęcona "Bezpieczeństwu w ruchu drogowym". W spotkaniu uczestniczyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas debaty przedstawiciel z Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego - Krzysztof Chmielewski mówił o zadbaniu o własne bezpieczeństwo podczas poruszania w ruchu drogowym.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tczewie przedstawili statystykę zaistniałych zdarzeń drogowych na terenie powiatu tczewskiego. Mundurowi mówiąc o występujących zagrożeniach w ruchu drogowym doradzali uczestnikom debaty jak zadbać lepiej o własne bezpieczeństwo, gdy jest się niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. W przygotowanej prezentacji przedstawiono też przyczyny wypadków drogowych, zwracając szczególną uwagę na czynnik ludzki, który odgrywa główną rolę jako czynnik sprawczy wypadków drogowych. Wczorajsza debata była też okazją do podsumowania działań podejmowanych przez służby. Podczas spotkania funkcjonariusze poruszyli również problematykę dotycząca oszustw metodą na wnuczka oraz na policjanta. Mundurowi przestrzegali uczestników debaty, że służby państwowe nigdy nie żądają przekazania pieniędzy, a w sytuacji gdy ktoś prosi o pieniądze w rozmowie telefonicznej, najprawdopodobniej jest oszustem chcącym wyłudzić pieniądze.

- Podczas podsumowania debaty mieszkańcy włączyli się do dyskusji i przedstawiali swoje opinie na temat bezpieczeństwa. Uczestnicy debaty definiowali najczęściej występujące zagrożenia i proponowali sposoby na ich rozwiązanie. Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał odblask, który na pewno zwiększy bezpieczeństwo podczas poruszania się w ruchu drogowym. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  kapiszon_gość_gość_gość

  03.04.2019, 07:30

  A ile czasu spędza tczewski

  policjant na terenie po byłych koszarach? Jak tutaj wyglądają statystyki?

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx1.xx3 
 • +3

  Porucznikzubek_gość

  03.04.2019, 15:25

  Do roboty....

  Po tylu debatach "od razu czuję się w Tczewie bezpieczniej" tylko mam pytanie czy oprócz debat szanowni państwo z prewencji miękkiej planują jakieś konkretne działania czy tylko bezsensowne gadki do staruszków

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xxx.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.