W czwartek masowe kontrole policji. Na celowniku piesi i rowerzyści

Kontrola (fot. KPP Tczew)
Tczew - W czwartek masowe kontrole policji. Na celowniku piesi i rowerzyści
W najbliższy czwartek policjanci z województwa pomorskiego wezmą udział w ogólnokrajowych działaniach "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Nadrzędnym celem jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

21 października pomorscy policjanci zwrócą szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do tragicznych zdarzeń. Niestety do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów dochodzi często w obrębie przejść i przejazdów.

- Przypominamy kierowcom, że zbliżając się do przejścia dla pieszych należy zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa osobom zbliżającym się do "zebry". W rejonie przejazdów rowerowych należy wręcz spodziewać się, że cyklista wjedzie na jezdnię. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew.


Niezależnie od pory roku niechronieni uczestnicy ruchu powinni być dobrze widoczni dla kierujących pojazdami. Stąd też niezbędne jest, aby osoby piesze nosiły elementy odblaskowe, szczególnie w miejscach, gdzie wymagają tego przepisy, czyli po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Natomiast rowerzyści powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposażyć rower w obowiązkowe oświetlenie i z niego korzystać. Zachęcamy także do używania kasku.


Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +5

  Justa_gość_gość_gość

  20.10.2021, 18:37

  Jo,jo

  I ani 1 radiowozu nie minę przez caly dzień

  Odpowiedz
  IP: 46.204.xx5.xx8 
 • +6

  Sterfan_gość_gość

  20.10.2021, 19:58

  Rzecznik powinien douczyc sie przepisow. Pierwszenstwo przed pojazdem ma pieszy wchodzacy na przejscie i rowerzysta znajdujacy sie na przejezdzie. Skad sugestia, ze mam ustapic pieszemu zblizajacemu sie do przejscia oraz rowerzyscie, ktory moze "niespodziewanie wjechac"? Moze jeszcze mam ustapic pieszemu lub rowerzyscie, ktory przejezdza na czewonym? A moze pojdzmy dalej- pieszemu wychodzacemu ze sklepu, bo moze bedzie przechodzil przez jezdnie? Zajmijcie sie rowerzystami, ktorzy nie korzystaja z drog rowerowych, jezdza bez swiatel po zmroku, pieszymi wchodzacymi na jezdnie w miejscu niewyznaczonym. To sa wazne rzeczy dla bezpieczenstwa. Do tego poprosze o poprawienie oznakowania poziomego na Zatorzu (miejsca parkingowe wyznaczone niezgodnie z ustawa, powinny byc biale linie a jest zmienny kolor kostki brukowej) oraz pionowego w calym miescie (tabliczki z napisem "dotyczy obu stron jezdni" sa niezgodne, powinna byc biala tabliczka ze strzalkami lewo-prawo). I oczywiscie nagminne parkowanie byle jak (pod prad, w strefach zamieszkania byle gdzie, blokowanie jezdni lub chodnika, jazda pod zakaz).

  Odpowiedz
  IP: 149.14.xx2.xx6 
 • +11

  Adaś _gość

  20.10.2021, 20:39

  Oświetlenie rowerzysty

  Ja proszę o skontrolowanie oświecenia i odblasków u rowerzystów jeżdżą co niektórzy dosłownie bez niczego i to ostatnio dzieci po zmroku Trasa Tczew- Rokitki to nagminnie.

  Odpowiedz
  IP: 46.76.xx5.xx6 
 • -2

  covid_gość

  21.10.2021, 07:26

  może tez sprawdźcie jak wygląda sprawa z maseczkami - w sklepach masakra 2 z założonymi maseczkami a 20 bez.......

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx5.xx7 
 • tak_gość_gość_gość_gość_gość_gość

  21.10.2021, 09:16

  se zakładaj szmatę na buzię jak wierzysz ze to ci cokolwiek pomoże ale od ludzi którzy są myślący i nie dali se wmówić życia w wmówionym strachu i obłędzie to ty się z daleka trzymaj

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx6 
  -1

  Oglądaj dziś _gość

  21.10.2021, 09:59

  Szybko tvpiss k***izja sam jaro słońce narodu będzie mówił jaką ma wolę dla kovidian już dziś załóż wiadro z gównem w środku na głowę będziesz mieć lepszy odbior nadawanego debilizmu przez idiote, zamaskowani zasmarakani swoimi plujami wdychają to i owo ze szmaty na ryju, lubisz jarja gówno żryć to zryj ale od wolnych ludzi upodleńcu won na 100 kilometrów zamaskowany bandyto w szmacie od gówna uwalonego na ryju filtruj tvpiss pisdzielcu

  Cytuj
  IP: 46.15.xx8.xx7 
 • +3

  meme_gość

  21.10.2021, 08:02

  hehe

  Część tematu artykułu "...Na celowniku piesi i rowerzyści" a w artykule "policjanci zwrócą szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego" - to kto w końcu jest na celowniku? Jak zwykle kierowcy. Czy nasi stróże prawa obserwują i reagują na nieprawidłowe zachowania pieszych i roweżystów? Raczej nie! Kierowca już ma myśleć za wszystkich, więc może zlikwidować chodniki a z ulic zrobić deptaki - tam zawsze pieszy będzie miał pierwszeństwo. Wprowadzane przepisy oraz działania policji w żaden sposób nie poprawiają bezpieczeństwa, a wręcz zachęcaja do łamania prawa.

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx5.xx1 
 • +3

  Esesgruppensexfuhrer_gość

  21.10.2021, 09:25

  Największy deptak w Tczewie...

  ... zrobiono na ulicy Gdańskiej. Do tego kuse zatoczki parkingowe, zaprojektowane chyba pod gabaryt Cinquecento, podwója linia ciągła, ktorej nieprzekraczania nikt nie przestrzega, wszędobylscy piesi, wkraczający na jezdnię skądkolwiek. Ulubiona ich dyscyplina to wyskok zza zaparkowanego auta wprost pod koła jadącego auta. Policji nigdy tam nie widziałem, a jeżdżę tamtędy wielokrotnie każdego dnia. Deptak pełną gębą, dopoty dopóki nie dojdzie do tragedii...

  Cytuj
  IP: 159.205.xx3.xx3 
 • +1

  Gość_gość

  21.10.2021, 13:03

  Nick

  Sytuacja z dzisiejszego poranka na gdańskiej. Pani na rowerze pedałuje po ulicy mimo że obok jest ścieżka rowerowa. Policji brak. Gdzie ci rowerzyści mają przepisy i mózgi można się tylko domyślać.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.