Bezpłatne webinaria w ZUS. Sprawdź jakie

Email, komputer, wiadomość
Tczew - Bezpłatne webinaria w ZUS. Sprawdź jakie
Podczas kolejnych szkoleń organizowanych przez pomorskie jednostki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie można dowiedzieć się m.in. jakie są zasady przyznawania zasiłków, świadczeń emerytalnych dla nauczycieli oraz na czym polega kontrola zwolnień lekarskich. To wszystko za darmo i bez wychodzenia z domu.

W poniedziałek, 25 października, o godz. 10:00 odbędzie się webinarium z zasad korygowania dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych. Zapisy mailowo pod adresem: szkolenia_gdansk@zus.pl.

26 października natomiast o godz. 10:00 ZUS zaprasza na szkolenie ze świadczeń emerytalnych dla nauczycieli. Jego uczestnicy dowiedzą się jakie są zasady przyznawania świadczeń, jakie warunki należy spełnić oraz jakie dokumenty będą potrzebne. Na szkolenia należy zapisywać się mailowo pod adresem: slupsk_wydarzenia@zus.pl.

W środę, 27 października, o godz. 10:00 podczas webinarium będzie można dowiedzieć się jak przebiega polega kontrola zwolnień lekarskich. Eksperci ZUS przedstawią podstawy prawne przeprowadzenia kontroli, uprawnienia pracodawcy do skontrolowania pracownika oraz opowiedzą jakie są konsekwencje nieprawidłowego wykorzystywania zwolnienia lekarskiego. Zapisy pod adresem: slupsk_wydarzenia@zus.pl.


Zasady przyznawania, dokumentowania i podstawa wymiaru oraz najnowsze przepisy dotyczące zasiłku chorobowego będą tematem wirtualnego spotkania, które odbędzie się 27 października o godz. 12:00. Zapisy na szkolenie wyłącznie mailowo pod adresem: szkolenia_gdansk@zus.pl.

Tematem webinarium, które odbędzie się w czwartek 28 października o godz. 10:00 będą zasiłki chorobowe, opiekuńcze, macierzyńskie i świadczenie rehabilitacyjne. Jego uczestnicy poznają zasady przyznawania świadczeń, ustalania podstawy ich wymiaru, wysokość świadczeń oraz dowiedzą się jaka jest niezbędna dokumentacja. Zapisy pod adresem: slupsk_wydarzenia@zus.pl.
Wszystkie szkolenia prowadzone są on-line przez aplikację Cisco Webex Meetings. W zgłoszeniach należy podać datę i temat szkolenia, nazwę zakładu pracy, liczbę uczestników, adres e-mail na który ZUS wyśle link do spotkania oraz numer telefonu do kontaktu. Do zgłoszenia trzeba dołączyć oświadczenie RODO, które można pobrać ze strony www.zus.pl. Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych jest niezbędne, aby wziąć udziału w szkoleniu.

Drukuj
Prześlij dalej