"Trzynastki" już w kwietniu

Pieniądze (fot. tcz.pl)
Tczew - "Trzynastki" już w kwietniu
W kwietniu Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpocznie wypłatę tzw. trzynastej emerytury. Uprawnieni otrzymają "trzynastki" wraz z kwietniową emeryturą lub rentą, to dodatkowe świadczenie "na rękę" wyniesie 1217,98 zł.

Zgodnie z ustawą "trzynastki" będą wypłacane w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe świadczenie. W 2022 r. jest to 1338,44 zł brutto.

- W tym roku trzynasta emerytura będzie nieopodatkowana. Ze świadczenia zostanie pobrana jedynie składka zdrowotna w wysokości 120,46 zł, a zatem świadczenie netto wyniesie 1217,98 zł. Zaniechanie poboru podatku jest jednorazowe oraz ostateczne, to znaczy podatek nie zostanie zapłacony ani teraz, ani w rozliczeniu rocznym. Nie dotyczy to "trzynastek" z poprzednich lat. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik gdańskiego oddziału ZUS.


Zgodnie z przepisami, "trzynastka" przysługuje wszystkim, którzy mają na dzień 31 marca przyznane prawo do wypłaty emerytury lub renty, albo innego długoterminowego świadczenia wypłacanego przez ZUS. Świadczeniobiorcy otrzymają pieniądze wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Nie trzeba składać żadnych wniosków o przyznanie trzynastki.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -16

  Emeryt_gość_gość

  28.03.2022, 04:20

  Dodatkowy zastrzyk na alkochol bedzie

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx9.xx6 
 • +11

  Dziad_gość

  28.03.2022, 09:24

  Do emeryt

  Jesteś emerytem ZUS , KRUS czy MOPS ? Tak tylko pytam !

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xx5 
 • -15

  kosmita_gość

  28.03.2022, 04:35

  wielki reset nadchodzi.

  nadchodzi wielki kryzys i pandemia i inne trudności. Musi to być zrealizowane przez WIELKĄ RADĘ MĘDRCÓW ŚWIATOWYCH ELIT. Wy ludzie jesteście tylko NIEWOLNIKAMI w ich grze. Biada zaszczepionym -umrzecie w cierpieniach i wrzodach odbytniczych. Paliwo będzie po 15 zł, chleb po 10 zł, a wasze zarobki po 2000 zł netto głupcy....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • +5

  miro_gość

  28.03.2022, 08:40

  i tak umrzemy, więc? ponadto podaj źródła, na których opierasz swoje twierdzenia

  Cytuj
  IP: 83.13.xx4.xx8 

  Aga Memnon_gość

  28.03.2022, 21:50

  ... p***isz głupoty

  A jednak na Skarszewskiej u dr. Rajmunda internet zapodali, fuck.

  Cytuj
  IP: 5.173.xx1.xx6 
 • Davina Claire_gość_gość_gość

  29.03.2022, 14:32

  Oferta pożyczki osobistej i biznesowej

  Witam Panie i Panowie; Potrzebujesz szybkiej pożyczki w ciągu 24 do 48 godzin? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, doradzę Ci Złóż wniosek o pożyczkę w Novelty Finance. Nazywam się Davina Claire, jestem pośrednikiem finansowym, a także doradcą finansowym. Zauważyłem, że wiele osób ma trudności z uzyskaniem kredytu w bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niską zdolność kredytową lub z innych powodów. Jestem tutaj, aby polecić każdemu, kto szuka pożyczki, skontaktowanie się z Novelty Finance w sprawie pożyczki z bardzo niskim oprocentowaniem 3%. Są rzetelną i godną zaufania firmą pożyczkową i można z nimi współpracować. Możesz się z nimi skontaktować poprzez e-mail: | noveltyfinances@gmail.com | LUB wyślij wiadomość na WhatsApp pod numerem +447915601531, aby uzyskać więcej informacji. NOVELTY FINANCE dostarcza rozwiązania finansowe. Oferują wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (Pożyczka osobista, Pożyczka biznesowa i Wiele innych). Oferują elastyczne i różnorodne opcje pożyczek, w tym pożyczki zabezpieczone i niezabezpieczone, pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe, które są dostosowane do Twoich potrzeb finansowych. Co zyskujesz, składając wniosek w Novelty Finance: ? Natychmiastowy dostęp do Twoich środków po zatwierdzeniu. ? Konkurencyjne stopy procentowe (3% rocznie) ? Elastyczne warunki spłaty ? Łatwe zatwierdzenie, jeśli potrzebujesz dodatkowych środków ? Możesz ubiegać się o pożyczkę zawsze i wszędzie. ? Nie będziesz spieszył się ze spłatą pożyczki, będziesz miał czas na rozpoczęcie spłaty pożyczki. ? Brak ukrytych opłat Jak złożyć wniosek: Ubieganie się o pożyczkę jest szybkie i proste! Jeśli jesteś zainteresowany złożeniem wniosku o pożyczkę w Novelty Finance i potrzebujesz więcej informacji na temat oferty pożyczki, WYŚLIJ E-MAIL na adres (noveltyfinances@gmail.com) LUB wyślij wiadomość na WhatsApp pod numerem +447915601531, aby uzyskać więcej informacji i ustne informacje. Akceptacja regulaminu i warunków.

  Odpowiedz
  IP: 89.38.xx7.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA