Debatowali o problemach najmłodszych

Debata (fot. KPP Tczew)
Debatowali o problemach najmłodszych

zobacz galerię zdjęć: 1
17 czerwca w Urzędzie Miejskim w Tczewie odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Tczewie, poświęcona problemom współczesnych uczniów i możliwościom wsparcia psychologicznego.

"A wszystko zaczyna się od słów..."- tak rozpoczęła się poniedziałkowa debata, którą przeprowadziła mł. asp. Wioleta Maras-Dudyńska, która na co dzień pełni funkcję policyjnego profilaktyka w tczewskiej komendzie. Gośćmi specjalnymi spotkania byli:

- Pedagog Joanna Szoła ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Tczewie i Niepublicznej Szkoły Ojca PIO w Tczewie,
- Sylwia Winiarek - manager regionu, kierownik ośrodków, psycholog i psychoterapeuta we Fractal Concept,
- Luiza Zarębska - psycholog diagnosta oraz coach relacyjny we FC Tczew,

- Wioleta Hoog z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie.

Główne tematy poruszane na spotkaniu to "Realne problemy współczesnego ucznia" oraz "Kiedy i jak skorzystać z pomocy psychologa". Eksperci omawiali różne wyzwania, przed którymi stają uczniowie, i podkreślali, jak ważne jest wsparcie psychologiczne. Uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w dyskusji, zadawać pytania i wysłuchać porad specjalistów.

Na zakończenie debaty przypomniano zasady bezpieczeństwa podczas wakacji, kładąc nacisk na dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne. Zaplanowano również działania mające na celu wsparcie uczniów tczewskich szkół w nadchodzącym roku szkolnym.

W debacie uczestniczył również Przewodniczący Rady Miejskiej w Tczewie, pan Marcin Kussowski oraz radny Rady Miasta, Roman Kucharski. Obecni byli również przewodniczący Samorządów Uczniowskich ze szkół wraz z opiekunami.

Dzięki takim inicjatywom społeczność ma szansę lepiej zrozumieć problemy młodzieży i skuteczniej wspierać ich w codziennym życiu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +4

  Ppp_gość

  21.06.2024, 10:52

  Nie mogę patrzeć na tych Tczewskich mylycjantów

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx0 
 • +2

  Tczewianka_gość

  21.06.2024, 15:42

  Debata

  Efektywność, skuteczność w działaniu, a nie opowieści z czarnego humoru! Plagą patologi na skwerkach zielonych pijąca alkohol, zanieczyszczająca petami, kapslami, szkłem rozbitym, skalą łaciny z rynsztoka - tym zajmujcie się nie próżną debatą! To miejsca dla matek z dzieckiem, seniorów, kolonii, przedszkolaków! Na patrol państwo! Niech dla was jest Szwajcaria, Austrią! Jedynie poseł Smoliński przedstawia sceny z wojaży po Włoszech, ale nie zauważa widoków własnego miasta! Podobnie Łukasz Brządkowski i radni jego ugrupowania!!

  Cytuj
  IP: 37.31.xx6.xx2 
  +4

  a_gość_gość

  21.06.2024, 23:07

  Ukraińska młodzież od kilku tygodni drze kopary na niecce przy Jedności Narodu od 22 do 3-4 nad ranem zgłaszane i gdzie jest nasza dzielna milicja boją się małolatów 15 letnich ,czy oni mogą wszystko ? i lepiej spać po krzakach żeby nie dostać ,łatwiej złapać dziadka, babkę za pierdołę albo stać koło budowlanki i łapać na 50 bezpiecznie nikt nie da w m***ę

  Cytuj
  IP: 178.235.xx0.xx5 
 • -1

  Gwiazdeczki_gość_gość

  22.06.2024, 07:34

  Pisteczki

  Nie wiem co wy jeszcze chcecie odemnie ofermy ale za chwilę będzie holocaust stopowy HWDP "kontrolować watykan a nie mą miłość"

  Odpowiedz
  IP: 80.51.xx2.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA