Wodonerzy. Koniec projektu z sukcesem

Wodonerzy (fot. mat. prasowe)
Wodonerzy. Koniec projektu z sukcesem
Nieuchronnie dobiega końca projekt "Wodonerzy - Strażnicy Wody i Wewnętrznej Przyrody", realizowany pod skrzydłami Stowarzyszenia Ruchu Inicjatyw Obywatelskich Tczewa, którego Mecenasem Głównym jest Energa z Grupy ORLEN.

Dzięki Sponsorowi Energa z Grupy ORLEN, Stowarzyszeniu Ruchu Inicjatyw Obywatelskich Tczewa, którego prezesem był do niedawna obecny prezydent Tczewa - Łukasz Brządkowski oraz autorce projektu Natalii Sielskiej - działaczce społecznej na rzecz dzieci i środowiska projekt z sukcesem dobiegł do końca w Szkole Podstawowej Dąbrówka Tczewska, znajdującej się na terenie gminy Tczew. Wszystkie działania były skupione na edukacji dotyczącej życiodajnej wody i jej ekosystemu.

Co udało się osiągnąć wspólnymi siłami?

- Przeprowadzić warsztaty w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Tczewskiej wśród uczniów kl. I-III na tematy tj. oszczędzanie wody, czystość zbiorników wodnych oraz jak ważne jest nawadnianie naszych ciał.


- Sprawdzić wiedzę dzieci podczas konkursu "Quiz Wodny - melodia czystej wiedzy".

- Stworzyć 3 podcasty o życiodajnej wodzie - zachęcamy do wysłuchania na stronie https://www.youtube.com/@Wodonerzy .

- A 5 kwietnia przeprowadzić uroczystość otwarcia stacji wody pitnej, która cieszy się wielkim uznaniem nauczycieli oraz chętnym użytkowaniem przez uczniów.

Projekt był realizowany od października 2023 roku do czerwca 2024 roku.

Sam pomysł i chęci nie wystarczą dlatego organizatorzy projektu, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie są bardzo wdzięczni Enerdze z Grupy ORLEN za możliwość realizacji projektu. Projekt jest wspierany przez Sponsora w ramach realizacji Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy Energa.

Wspierając projekt "Wodonerzy - Strażnicy Wody i Wewnętrznej Przyrody" Energa z Grupy ORLEN realizuje przyjęte cele sponsoringu społecznego, realizację projektów o charakterze społecznym i wspiera działania mające na celu rozwój kapitału społecznego i intelektualnego.

A dalsze działania ekipy Wodonerzy można śledź na https://www.facebook.com/wodonerzy .
Może następnym razem i szkołę Twojego dziecka odwiedzą?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • woda_gość

  21.06.2024, 06:47

  pij wodę

  i na takie bzdury wydaje się pieniądze z naszych podatków. Ten świat musi zginąć. Ale to ma wartość ...normalnie Kocborowo

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx3 
 • +2

  dick_gość

  21.06.2024, 09:13

  Co złego jest w promocji picia wody wśród dzieci???

  Cytuj
  IP: 83.18.xx8.xx0 
  +4

  REM_gość

  21.06.2024, 10:20

  Pochopna ocena

  Dokładnie, lepiej wnikliwie zapoznać się z projektem zanim zacznie się nazywać coś bzdurą. Było audycje na ten temat w Radiu Tczew, gdzie Natalia wyjaśniała ideę całego przedsięwzięcia. Większość zbiorników wodnych jest zanieczyszczona - kwestia konieczności dbania o wodę i uświadamianie w tym zakresie. Poza tym oczyszczanie i uzdatnianie wody, konieczność nawadniania organizmu, ale również np. jak sporządzić naturalne izotoniki. Zagadnień z tym związanych jest sporo. tnij.tcz.pl/?u=82e817 tnij.tcz.pl/?u=92a61e tnij.tcz.pl/?u=6a7cc5 tnij.tcz.pl/?u=683392 Aczkolwiek co dla jednego jest bzdurą, dla drugiego może być bardzo istotne. Kwestia świadomości.

  Cytuj
  IP: 83.21.xx6.xx1 
  +1

  Gość_gość_gość_gość

  21.06.2024, 15:23

  Na czymś nowy układ się wspiął

  No i tak bezrobotni mają pracę:(:(:(L( A lud głupi kupi!!!!

  Cytuj
  IP: 15.220.xx5.xx6 
  +2

  Adam_gość

  22.06.2024, 20:00

  Nauka czytania ze zrozumieniem

  W tekście jest napisane że ze sponsorem jest Energa, a więc nic z podatków nie idzie. Po drugie dzieci piją teraz czystą wodę z poidełka i nie muszą nosić plastikowych butelek co na zachodzie jest to standardem. Natomiast lepiej nic nie robić i wypisywać głupoty. Brawo dla Pana Łukasza i Pani Natalia za chęć działania i życzę wytrwałości.

  Cytuj
  IP: 37.109.xx6.xx5 
 • +2

  jo jo _gość

  21.06.2024, 12:13

  propaganda H2O

  "Co złego jest w promocji picia wody wśród dzieci???"

  kiedyś dzieci piły wodę bez tej propagandy , chciało się pić to się piło i już . Teraz na wszystkim nawiedzone baby chca się lansować i budowac swoje EGO , co za durne pokolenie.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx3 
 • +1

  REM_gość

  22.06.2024, 10:13

  Dylemat

  A inni z kolei wolą się "lansować i budować swoje EGO", hejtując społeczników i trollując. Cóż, każdy ma jak widać swój sposób bycia. ;) Pytanie, kto będzie bardziej pożyteczny dla społeczeństwa.

  Cytuj
  IP: 83.21.xx6.xx1 
 • +2

  Michal_gość

  22.06.2024, 20:04

  Picie wody

  "Co złego jest w promocji picia wody wśród dzieci???"

  Niestety takie czasy gdzie wydaje się oczywiste rzeczy, takie nie są. Wszystko co może pomóc w byciu zdrowym warte jest promocji.

  Odpowiedz
  IP: 37.109.xx6.xx5 
 • +2

  Wodonerka Natalia_gość

  22.06.2024, 21:11

  Autorka projektu

  Ileż to potokiem słów ludzie potrafią mieszać i tyle hejtu pluć, pluć, pluć by tylko zamącić... A więc - pieniądze zostały pozyskane od sponsora Energa - więc nie z podatków... nawet jeżeli takie się znajdą w przyszłości "z podatków" to nic nie stoi na przeszkodzie by zamiast czas marnować na hejt, napisać swój projekt i coś dobrego zrobić lokalnie:) - to raz. Dwa - stacja wody pitnej, dystrybutor wody bądź poidełko (jak kto woli), które zostało zamontowane w szkole w Dąbrówce Tczewskiej cieszy się uznaniem i dzieci i nauczycieli, którzy podkreślają, że dzieci chętniej i częściej piją wodę. I cudownie! Niech utrwalają zdrowe nawyki. Bardzo się z tego powodu cieszę:). Wiem w praktyce, że te działania są ważne, wartościowe i mają sens. Trzy - cyt: "na czym nowy układ się wspiął", "nawiedzone baby chcą się lansować i budować swoje Ego", "i tak bezrobotni mają prace, a lud głupi kupi" - z powyższych wypowiedzi widać zerowy poziom wiedzy w temacie nowej władzy, działań dot. projektu czy samej autorki - mnie. Wodonerzy działają od 2022, początek współpracy ze Stowarzyszeniem Ruchu Inicjatyw Obywatelskich Tczewa nie ma nic wspólnego z tegorocznymi wyborami. He he czasami marzy mi się - być bezrobotną babą i mieć czas na bzdury:). Tylko co kto ma kupić? Dzieci za darmo miały przeprowadzone warsztaty, a szkoła za darmo otrzymała dystrybutor wody... Ach i tak.., bywam bardzo nawiedzona - pomysłami, m.in. wizjami lepszego społeczeństwa, takiego społeczeństwa bez niszczącego hejtu, tylko budującego siebie wzajemnie z konstruktywną krytyką. Hejterów żegnam - szkoda więcej mojego cennego czasu na was. Dziękuję wszystkim myślącym, doceniającym nasze działania i wspierającym:). Wierzę, że jest nas zdecydowanie więcej. Róbcie swoje, spełniajcie się, bądźcie szczęśliwi, bądźcie zdrów. ????Niech dobro płynie rzeką i powraca morzem???? Natalia

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx3.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.