"Czyste powietrze Tczewa" - WFOŚiGW proponuje udział w nowych konkursach

Komin (fot. tcz.pl)
Tczew - "Czyste powietrze Tczewa" - WFOŚiGW proponuje udział w nowych konkursach
Urząd Miejski w Tczewie w ślad za informacją otrzymaną z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku informuje, że w zamian za dofinansowanie, które miało być przyznawane w osobom biorącym udział w konkursie "Czyste powietrze Tczewa" (edycja 2018), zaproponowano udział w nowych konkursach.

Proponowane konkursy to: "Modernizacja źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych" i "Czyste Powietrze" (dotyczącym budynków jednorodzinnych).

"Modernizacja źródeł ciepła w budynkach wielorodzinnych" - konkurs dotyczy Wnioskodawców, którzy w 2018 roku złożyli w Urzędzie Miasta Tczewa wnioski o dofinansowanie wymiany ogrzewania w budynkach wielorodzinnych. Udział w nowym konkursie oznacza, że Urząd wystąpi w Państwa imieniu do WFOŚiGW w Gdańsku o dofinansowanie wymiany ogrzewania zgodnie ze złożonymi wcześniej wnioskami. Informujemy, że w budynkach wielorodzinnych można realizować zadanie zgodnie ze złożonym w 2018 roku wnioskiem. Poniesione przez Państwa wydatki będą stanowiły podstawę do zawarcia umowy i wypłaty dotacji jeżeli zostaną poniesione po dniu 22.06.2018 roku. Po zakończeniu inwestycji, w celu otrzymania dofinansowania i zawarcia umowy, konieczne jest dostarczenie dokumentów zgodnie z § 9 Regulaminu konkursu "Czyste powietrze Tczewa".


"Czyste Powietrze" - program dotyczy modernizacji instalacji grzewczych w budynkach jednorodzinnych i będzie realizowany będzie przez WFOŚiGW w Gdańsku. Oznacza to, że wnioski złożone w 2018 roku w Urzędzie Miasta Tczewa o dofinansowanie wymiany ogrzewania w budynkach jednorodzinnych pozostawione będą bez rozpatrzenia.

W celu otrzymania dofinansowania należy złożyć nowy wniosek w WFOŚiGW w Gdańsku (adres: ul. Rybaki Górne 8, 80-861 Gdańsk). Informacji na temat aplikowania do programu udzielają pracownicy Funduszu, telefon kontaktowy (58) 743 18 00, (58) 301 91 92. Strona internetowa Funduszu: www.wfos.gdansk.pl.

Więcej tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +2

  as_gość

  08.08.2018, 08:05

  Czyste powietrze ?

  Mieszkamy niedaleko szpitala. Często w nocy po godzinie 23.oo wyczuwalny jest smród. Trudno wytrzymac , trzeba zamykac okna. Prosimy o pomoc w likwidacji tego procederu.

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx7.xx2 
 • +1

  Pomoc_gość

  08.08.2018, 09:11

  Dziękujemy już jedziemy.

  Cytuj
  IP: 153.19.xx8.xx3 
 • +2

  marek_gość

  08.08.2018, 09:34

  Niezdrowe powietrze na Os. Czyżykowo

  W rejonie ulic Kochanowskiego, Czyżykowskiej i Tetmajera przy ogródkach działkowych i garażach przy ulicy Ceglarskiej regularnie wieczorem około godz. 22.30 i rano około godz. 6.00 powietrze jest zadymione. Przy tak wysokich temperaturach okna muszą być zamknięte, bo nie można wdychać zanieczyszczonego powietrza! W miarę możliwości proszę o interwencję.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx9 
 • +3

  kik_gość

  08.08.2018, 10:36

  To ja proponuję konkurs dla władzmiasta tytuł konkursu: Wydajemy pozwolenia na budowlane tak by bloki tworzyły przewiewne osiedla, budujemy parkingi by nie musieć potem niszczyć terenów zielonych pod parkingi i budujemy wystarczająco szerokie drogi z korytarzami ratunkowymi by samochody nie stały w korkach emitując bez sensu zanieczyszczenia! i drugi konkurs: nie budujemy sortowni śmieci, spalarni odpadów medycznych w środku miasta!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +3

  kik_gość

  08.08.2018, 10:47

  Dodam jeszcze, że kolejna noc odór był okropny, smród utrzymywał się do 10:00. A przecież miało nie być uciążliwości zapachowych. Jak tu wierzyć w obietnice wyborcze, gdy każdej nocy czuję moc ich realizacji? Straszną konfuzję w mym prostym umyśle wywołuje obecny stan, wszak człek prosty o słabym intelekcie i taki dysonans pcha mu się w nozdrza! Wszak władze nasze światłe i mądre więc wiedzą co mówię, zaczynam podejrzewać, iż przyszedłem na swiat z jakąś straszliwą wadą genetyczną, która powoduje iż posiadam podły zmysł węchu! Może to się da leczyć? Strasznie ubolewam nad tym iż moja fizjonomia neguje słowa władz naszych światłych, mądrych, dobroblitwych, łaskawych i nowoczesnych! JAK ŻYĆ?! Człek chce się ufny jak dziecię oddać pod opiekę i światłe przewodnictwo włodarzy a tu taki feler jak zmysł węchu uniemożliwia mu to! KOSZMAR i ROZPACZ a do tego wstyd straszliwy. Kajam się i błagam o wybaczenie! wierzcie mi staram się! Staram się ze wszystkich sił zwalczyć w sobie tę podła mą przypadłość!

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +6

  end_gość_gość

  08.08.2018, 10:39

  Wymiana źródeł ciepła.

  Ja nalegam za wymianą tych pseudo włodarzy naszego miasta. Smród wieczorami i nocami na bajkowym i nie tylko nie do wytrzymania a oni mi proponują wymianę pieca. Dwa wdechy tego ekologicznego powietrza z ZUOS i nie potrzebuję wcale pieca bo mam wymioty i wysoką temperaturę. Hipokryzja tych ludzi sięga zenitu.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xx9 
 • +2

  Gość_gość_gość_gość_gość_gość__gość

  08.08.2018, 18:13

  zdrowotne powietrzee

  Ciekawe, że z kanalizacji na Bajkowym zniknął smród.

  Odpowiedz
  IP: 46.76.xxx.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.