"Jesteś niepełnoletni? To nie oznacza, że bezkarny" - przypomina policja

(fot. mat. prasowe)
"Jesteś niepełnoletni? To nie oznacza, że bezkarny" - przypomina policja
Profilaktyk z tczewskiej komendy spotkała się z młodzieżą Szkoły Podstawowej w Piasecznie, aby porozmawiać o odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Na spotkaniu z młodymi ludźmi zostały poruszone tematy o współczesnych zagrożeniach, a także o konsekwencjach podejmowanych przez siebie czynów.

Profilaktyk ds. Społecznych z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie spotkała się z uczniami klas szóstych, siódmych i ósmych w Szkole Podstawowej w Piasecznie, aby porozmawiać o odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Policjantka omówiła, kto to jest osoba nieletnia oraz jakie ma prawa i obowiązki.

- Funkcjonariuszka wytłumaczyła, co oznacza określenie czyn karalny, omawiając jednocześnie kilka artykułów z kodeksu karnego, wykroczeń czy ustawy prawo o ruchu drogowy. Uczniowie dowiedzieli się, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Policjantka również poinformowała uczestników spotkania, co to jest demoralizacja, przedstawiając jednocześnie jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec osoby nieletniej. Mł. asp. Wioleta Maras-Dudyńska podała liczne przykłady ze swojej pracy, obrazujące jak często z pozoru niewinne żarty prowadzą do nieszczęść, za które ktoś później odpowiada przed sądem. Przypomniano uczniom znaczenie tak ważnych i zarazem zapomnianych w dzisiejszym świecie słów jak szacunek do drugiego człowieka i tolerancja. Poruszony został temat "hejtu" w Internecie oraz zagrożeń mogących pojawić się w wirtualnej przestrzeni. Wskazano uczniom, iż w sieci nie ma osób anonimowych i publikowanie za pośrednictwem środków masowego przekazu obraźliwych tekstów, zdjęć, filmików wobec konkretnej osoby jest dla niej bardzo krzywdzące, a osobie publikującej może przynieść sporo kłopotów. - wyjaśnia st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.


Spotkanie z młodzieżą miało charakter debaty, młodzi ludzie chętnie zadawali pytania w kwestiach dla nich niejasnych. Dzięki luźnej dyskusji mieli możliwość wypowiedzenia się w ważnych dla nich sprawach i uzyskania odpowiedzi na niejasne dla nich zagadnienia. Uczniowie z całą pewnością wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni być w życiu rozważni, gdyż od tego zależy ich przyszłość.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +4

  Ozonator _gość

  15.03.2023, 08:44

  A która to jest dzielnica Czczewa że o tym pisze portal miasta Czczewa?

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • -1

  mialczace pijane kocury_gość

  15.03.2023, 11:41

  koty starogardzkie radze wam wracac do waszej wsi

  Cytuj
  IP: 37.201.xx2.xx8 
  -1

  Zap***z...wies Starogard_gość

  15.03.2023, 12:31

  STG- "stolica" pijanych kocurow

  kocie starogardzki, masz wade wymowy i problem z pisownia, poza tym nie znam okreslenia "Czczewa"

  Cytuj
  IP: 37.201.xx2.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.