Zmasowane działania policji w rejonach przejść dla pieszych

Przejście dla pieszych
Tczew - Zmasowane działania policji w rejonach przejść dla pieszych
W środę, 1 czerwca, na terenie województwa pomorskiego są prowadzone działania "Bezpieczny pieszy". W roku 2021 na pomorskich drogach doszło do 383 wypadków z udziałem pieszych. Zginęło w nich 31 osób, a 361 zostało rannych.

Na pomorskich drogach, szczególnie w rejonie przejść dla pieszych, pojawia się więcej niż zazwyczaj policjantów ruchu drogowego. Ich głównym zadaniem jest reagowanie na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz kierujących pojazdami wobec pieszych. W roku 2021 na terenie województwa pomorskiego doszło do 383 wypadków w których zginęło 31 osób, a 361 zostało rannych. Do największej liczby wypadków z udziałem pieszych dochodzi w rejonie przejść dla pieszych, w obszarze zabudowanym.

- Znaczna część zdarzeń spowodowana została przez nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, bądź nieostrożne wejście na jezdnię zza przeszkody lub innego pojazdu. Apelujemy o rozwagę podczas przechodzenia przez jezdnię. Coraz częściej można zaobserwować osoby nieodrywające oczu od urządzeń elektronicznych. Idąc po części drogi przeznaczonej dla ruchu pojazdów, należy nieustannie się rozglądać. Pamiętajmy także o konieczności korzystania z elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Kierującym natomiast przypominamy, że w rejonie przecięcia się dróg pieszych i zmotoryzowanych należy zachować szczególną ostrożność, zwolnić a w razie takiej konieczności - zatrzymać. - mówi podkomisarz Rafał Bronk z KPP Tczew.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  Allegro_gość

  01.06.2022, 18:36

  Próba wymuszenia mandatu

  http://www.youtube.com/watch?v=X-sa9HYnDbc

  Odpowiedz
  IP: 93.177.xx5.xx4 
 • +6

  stary szofer_gość

  01.06.2022, 20:14

  bezkarnośc

  Dlaczego w Tczewie na głównej ulicy jakim jesst ulica Gdańska, słupy oświetlenia przejść dla pieszych, nie są pomalowane w pasy żółto - czarne. Wszystkie inne takie są. Jadąc w dzień widzimy, że zbliżamy się do przejścia dla pieszych. W nocy to samo i jest jeszcze mocne oświetlenie przejścia. Jest to nowe oświetlenie ulicy. Co odbierała komisja i gdzie była? Kpina i bezkarny tczewski bałagan!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx2.xx5 
 • qq_gość

  02.06.2022, 07:58

  jooo? gdzie oni byli np o 15tej? czy akurat lunch na Mac-u?

  Odpowiedz
  IP: 46.175.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.