Umowa na realizację I etapu rewitalizacji zdegradowanej przestrzeni w Pelplinie podpisana

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Umowa na realizację I etapu rewitalizacji zdegradowanej przestrzeni w Pelplinie podpisana
Rozpoczyna się I etap rewitalizacji zdegradowanej przestrzeni w obrębie ulic: Starogardzka, Limanowskiego, Szpitalna, Pólko w Pelplinie". W ramach podpisanej umowy w Pelplinie powstanie budynek Centrum Wsparcia Rodzin w Pelplinie, zostanie wykonany remont sali gimnastyczno - rekreacyjnej przy ul. Starogardzkiej oraz remonty części wspólnych budynków Wspólnot Mieszkaniowych wraz z zagospodarowaniem przestrzeni wokół nich.

6 maja miała miejsce uroczystość podpisania umowy na realizację I etapu rewitalizacji zdegradowanej przestrzeni w Pelplinie. Jest o to jedna z najważniejszych umów w ramach całego zintegrowanego projektu rewitalizacyjnego, który prowadzi Gmina Pelplin. W ramach I etapu zostaną wykonane trzy zadania:

- Budowa budynku stanowiącego siedzibę Centrum Wsparcia rodzin
- Remonty części wspólnych budynków Wspólnot Mieszkaniowych wraz z zagospodarowaniem przestrzeni, dotyczy budynku komunalnego w Pelplinie przy ul. Starogardzkiej 4A,
- Remont sali gimnastyczno-rekreacyjnej przy ul. Starogardzkiej 4


Umowa została uroczyście podpisana na hali sportowej przy ul. Starogardzkiej przez Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Mirosława Chyłę oraz Sebastiana Paluchowskiego - właściciela firmy "SEB - INWEST" z Pelplina, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przetargu. Podczas uroczystości obecni byli również: Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski, Pełnomocnik burmistrza Krzysztof Adamczyk, dyrektorzy gminny jednostek organizacyjnych oraz pracownicy pelplińskiego magistratu.

- Dzisiejszym podpisaniem umowy rozpoczynamy I etap rewitalizacji zdegradowanej przestrzeni w Pelplinie. Bardzo się cieszę iż wykonawcą zadań w ramach przedsięwzięcia został przedsiębiorąca z Pelplina. Realizacja zadań inwestycyjnych, stanowi element wielopłaszczyznowej rewitalizacji społecznej, która w bardzo istotny sposób wpłynie na naszych mieszkańców jak i samo miasto - powiedział Burmistrz Miasta i Gminy w Pelplinie Mirosław Chyła, jednocześnie dodając - Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację Zintegrowanego Projektu Rewitalizacyjnego. Szczególne podziękowania kieruje do Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysław Struka i całego Zarządu, za pozytywne rozpatrzenie wniosku i udzielnie wsparcia finansowego na realizację zaplanowanej inwestycji.

Końcowy termin realizacji projektu zadań przypada na dzień 31 marca 2023 r. Łączna wartość wynosi 2.824.000 zł, z czego 65% (1.835.600 zł) pochodzi z dofinansowania unijnego, zaś 35% (988.400 zł) na realizację projektu zabezpieczyła we własnym budżecie Gmina Pelplin.

Przypominamy, że ww. zadania będą realizowane w ramach projektu pn. "Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni w obrębie ulic: Starogardzka, Limanowskiego, Szpitalna, Pólko w Pelplinie" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Więcej o całym projekcie przeczytacie tutaj: https://pelplin.pl/cms/6813/rewitalizacja_zdegradowanej_przestrzeni_w_obrebie_ulic_starogard

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  karolina stolc_gość

  10.05.2022, 04:41

  a w Tczewie ciągle to samo

  To jest strona o Tczewie czy o innych wsiach. Tyle tematów jest w Tczewie do opisania , ale widocznie NIE RUSZACIE TRUDNYCH TEMATÓW BO RODZINA PREZYDENTA? To wasze dziennikarstwo jest na poziomie dna i mułu

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx2 
 • -1

  Refleksja..._gość

  10.05.2022, 12:39

  hm....

  Co stoi na przeszkodzie, aby Szanowna Pani zalozyla inny i bardziej pro-tczewski portal! Wtedy tez mozna bedzie realizowac wszystkie ciekawe projekty wg. chce napisac i pokazac to, co uwazam za stosowne! Utyskuja tylko ci, ktorzy nic nie robia.....

  Cytuj
  IP: 5.173.xxx.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.