Pogotowie przeciwpowodziowe dla powiatu tczewskiego

Wisła (fot. tcz.pl)
Tczew - Pogotowie przeciwpowodziowe dla powiatu tczewskiego
Coraz bardziej podnosi się poziom Wisły - dzisiaj (23.05) starosta tczewski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe. Służby na bieżąco monitorują rzekę, a jeżeli woda nadal będzie szybko przybywać, będzie trzeba ogłosić alarm przeciwpowodziowy.

Starosta ogłosił stan pogotowia przeciwpowodziowego na Wiśle, co oznacza, że stan rzeki przekroczył 7 metrów. Z zapowiedzi wynika, że stan będzie nadal rósł, jednak hydrolodzy uspokajają, że powodzi nie będzie.

- Poziom wody w rejonie Zatoki Gdańskiej będzie się utrzymywał w pobliżu wartości średnich i nie powinien powodować utrudnień w odpływie wody z Wisły. Prognozowana kulminacja poziomu wody w Tczewie (z soboty na niedzielę) wynosić może 890 cm. Przypominamy, że stan ostrzegawczy wynosi w tym miejscu 700, a alarmowy 820 cm. Dla przypomnienia: podczas powodzi w 2010 r. w Tczewie zanotowano poziom 1041 cm. - mówi Roman Nowak, rzecznik wojewody pomorskiego. - Z przedstawionych Wojewodzie informacji wynika, że wszelkie uszkodzenia powstałe podczas poprzednich powodzi zostały całkowicie usunięte. Nie stwierdzono osłabień i zaniżeń korony wałów, co mogłoby mieć wpływ na zwiększenie zagrożenia powodziowego na terenie województwa pomorskiego. Stan techniczny obiektów przeciwpowodziowych jest dobry i gwarantuje ich prawidłową pracę. Wały przeciwpowodziowe są na bieżąco monitorowane przez strażników wałowych. Nadzór nad prawidłową obsługą oraz stanem technicznym stacji pomp jest sprawowany przez pracowników Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych Województwa Pomorskiego w Gdańsku.

Starosta tczewski zobowiązał służby do składania okresowych meldunków o stanie zagrożenia co cztery godziny, a w razie nagłych sytuacji o meldunek natychmiastowy.


Aktualizacja - Również prezydent Tczewa informuje o ogłoszeniu stanu pogotowia przeciwpowodziowego dla miasta Tczewa. Z kolei wojewoda pomorski Ryszard Stachurski informuje o pogotowiu przeciwpowodziowym dla powiatów nadwiślańskich i miasta Gdańska

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -7

  Hipster_gość

  23.05.2014, 10:58

  służby będą składały staroście meldunki co 4 godziny całą dobę - zatem w nocy też i w ten sposób starosta zarobi nadgodziny? Prosimy starostę, czy będzie odbierał meldunki poza godzinami pracy urzędu społecznie czy płatnie?

  Odpowiedz
  IP: 78.30.xx5.xx8 
 • +6

  m_gość

  23.05.2014, 12:47

  starosta ma od takich spraw służbę dyżurną która dyżuruje 24/7/365 więc nadgodzin nie będzie

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx6 
  +6

  anonimowy_gość

  23.05.2014, 13:38

  Starosta chyba ma nienormowany czas pracy - nie da się robić nadgodzin,

  Cytuj
  IP: 5.104.xx4.xx2 
 • +3

  _gość

  23.05.2014, 11:32

  aka beka znowu zaleje przystan

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
 • +4

  _gość

  23.05.2014, 17:51

  zaj... zdjęcie. Nic nie widać.

  Odpowiedz
  IP: 95.48.xx9.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.