Kolektory słoneczne. Gmina Gniew dofinansuje instalacja fotowoltaiczne

Fotowoltanika (fot. tcz.pl)
Tczew - Kolektory słoneczne. Gmina Gniew dofinansuje instalacja fotowoltaiczne
Burmistrz Miasta i Gminy Gniew od 1 lipca 2020 r. ogłosi nabór wniosków na dofinansowanie zakupu i montażu kolektorów słonecznych. Dotychczas kwota przeznaczona w budżecie gminy na realizację ww. zadania wynosiła 10 000 zł, w tym roku gniewski samorząd na ten cel zabezpieczył środki w wysokości to 20 000 zł.

- Celem dofinansowania zakupu i montażu kolektorów słonecznych jest ograniczeniu zużycia opału w kotle zasilanym węglem lub koksem, poprzez instalację kolektora słonecznego na potrzeby wytwarzania ciepłej wody użytkowej - tłumacz burmistrz Maciej Czarnecki.


Kolektory słoneczne to dziś coraz popularniejsze rozwiązanie wśród odnawialnych źródeł energii. Ich wykorzystanie może być uzupełnieniem systemu grzewczego w budynkach. Solarne instalacje są niezależne od sieci przesyłowych i wytwarzają na miejscu ciepło możliwe do łatwego magazynowania i wykorzystania na bieżące potrzeby domu.

Gmina Gniew już po raz kolejny daje możliwość mieszkańcom gminy Gniew pozyskania środków na wykorzystanie instalacji w swoich domach i nowoczesne wykorzystanie energii słonecznej. Zachęcamy do skorzystania z dofinansowania!


Szczegóły znajdą Państwo w Referacie Gospodarki Przestrzennej i Środowiska gniewskiego urzędu, osobiście, telefonicznie pod nr tel. 58 530 79 70 lub za pomocą poczty elektronicznej pod adresem e-mail: rgp@gniew.pl .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • adam_gość

  01.07.2020, 19:32

  gmina

  A co z gminą Tczew , Gdzie dofinansowanie ?

  Odpowiedz
  IP: 46.59.xx4.xx2 
 • Endrju_gość

  12.07.2020, 16:27

  łot

  jak to w Tczewie trzeba dać dofinansowanie? Ja myślę że powinieneś rzadać dostępu do morza a nie tylko daj. Adam

  Odpowiedz
  IP: 159.205.xx9.xx4 
 • krys_gość

  15.07.2020, 13:06

  Dotacje

  Pompy ciepła czy fotowoltanika to świetne rozwiązanie do ogrzewania domu warto też miec dobrą firma co to zainstaluje polecam tnij.tcz.pl/?u=c2edf4

  Odpowiedz
  IP: 89.65.xx4.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA