Badali przyczyny wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Ciężarówka najechała na tył matiza

Policjanci spotkali się w miejscu śmiertelnego wypadku (fot. KPP Tczew)
Tczew - Badali przyczyny wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Ciężarówka najechała na tył matiza

zobacz galerię zdjęć: 3
Tczewscy policjanci, funkcjonariusz straży pożarnej oraz przedstawiciele zarządcy drogi spotkali się na autostradzie A1 w miejscu, gdzie doszło do tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 86-letni kierowca daewoo. W ramach tego spotkania służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w ruchu drogowym poddały ocenie infrastrukturę oraz oznakowanie drogi w tym miejscu.

Spotkanie zespołu zajmującego się badaniem przyczyn wypadków drogowych to procedura, która uruchamiana jest w przypadku wystąpienia zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym. W skład takiego zespołu wchodzą m. in. policjanci z drogówki, technicy kryminalistyki, funkcjonariusze pionu dochodzeniowo-śledczego wspólnie z zarządcą drogi oraz funkcjonariuszami straży pożarnej. Specjaliści ci spotykają się w miejscach, gdzie doszło do tragicznego w skutkach wypadku i tam wspólnie oceniają infrastrukturę drogową.

- Do takiego zdarzenia doszło 17 kwietnia br. na autostradzie A1 na zjeździe Pelplin w kierunku Łodzi. W tym czasie oficer dyżurny tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym zderzyła się ciężarówka z samochodem osobowym. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarową scanią, najechał na tył jadącego przed nim samochodu daewoo matiz. Niestety, wskutek tego wypadku 86-letni kierowca daewoo zmarł w szpitalu. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Wczoraj w miejscu, gdzie doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia, spotkali się przedstawiciele wchodzący w skład zespołu badania przyczyn wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W wyniku przeprowadzonej kontroli zespołu nie stwierdzono w tym miejscu uchybień w oznakowaniu drogi, jak i infrastrukturze drogowej.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • -22

  stop-srejt_gość

  16.05.2019, 19:16

  Prawko do 60-ki

  Pytanie co taki dziadek robił za kółkiem w tym wieku?

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx0.xx3 
 • -15

  8czarny8_gość

  16.05.2019, 20:49

  Jechał na cmentarz....

  Cytuj
  IP: 94.254.xx9.xx0 
  +15

  JAN_gość_gość

  16.05.2019, 21:19

  x

  Gówno cie obchodzi co robił za kółkiem zapytaj kto zawinił

  Cytuj
  IP: 109.207.xx7.xx8 
 • -5

  Nick_gość

  17.05.2019, 08:07

  "Gówno cie obchodzi co robił za kółkiem zapytaj kto zawinił"

  Akurat jest ważniejsze co robił i co odwalił dziadek

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA