Pracownicy oświaty świętowali

(fot. M. Mykowska/wrotatczewa.pl)
Tczew - Pracownicy oświaty świętowali
Wczoraj14.10) obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W Tczewie świętowało 1191 nauczycieli i 371 pracowników administracji i obsługi.

Jak co roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki przyznaje nauczycielom nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. W tym roku prezydent przyznał 19 nagród. Zostały wręczone w czwartek, w Sportowej Szkole Podstawowej nr 2, podczas uroczystości związanej z 60-leciem placówki.

- W dziewięciu tczewskich samorządowych szkołach podstawowych pracuje 621 nauczycieli oraz 171 pracowników administracji i obsługi, a w samorządowym Przedszkolu nr 8 - 20 nauczycieli i 18 pracowników obsługi. - informuje Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.


Dzisiaj świętuje także kadra szkół ponadpodstawowych.


- Posiadamy 570 etatów nauczycielskich oraz 200 etatów administracji i obsługi. - mówi Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie. - Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do podziękowania nauczycielom powiatowych szkół i placówek za trud włożony w edukację młodego pokolenia. Nagrodami Starosty Tczewskiego za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze nagrodzonych zostało łącznie 17 nauczycieli i dyrektorów szkół prowadzonych przez Powiat Tczewski. 14 października nagrody dla wyróżnionych zostały już wypłacone, natomiast 20 października otrzymają z rąk Starosty Tczewskiego, Mirosława Augustyna specjalne gratulacje podczas uroczystego spotkania w naszym Urzędzie. W Dniu Edukacji Narodowej, dyrektorzy naszych szkół wręczą również swoje nagrody i wyróżniania nauczycielom i pracownikom szkolnej administracji.


Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +8

  Ziomek z Tczewa _gość_gość

  15.10.2021, 11:07

  Belferki to ładne asy...

  Krótko mówiąć chyba najbardziej roszczeniowa grupa zawodowa. Status zawodu, prestiż, zaufanie społeczne sami sobie zrujnowali tymi żądaniami , strajkami w momencie gdy najbardziej byli potrzebni uczniom których ponoć tak wspierają.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx3 
 • -10

  a_gość

  15.10.2021, 14:24

  Widać że Twoja edukacja skończyła się na podstawówce bo takich głupot nie słyszałem ,idz i pracuj z taką bandą młodzieży i roszczeniowymi rodzicami polecam ,nie wiem czy taki głupi od urodzenia czy telewizja zryła ci beret

  Cytuj
  IP: 178.235.xx7.xx5 
  +3

  Ziomek z Tczewa _gość_gość

  20.10.2021, 13:49

  Belferki to ładne asy...

  Widać po stylu pisania że twoja edukacja jeszcze przed podstawówkom się skończyła.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx9.xx1 
 • +2

  MarioTcz._gość_gość

  15.10.2021, 15:06

  Odwagi!

  "Idz i pracuj z taką bandą młodzieży i roszczeniowymi rodzicami polecam"-no mam nadzieję,ze żaden belfer tego nie pisał?Raczej nie,bo by umiał "idź" napisać prawidłowo ,no chyba,że by się nie chciało,a poza tym by się przedstawił.ostatnio napisałem:?"Normalna robota jak wszystkie-dwa lata płatnego urlopu!!! w karierze do wzięcia{2razy po rok na odprężenie i regenerację}co roku dwa najlepsze miesiące wolne,do tego marne dwa tygodnie zimą,ze dwie darmowe wycieczki klasowe za fri,na które broń Boże bez 2KC się nie zapuszczać,0 pracy w święta,soboty,niedziele,0 godzin nocnych{no chyba,że na wycieczce},regularne wypłaty i płacone wszelkie świadczenia no i non stop mało,mało,mało!!!Przecież wszyscy tak mamy,no nie!?"Chciałbym przeprosić,zapomniałem dodać,że do obowiązków dochodzi jeszcze to świętowanie!Dwa dni wolne na dzień nauczyciela,na prawdę serdeczne współczucia!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx0 
 • Stiks_gość_gość

  15.10.2021, 20:02

  2 sportowa

  Serdeczne życzenia dla wszystkich ludzi oświaty . Szacunek i dużo ,dużo zdrowia w tych trudnych czasach . Sport , trenerzy, nauczyciele i działacze sportowi szczególnie teraz wspieram z całych sił . Szkoła daje duże możliwości rozwoju i dla tego SZKOŁA SPORTOWA NR 2 w Tczewie zasługuje na szczególny rodzaj docenienia wsparcia (lekkoatletyka,piłka ręczna oraz bardzo wymagający sport -pływanie) jest w bardzo dobrych rękach . Duzo sukcesów i odrodzenia sie tradycjii LICEUM SPORTOWEGO W TCZEWIE !!! . TCZEWIAK

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx5.xx1 
 • +1

  Sędzia_gość_gość

  16.10.2021, 00:40

  nauczyciele - F*CK YOU!

  Najsmutniejsze jest to, że ta grupa zawodowa uważa siebie za tzw. inteligencję.... To jest żenada jakich mało. Ci ludzie są niedouczeni, bezczelni i roszczeniowi. Mogą dawać popisy swojej wiedzy przy głupich dzieciakach, ale nie przy ogarniętych dorosłych. Kompromitują się swoją niedojrzałością -chęć udowadniania bycia kimś lepszym jest dla nich trudna do opanowania... Zero skromności, totalny brak inteligencji, podatność na idiotyczny program nauczania, tożsamość polityczna i potrzeba przekazywania jej dzieciakom w celu ich ukierunkowania, unikanie odpowiedzialności, nakłanianie do bójek, niesprawiedliwe ocenianie oraz brak wiedzy z pozostałych dziedzin życia niż wykładany przedmiot. Nauczyciele już dawno powinni zostać pozbawieni pracy -podobnie jak całe MEN. Szczyt głupoty i zacofania, niepotrzebne i potężne obciążenie polskiego budżetu. Szkolnictwo powinno przejść totalną reformę trzy dekady temu. Nie zrobiono w tym kierunku nic! W szkołach jest tak jak za PRLu z takim wyjątkiem, że dzieciaki mają przyklejony do dłoni smartfon, a na korytarzach są kamery.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +1

  Orp Żozeł_gość_gość

  16.10.2021, 09:10

  W h*ja walo cały rok i jeszcze kwiaty i prezenty za co przecież wypłate dostają tak jak wszyscy inni ale bez kwiatów i prezentów na które zadko kiedy zasługują - najgorsza grupa pracownicza.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx9.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.