"Solidarność terytorialna" - konferencja z udziałem m. in. Aleksandry Dulkiewicz, czy prof. Jerzego Hausnera

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
16
10.2021
Sobota
Tczew - "Solidarność terytorialna" - konferencja z udziałem m. in. Aleksandry Dulkiewicz, czy prof. Jerzego Hausnera
W sobotę, 16 października br., odbędzie się w Tczewie konferencja pn. "Solidarność terytorialna - pomorskie praktyki lokalne i regionalne", będąca częścią projektu "Solidarni w rozwoju", zainaugurowanego w czerwcu 2021 roku.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej z siedzibą w Krakowie i Miasto Gdańsk, a współorganizatorem Miasto Tczew.
Konferencja odbędzie się w gmachu Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10.

Szczegółowy program wydarzenia, możliwość rejestracji online oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie: http://solidarniwrozwoju.pl/tczew/

Głównym celem sympozjów, warsztatów oraz debat, organizowanych w ramach cyklu "Solidarni w rozwoju", jest podkreślenie znaczenia solidarności terytorialnej, będącej jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed społecznościami lokalnymi.

- W związku ze zróżnicowaniem sytuacji, zauważalnym w skali Pomorza, nasuwa się pytanie: jak realizować politykę rozwojową, aby społeczeństwo stawało się bardziej solidarne, dystanse i podziały się nie pogłębiały, a z efektu synergii mogli korzystać wszyscy mieszkańcy? Zapraszamy do dyskusji na ten temat, kładąc jednocześnie nacisk na prezentację praktycznych działań, projektów i inicjatyw, które już dziś pokazują, że solidarny rozwój jest możliwy, a współpraca może przynosić korzyści wszystkim. Wydarzenie jest okazją do tego, aby osoby reprezentujące różne środowiska: edukację i kulturę, biznes i samorząd, uczelnie i organizacje pozarządowe mogły poznać własne doświadczenia, podzielić się nimi oraz wspólnie zastanowić się, jak wzmacniać podmiotowość, sprawczość i skłonność do współpracy w społeczeństwie. - mówią organizatorzy.

Cykl wydarzeń "Solidarni w rozwoju" jest częścią Open Eyes Economy, ruchu intelektualno-społecznego, w ramach którego organizowany jest jeden z najbardziej innowacyjnych i kreatywnych kongresów w Polsce - Open Eyes Economy Summit.

Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu wszystkich chętnych.

Wstęp bezpłatny.

Sonda - odpowiedz na pytanie

Kogo chcesz na letnim koncercie w Tczewie? (część 1 z 2)

 
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +4

  Łupaszko_gość_gość

  15.10.2021, 09:03

  "a 'la long"

  Dulkiewicz na miotle przyleci ?????????????????

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx7 
 • PiS=PZPR_gość_gość_gość

  15.10.2021, 11:49

  pasozyty i zlodzieje w dojnej zmianie

  przykro mi jest, niestety musze ciebie ponownie rozczarowac, przyjedzei autem darowanym od pana biznesmena Rydzyka bo pan biznesmen kupil sobie nowe limuzyne za pieniadze podatnka, ktore zostaly nieprawnie przelane od czlonkow Zjednoczonej Prawicy, takze od panstwowych lasow, ktorzy okradja nasze pluca i tego na ogromna skale nielegalne wicinanie drzew, to interes kreci sie, wiec jako biznesmen Rydzyk z milowania mysliwy i do tego psedokatolik chetny zawsze do zabijania zwierzyny otrzymal, takze od panstwowych lasow kulku milonowa darowizne, i to jest typowe dla dojnej zmiany okradanie podatnika, wiec spadaj przyd****sie dojnej zmiany

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx2 
  +2

  Prawda_gość_gość

  15.10.2021, 15:32

  Chyba złotym rydwanem. http://www.youtube.com/watch?v=ST80DWYsOYg

  Cytuj
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • +2

  Bajabongo bongo baja_gość_gość

  15.10.2021, 09:24

  Niby solidarność terytorialna

  ale plebs spoza Tczewa niech płaci jeszcze raz tyle za ten przebogaty wybór atrakcji i rozrywek w tym smutnym jak p... mieście?

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx9 
 • +2

  EkO_gość

  15.10.2021, 12:18

  Co może zaproponować Dulkiewicz? Przekazywanie kasy na homopropagandę, gdy mieszkańcy mają kibel na półpiętrze i ściany zagrzybiałe. Mam nadzieję, że Pobłocki dobrych rad słuchać nie będzie.

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx7.xx5 
 • PiSmaku_gość

  15.10.2021, 19:09

  Obajtek i inne krysztalowe raczki !

  ups, krysztalowe raczki, takze okradna ten kibel na polpietrze, maja zdolnosci w tej dojnej zmianie

  Cytuj
  IP: 37.201.xx3.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.