Wypadek na 91. Przyczyną nieustąpienie pierwszeństwa

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Wypadek na 91. Przyczyną nieustąpienie pierwszeństwa
Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło w Tczewie na jednym ze skrzyżowań. Mundurowi wstępnie ustalili, że 23-letnia kierująca nissanem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącą drogą krajową nr 91 mazdą. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiła kierująca nissanem. Funkcjonariusze zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w zdarzeniu. Stróże prawa apelują o ostrożność oraz stosowanie się do przepisów drogowych.

Wczoraj po godzinie 7.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w Tczewie na skrzyżowaniu z ulicą 30 Stycznia.

- Na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 23-letnia mieszkanka powiatu tczewskiego, jadąc nissanem, nie ustąpiła pierwszeństwa jadącej drogą krajową nr 91 mazdzie, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia się samochodów. Kierująca nissanem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i zabezpieczył na miejscu ślady, które pomogą wyjaśnić śledczym okoliczności tego wypadku. Przeprowadzone alkomatem badanie kierowców wykazało, że byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali dwa dowody rejestracyjne od samochodów z powodu uszkodzeń powypadkowych. Teraz śledczy będą wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.


- Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek na drodze. Bezpieczeństwo na drodze zależy od rozsądku, rozwagi, wyobraźni i naszych umiejętności. Każdy kierowca musi mieć na względzie bezpieczeństwo własne, ale też innych uczestników ruchu drogowego. - dodają policjanci.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +9

  ktoś_gość

  22.07.2020, 15:32

  dociekliwośc

  sprawcą wypadku była kierująca Nissanem pokrzywdzonym został kierujący Mazdą - zostały zatrzymane oba dowody rejestracyjne - kto zapłaci za przegląd dopuszczający do ruchu samochód m-ki Mazda??? - przecież właściciel jest pokrzywdzonym to czemu ma płacic za przegląd????

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx8 
 • +2

  on_gość

  22.07.2020, 16:10

  ON

  Tej mazdy już nikt do ruchu nie dopuści...to po co te nerwy

  Cytuj
  IP: 188.147.xx7.xx0 
  +1

  Evans_gość

  23.07.2020, 08:18

  OC

  No nie wiem, może towarzystwo ubezpieczeniowe?

  Cytuj
  IP: 85.198.xx9.xx8 
 • -1

  Roman_gość

  22.07.2020, 17:29

  pewnie zerknęła w stronę Czarlina i ujrzała nasza radna i znowu bum, auta to reperacji, trzeba wymienić zderzak. szkoda ze jeszcze nie jest sołtysem opiekunem świetlicy, bo by była jak saszetka tchibo - 3w1- ale ni to kawa ni to mleko

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx6 
 • +3

  kierowca_gość

  23.07.2020, 08:02

  Wczoraj około 21.05 o mało nie doszło do potracenia rowerzysty na przejeżdzie dla rowerów na skrzyzowaniu Zwirki -Aleja Kociewska Również młoda osóbka z impetm skręcając z Kociewskiej na Żwirki nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzyście który był już na jezdni. Ciekawe czy te pięć kamer to wyłapało??

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.