Para odpowie za włamania do altan

Działkowe altany padają czasem łupem złodziei (fot. KPP Tczew)
Para odpowie za włamania do altan
Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwie osoby, które włamywały się do altan znajdujących się na terenach ogródków działkowych w Tczewie. Okazali się nimi kobieta wraz z mężczyzną. Wspólnie i w porozumieniu dokonywali wyłamania drzwi wejściowych, po czym kradli to, co znajdowało się we wnętrzu altan. W sobotę usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna czyn przestępczy popełnił w warunkach recydywy.

W piątek, 31 marca, policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali parę, która według ustaleń mundurowych miała dopuścić się licznych włamań do altan znajdujących się na terenach rodzinnych ogródków działkowych w Tczewie

- . Włamywali się oni do altan w czasie od stycznia do marca 2023 roku. Osobami podejrzanymi okazała się 27 latka oraz 32 latek mieszkający w Tczewie. Osoby przyznały się do postawionych im zarzutów. Przy pomocy różnych znalezionych narzędzi dokonywali wyłamania drzwi wejściowych, po czym dostawali się do wnętrza altan i dokonywali zaboru przedmiotów, które znaleźli. Do ich łupów należał sprzęt agd, rtv, narzędzia budowlane oraz ubrania, lampy, zabawki itp. Ukradzione przedmioty sprzedawali przypadkowo napotykanym osobom. Łączna oszacowana wartość strat to 26 tys zł. Mężczyzna dokonał przestępstwa powtórnie, będąc ukaranym za podobne wcześniej czyny. - mówi mł. asp. Wioleta Maras-Dudyńska z tczewskiej policji.

Za kradzież z włamaniem grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W warunkach recydywy jest to 15 lat pozbawienia wolności.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +1

  xx_gość

  04.04.2023, 16:09

  kto kupował?????

  CZY Ci co kupowali nie poniosą odpowiedzialności, osoby ,którzy kupują takie przedmioty to osoby o marnej ocenie swego czynu jak można kupić coś używanego ,gdzie wiadomo ,że może to być z kradzieży.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx0.xx0 
 • +2

  Jan _gość_gość_gość_gość_gość__gość

  04.04.2023, 17:12

  x

  Paserstwo jest karalne , gdyby odpowiadali na równi ze złodziejami to więcej by nie kupowali

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xx2 
  +2

  ona_gość

  06.04.2023, 09:54

  W wielu lombardach jest sprzęt kradziony. Pracownik lombardu nawet o tym nie wie jak przyjmuje towar i nie wnika skąd pochodzi np. telefon , czy laptop. Z lombardów korzysta dużo osób, bo tam można kupić dobry sprzęt taniej. Czy każda osoba , która kupuje w lombardzie to paser , bo kupił np. kradziony sprzęt o którym nie wiedział ze jest skradziony. Czy pracownik lombardu to tez paser , bo przyjął cos o czym nie wiedział, ze jest kradzione?? Czy maja za to iść do pudła??? Jak tak to wwiezienia byłyby po brzegi zapełnione pracownikami lombardu i ich klientami.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx0.xx9 
 • +6

  googlebox_gość

  04.04.2023, 19:41

  "Mężczyzna dokonał przestępstwa powtórnie, będąc ukaranym za podobne wcześniej czyny. - mówi mł. asp. Wioleta Maras-Dudyńska z tczewskiej policji" - no to pierwsza kara była "bardzo" skuteczna i pouczająca... Wpakujcie tą zwyrodniałą parke na 10 lat to przynajmniej odizoluje się tych patusów od normalnej części społeczeństwa. Wiem, że w więzieniu będą żyli na koszt wszystki ale niestety nie ma już publicznej kary za kradzieże...

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx3 
 • +7

  Lena _gość

  05.04.2023, 00:07

  Młodzi zdrowi do pracy by poszli a nie okradać człowieka co sam na to wszystko ciężko pracuje !!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.