Seniorzy cieszą się z nowego klubu

Senior plus w gminie Pelplin (fot. mat. prasowe)
Tczew - Seniorzy cieszą się z nowego klubu

zobacz galerię zdjęć: 2
W piątek, 28 grudnia, w budynku świetlicy wiejskiej w Lignowach Szlacheckich (gmina Pelplin) dokonano uroczystego otwarcia Klubu Senior+. To już kolejna placówka w Gminie Pelplin, utworzona dzięki dofinansowaniu z Wieloletniego Programu "Senior+" na lata 2015-2020. Na terenie gminy funkcjonują już dwa Dzienne Domy Senior+, po jednym w Pelplinie oraz w Kulicach, a także Klub Senior+ w miejscowości Rajkowy.

- Zakres prac budowlanych objął przebudowę pomieszczeń świetlicy z wyodrębnieniem sali dziennego pobytu, sali rehabilitacyjnej, kuchni, WC oraz kącika szatniowego, remont dachu w obrębie prowadzonych prac, wykonanie instalacji centralnego ogrzewana oraz przebudowę instalacji elektrycznej. - wyjaśnia Konrad Mania, Specjalista ds. kontaktu z mediami i PR Urzędu Miasta i Gminy Pelplin.

Dodatkowo wszystkie pomieszczenia zostały umeblowane i wyposażone w potrzebny sprzęt. Obiekt przystosowano dla grupy docelowej seniorów w ilości 20 osób.

Na zadanie wydatkowano 182.780 zł, z czego dotacja wyniosła 144.384 zł (co stanowi 79% wartości inwestycji).

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • ythg_gość

    09.01.2019, 14:03

    Bojówki kodu beda miały gdzie obradowac :D

    Odpowiedz
    IP: 79.186.xx3.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.