Uczą najmłodszych zasad bezpieczeństwa

Uczą bezpieczeństwa (fot. KPP Tczew)
Tczew - Uczą najmłodszych zasad bezpieczeństwa

zobacz galerię zdjęć: 3
W ramach prowadzonych działań "Bezpieczny pierwszoklasista" i "Bezpieczna droga do szkoły" policjantki z tczewskiej komendy w minionym tygodniu odwiedziły uczniów w czterech szkołach podstawowych. Funkcjonariuszki podczas spotkań omówiły bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz jak się zachować, gdy nieznajoma osoba zaprasza do swojego samochodu. Na zakończenie lekcji edukacyjnej uczestnicy klas pierwszych otrzymali odblaski. We wszystkich spotkaniach udział wzięło łącznie 450 osób.

W ubiegłym tygodniu policjantki z Komendy Powiatowej w Tczewie spotkały się z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich w ramach programów "Bezpieczny pierwszoklasista" i "Bezpieczna droga do szkoły".

-
Funkcjonariuszki odwiedziły cztery szkoły podstawowe w powiecie, gdzie łącznie w lekcjach edukacyjnych udział wzięło 450 osób. Tematem przewodnim spotkań było bezpieczeństwo w drodze do szkoły. W trakcie zajęć mundurowe wyjaśniły najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego, jak prawidłowo pieszy powinien poruszać się po drodze oraz jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy na przejściu dla pieszych. Policjantki powiedziały uczniom, jak ważne jest noszenie odblasków w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybko zapada zmrok. Dzieci dowiedziały się od funkcjonariuszek, z jakiego powodu chodzimy lewą stroną pobocza, gdy nie ma chodnika. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg z tczewskiej policji.


Mundurowe przypominały dzieciom, aby nigdy nie wsiadały do samochodu obcej osoby, nawet wtedy, gdy osoba ta przekonuje, że zna ich bliskich. Na zakończenie spotkań z pierwszoklasistami, każdy z nich otrzymał odblask, który zwiększy bezpieczeństwo małego uczestnika ruchu drogowego w drodze do i ze szkoły.


Policjantki planują kolejne spotkania w szkołach, podczas których będą przypominały dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • az_gość_gość

    22.09.2022, 08:07

    Słuchajcie telewizji - DDM - dezynfekcja, dystans, maseczki :) Aaaaa no i szczepimy się tym, co nam karzą i nie dyskutujemy.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx7.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.