Gniew. Gminne Obchody Święta Kociewia

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Gniew. Gminne Obchody Święta Kociewia
W poniedziałek, 10 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na Gminne Obchody Święta Kociewia organizowane przez Gminę Gniew oraz Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie.

W programie wydarzenia zaplanowano uroczystą Mszę Świętą, Kociewski Przemarsz na cmentarz, by oddać hołd zasłużonym Kociewiakom, regionalistom śp. Janowi Ejankowskiemu i Śp. Teofilowi Watkowskiemu oraz uroczystą akademię w Domu Kultury w Piasecznie. Podczas akademii uczestnicy będą mogli liczyć na wiele atrakcji, takich jak występ "Piaseckich Gzubów" i "Błękitnej Wstęgi", prelekcję Reginy Kotłowskiej, wykład LOT Kociewie "O stroju, hafcie i Kociewiu" oraz otwarcie nowej wystawy w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie. Dla gości przygotowany zostanie prawdziwie kociewski poczęstunek.

Ponadto tego dnia wszyscy mieszkańcy Gminy Gniew będą mogli odwiedzić Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie za darmo.
Zapraszamy do wspólnego świętowania!


PROGRAM GMINNYCH
OBCHODÓW ŚWIĘTA KOCIEWIA 10.02.2020 r.

PONIEDZIAŁEK 10.02.2020 r.

9:30 - Uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Narodzenia NMP w Piasecznie
10:30 - Kociewski Przemarsz na cmentarz, złożenie kwiatów na grobie śp. Jana Ejanowskiego oraz śp. Teofila Watkowskiego
11:00 - Uroczysta Akademia w Domu Kultury w Piasecznie
Organizatorami wydarzenia są: Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie i Szkoła Podstawowa im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA