Nieustąpienie pierwszeństwa prawdopodobną przyczyną wypadku w Swarożynie

Wypadek na DK 22 (fot. KPP Tczew)
Tczew - Nieustąpienie pierwszeństwa prawdopodobną przyczyną wypadku w Swarożynie

zobacz galerię zdjęć: 2
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Swarożyn. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia, 42-letni kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa jadącej maździe, w wyniku czego mazda wjechała do przydrożnego rowu. Jeden z kierowców z samochodów uczestniczących w zdarzeniu trafił do szpitala.

Wczoraj o godzinie 19.45 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Swarożyn.

- Natychmiast w to miejsce wysłał funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 42-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, kierując fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu maździe jadącej drogą krajową nr 22 w kierunku Tczewa. 20-letni kierowca mazdy chcąc uniknąć zderzenia z fordem, wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia 20-latek trafił do szpitala. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy uczestniczący w zdarzeniu drogowym byli trzeźwi. Stróże prawa wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Wykonane na miejscu policyjne czynności pomogą stróżom prawa ustalić bliższe okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze w związku z powstałymi uszkodzeniami w tym wypadku zatrzymali dowód rejestracyjny od mazdy.
Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników. Przestrzegajmy więc elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA