Ponad sto pomorskich firm otrzyma dofinasowanie z ZUS

Pieniądze (fot. tcz.pl)
Tczew - Ponad sto pomorskich firm otrzyma dofinasowanie z ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił wyniki tegorocznego konkursu na projekty, które dotyczą poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy. Dofinansowanie otrzyma 1098 płatników, w tym 101 z naszego województwa. Łączna kwota wsparcia to 89,6 mln zł.

W ramach konkursu na projekty, które dotyczą utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej realizowane w 2023 r. do ZUS wpłynęło 3 980 wniosków. To ponad 16 proc. więcej niż w 2021 r.

ZUS właśnie opublikował listę rankingową projektów, które otrzymały pozytywną ocenę formalną i merytoryczną w konkursie. Można ją sprawdzić na stronie internetowej ZUS oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

- ZUS nagradza projekty, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi. Pracodawca może zdobyć dofinansowanie na przykład na działania, które zredukują nadmierny hałas, promieniowanie, pylenie w miejscu pracy czy na sprzęt, który poprawi bezpieczeństwo pracy na wysokości. Pracodawcy mogą otrzymać dofinansowanie, które pokryje do 80 proc. szacowanej wartości projektu i wyniesie od 10 tys. do 300 tys. zł. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik pomorskiego ZUS.


Wnioskodawcom, których projekty nie został umieszczone na pierwszej liście rankingowej, w przypadku naruszenia procedury konkursowej lub innych naruszeń formalnych, przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • zusowskie odchody_gość

  29.11.2022, 08:22

  zus to złodzieje

  Moje pieniądze rozdają jak chcą przeklęci urzędnicy ZUSu , oby spadły na was zarazy , wrzody odbytu i parch na plecach.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.