Trwają prace na Zatorzu

Trwa remont na Zatorzu (fot. Tcz.pl)
Tczew - Trwają prace na Zatorzu

zobacz galerię zdjęć: 3
Trwają prace remontowe na tczewskim osiedlu Zatorze. Kompleksowo wyremontowana zostanie część ulic - to pierwszy etap robót na osiedlu przechodzącym rewitalizację.

Inwestycję o kilka miesięcy opóźniło postępowanie w Krajowej Izbie Odwoławczej. Zgodnie z zaleceniami KIO, powtórzono ocenę ofert przetargowych. W wyniku ponownej oceny ofert, za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy EUROVIA, która wykona zadanie za blisko 6,3 mln zł. Prace miały rozpocząć się w październiku, ale nie ruszyły - Zakład Usług Komunalnych - Miejski Zarząd Dróg w Tczewie jako jednostka realizująca zadanie przebudowy ulic osiedla Zatorze oczekiwała na ostatni dokument formalny. Tym dokumentem była Decyzja Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zezwalająca na prowadzenie ścisłego nadzoru archeologicznego. Ostatecznie roboty ruszyły w połowie listopada.

Realizacja I etapu inwestycji obejmuje przebudowę ulic Wilczej, Półwiejskiej, Młyńskiej i Prostej. W ramach zadania przebudowane lub zbudowane zostaną także sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, gazowej, energetycznej, oświetlenia drogowego oraz system monitoringu. Inwestycję, z ramienia Gminy Miejskiej Tczew, prowadzi Zakład Usług Komunalnych - Miejski Zarząd Dróg.

- Obecnie trwa przebudowa sieci podziemnych - gazowej, sanitarnej, wodociągowej oraz kanalizacji deszczowej. Zimowa aura nieco skomplikowała pracę drogowcom, ale termin zakończenia inwestycji mija z końcem kwietnia. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Inwestycja będzie realizowana w ramach projektu pn. "Miasto od nowa - rewitalizacja Starego Miasta i Zatorza" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  Fakty nie Mity_gość_gość_gość__gość

  27.01.2021, 13:00

  Mieszane uczucia !!

  A na starówce jest taki zaduch że nie można spacerować , tam palą czym się da, a włodarze nie czują i nie zauważają !! Tam umierają na stojąca !!! Gdzie dofinansowanie , gdzie straż miejska !!!

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx2 
 • fgf_gość

  28.01.2021, 09:16

  To prawda to wstyd żeby w środku miasta tak śmierdziało . W takiej gdyni to zero smrodu

  Cytuj
  IP: 83.23.xx6.xxx 
 • +3

  GOŚĆ_gość

  27.01.2021, 18:34

  A straż i pogotowie nie dojedzie

  Fajnie,że trwa remont ale.... Czy ktoś pomyślał jak dojedzie straż pożarna, pogotowie ratunkowe czy inne służby? Nikt, bo nic nie dojedzie ....Takie myślenie. Dlaczego przy okazji tak potężnej inwestycji nie można położyć rur do ogrzewania miejskiego? Jaki Pan taki kram...

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx5.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA