Dla wygody podróżnych na pomorskich peronach

Nowe inwestycje kolejowe (fot. mat. prasowe)
Tczew - Dla wygody podróżnych na pomorskich peronach
Na stacji Starogard Gdański podróżni korzystają z wyremontowanego peronu oraz przejścia pod torami. Nowe oznakowanie i gabloty informacyjne są m. in. w Gdyni Głównej, Chojnicach i Wejherowie. Na stacji w Tczewie rowerzyści zyskali wiatę. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w 2019 r. na poprawę warunków obsługi podróżnych na pomorskich peronach przeznaczyły ponad 1,2 mln zł.

Za ponad 500 tys. zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyremontowały przejście pod torami oraz peron nr 1 stacji Starogard Gdański. W przejściu wymieniono posadzkę i pomalowano ściany. Odnowione zostały wiaty nad wyjściami oraz zabytkowa wiata peronowa. Są wykonane ścieżki naprowadzające dla osób niedowidzących i niewidomych. Prace poprawiły estetykę stacji.

Perony wyremontowano także w Pogorzelicach, Wejherowie Śmiechowo, Redzie Pieleszewo. W Królewie Malborskim wydłużono dwa perony. Wartość prac to ponad 240 tys. zł.
Na pomorskich peronach systematycznie są wymieniane tablice informacyjne. Coraz więcej jest jednolitych, tzn. z białymi napisami na granatowym tle. W województwie pomorskim wyjątkiem są stacje Gdańsk Główny, Gdańsk Oliwa i Sopot, gdzie ze względu na zalecenia konserwatora zabytków tablice posiadają czarne napisy na białym tle.
Tylko w 2019 r. na wymianę tablic z nazwami stacji, numerami peronów i torów PLK przeznaczyły 157 tys. zł. Tablice zamontowano m. in. na stacjach w Tczewie, Gdyni Głównej, Starogardzie Gdańskim, Łebie i Smętowie. Nowe oznakowanie pomaga podróżnym w orientacji na stacjach.


Lepszy dostęp do informacji zapewniają nowe gabloty z rozkładami jazdy oraz innymi, istotnymi dla podróżnych informacjami. W ubiegłym roku na Pomorzu zamontowano blisko 50 nowych gablot m. in. na stacjach w Wejherowie, Chojnicach, Pinczynie i Stogach Malborskich.

- Dla podróżnych, dojeżdżających na stacje i przystanki rowerami, montowane są stojaki dla jednośladów. W minionym roku ustawiono 130 sztuk stojaków m. in. w Rumi, Malborku, Potęgowie i Jezierzycach Słupskich. W Tczewie dodatkowo stanęła wiata na 25 rowerów. - mówi Przemysław Zieliński z zespołu prasowego, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +33

  MAXXX_gość

  31.01.2020, 11:04

  Jaja sobie robicie? Czym wy się chwalicie? Stojaczkami na rowery? Przejdźcie się teraz na dworzec w Tczewie. Smród nie do wytrzymania aż w oczy szczypie. Brud, mocz w przejściu i menele... to wizytówka, która wita podróżnych w Tczewie. Gdzie jest ochrona dworca? Gdzie są strażnicy miejscy, którzy tak bardzo byli ostatnio zaniepokojeni losem meneli zimą. Kolejna sprawa. Czy teren dworca to jedna wielka palarnia? Zwłaszcza ulubiona miejscówka palaczy punkt przy wejściu (pod prawie metrową tablicą "ZAKAZ PALENIA").

  Odpowiedz
  IP: 31.186.xx5.xx4 
 • +5

  tczewczyk_gość

  31.01.2020, 18:52

  zawsze tak Tczew witał podróżnych

  Strażnicy się pochowali bo nie ma mrozu więc nie mają komu odpalać samochodów czyli nie mają już nic do roboty :)

  Cytuj
  IP: 83.21.xx3.xx8 
  -10

  Ale tuba _gość

  01.02.2020, 08:54

  Masz pretensje do wiaty że na dworcu modele są ,ahahaha co za łoś idź naskarż na wiatę że menele są na dworcu

  Cytuj
  IP: 109.197.xx7.xx5 
 • -5

  Tczewiak_gość_gość_gość_gość

  31.01.2020, 15:22

  Perony Starogard gdański

  Gdzie dalszy remont peronów w Starogardzie Gdański

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx8.xx3 
 • -4

  Beatus_gość

  31.01.2020, 19:26

  Peron w Tczewie

  Dworzec czysty to piękna wizytówką ,ale trudno dać prawo ,a przy tym szwadron wojska by to prawo przestrzegano ,dobrze że coś robią władze i trzeba się cieszyć a nie narzekać i wiecznie być niezadowolonym bo to jest motywacją lepszą ,

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx0 
 • +8

  Nick_gość_gość

  31.01.2020, 19:37

  Napisz jeszcze raz ale tym razem po polsku.

  Cytuj
  IP: 82.145.xx2.xx5 
 • +4

  HARRY_gość_gość

  02.02.2020, 18:32

  "Masz pretensje do wiaty że na dworcu modele są ,ahahaha co za łoś idź naskarż na wiatę że menele są na dworcu"

  Jak ci sracz w domu wywali i leje się gówno to ty oczywiście zamiast to naprawić - kupujesz nowe firanki do kuchni?

  Odpowiedz
  IP: 190.52.xx3.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA