Strażacy w podtczewskich lasach. Sprawdzali pasy przeciwpożarowe i punkty czerpania wody

Strażacy sprawdzają drogi przeciwpożarowe w lasach (fot. KP PSP Tczew)
Tczew - Strażacy w podtczewskich lasach. Sprawdzali pasy przeciwpożarowe i punkty czerpania wody

zobacz galerię zdjęć: 5
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie przeprowadzili czynności kontrolno-rozpoznawcze z zakresu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych w lasach. W lasach jest bardzo sucho - i w każdej chwili może dojść do tragedii.

Przez ostatnie cztery dni strażacy z sekcji kontrolno-rozpoznawczej i jednostki ratowniczo-gaśniczej w Tczewie sprawdzili 8 leśnictw na terenie powiatu tczewskiego.

- Sprawdzano drogi dojazdowe, punkty czerpania wody, stan pasów przeciwpożarowych. Wnioski i spostrzeżenia z przeprowadzonych czynności zostaną przekazane do Nadleśnictwa Starogard. - mówi mł. kpt. Michał Myrda, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie - W związku z brakiem opadów deszczu i niską wilgotnością m.in. ściółki, na terenie wszystkich leśnictw w powiecie tczewskim mamy 3 stopień zagrożenia pożarowego. Ponieważ w trakcie prowadzonych czynności można było zauważyć, że lasy cieszą się dużą popularnością wśród naszych mieszkańców, apelujemy o szczególną ostrożność tak, by nie doprowadzić do powstania pożaru.


Przed wyjściem na spacer czy też na przejażdżkę rowerem w lesie należy zwrócić uwagę na komunikaty o ewentualnym wprowadzeniu zakazu wstępu do lasu.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +1

  Jakby_gość

  24.04.2020, 10:23

  Ktoś

  Pomyślał, to w czasie upału można na ścieżkach polewać wodą z auta, niby nic a zawsze jest mniejsze ryzyko pożaru????

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx6 
 • +2

  mow.mi.prezes_gość

  25.04.2020, 20:13

  co to za jezioro na zdjeciu?

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx9.xx6 
 • -1

  kj;_gość

  26.04.2020, 07:41

  Bodeńskie ku.r..a!

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • md_gość

  26.04.2020, 09:12

  Wczoraj byłem w lesie. Such o jak pieprz, a jakiś debil zostawił butelkę po piwie. Naprawdę ludzka głupota doprowadzi do pożaru.

  Odpowiedz
  IP: 185.244.xx4.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA