100 wyjątkowych fotografii na 100-lecie powrotu Tczewa do Polski

Promocja albumu (fot. Juliusz Andrzejewski)
Tczew - 100 wyjątkowych fotografii na 100-lecie powrotu Tczewa do Polski

zobacz galerię zdjęć: 7
W piątek (31 stycznia) w ramach obchodów 100-lecia powrotu Tczewa do Polski odbyła się w Fabryce Sztuk pierwsza publiczna prezentacja najnowszej publikacji Józefa Golickiego "100 fotografii Tczewa na 100-lecie niepodległości 1920-2020". Książka - album była przygotowywana przez półtora roku specjalnie na tą wielką miejską uroczystość.

Na 210 stronach formatu 22 x 24 cm, w twardej oprawie, autor przedstawił 320 zdjęć, w tym 100 dużych, tytułowych. Fotografie są ułożone chronologicznie i ilustrują blisko 100 najważniejszych wydarzeń, tematów z najnowszej historii Tczewa. Każde duże zdjęcie jest odpowiednio opisane, scharakteryzowane. Książka jest kompendium wiedzy o dziejach naszego miasta. Z pewnością będzie poszukiwana, pożądana przez wszystkich miłośników Tczewa i jego tożsamości. Stanie się również bezcennym źródłem informacji dla uczniów szkół tczewskich. Na publicznej prezentacji zjawili się przedstawiciele władz miejskich, powiatowych i gminy wiejskiej Tczew. Byli obecni również patroni publikacji. Autor podziękował prezydentowi Tczewa Mirosławowi Pobłockiemu za wsparcie idei przygotowania i wydania tej książki i za pełnienie roli mecenasa albumu. Józef Golicki podziękował także wszystkim pozostałym patronom publikacji za pomoc w edycji "100 fotografii Tczewa na 100-lecie niepodległości 1920-2020". Jak zwykle wszyscy, którzy udostępnili fotografie ze swoich zbiorów otrzymali pamiątkowe egzemplarze książki. Oprócz fotografii autora w publikacji zamieszczono najwięcej zdjęć autorstwa znanego tczewskiego miłośnika miasta Stanisława Zaczyńskiego. Głównym organizatorem prezentacji książki było stowarzyszenie "Porozumienie na Plus". Poniżej zamieszczamy fotograficzną relację z tej uroczystości.

Foto: Juliusz Andrzejewski

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Mat_gość

  04.02.2020, 11:00

  Zakup albumu

  Czy jest możliwość zakupu tego albumu? Jeżeli tak, to gdzie?

  Odpowiedz
  IP: 212.106.xxx.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA