Dodatkowy numer alarmowy w Sanepidzie

Telefon
Tczew - Dodatkowy numer alarmowy w Sanepidzie
Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Tczewie uruchomił dodatkowy numer alarmowy w sprawie koronawirusa.

Aktualnie funkcjonują dwa numery: 601 448 661 (dotychczasowy) oraz 603 561 349 (nowy).

Służby sanitarno-epidemiologiczne przypominają ścieżkę postępowania w przypadku podejrzenia koronoworusa. Należy pamiętać o możliwości rozmowy telefonicznej z tczewską inspekcją sanitarną poprzez specjalna infolinię (numery powyżej). Infolinia jest dla tych, którzy podejrzewają zarażenie koronawirusem u siebie lub u osób z najbliższego otoczenia. Inspektorat zaleca dzwonienie pod ten numer jako pierwszą czynność, aby ograniczyć do minimum kontakt z placówkami medycznymi i przychodniami.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Ja_gość_gość_gość

  17.03.2020, 09:45

  Wymiekam

  Mam kumpla wrócił z zagranicy, łazi po Tczewie(suchostrzygi) , ma wy... bane jak on to mowi, do domu złaza się goscie... Żyć nie umierać..!!!! Kuzynka w poniedziałek robi sobie plastyke piersi.... Która absolutnie nie jest odwołana, to po co Ja siedzę w domu, pytam się... Wychodzę na nawiedzona i przewrazliwiona.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx4.xx8 
 • +2

  Gosc_gość_gość

  17.03.2020, 15:06

  Nie..

  Nie wymiekaj! Bądź osoba odpowiedzialna , pomyśl o innych .Nie można niestety powiedzieć o Twoim koledze . Dbaj o siebie i bliskich a na głupotę nie ma rady. Nie poddawajmy siei walczmy tu chodzi o nasze życie!!!

  Cytuj
  IP: 109.197.xx2.xx0 
 • +1

  _były Solidaruch..._gość

  17.03.2020, 12:13

  ciąg wydarzeń ....

  ..... związanych z podejrzeniem o ewentualne zarażenie tym niesympatycznym wirusem powinien mieć swój początek w natychmiastowym obejściu wszystkich otwartych tzw. "Domów Bożych" i aktywnego uczestnictwa w organizowanych tam grach i zabawach. Dopiero później kontaktujecie się ze instytucjami ochrony zdrowia, które i tak są obciążone ponad miarę! Na chwilę obecną lekarze z oddziałów zakaźnych mogą, co najwyżej, odczytać Wam zasady zalecanych rutyn, ponieważ oprócz wytycznych żadnego wsparcia materiałowego nie otrzymują! Jesteście oddani na łaskę i niełaskę wydolności własnych organizmów! Przy Waszym łóżku stanie lekarz i pielęgniarka okazujący empatię, ale podłamani własną bezsilnością! Miliardy "popłynęły" do TVP oraz Kościoła Katolickiego, a Wam pozostaje nieproduktywna modlitwa. Rządzący krajem durnie myśleli, że zmuszą emerytowanych lekarzy do podjęcia się pracy na oddziałach, ale chyba bardzo będą rozczarowani. Żaden dekret ani uchwała nie pomogą .....

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.