W co gra Putin?

Ukraina, pomoc Ukrainie, wojna
Tczew - W co gra Putin?
Do 24 lutego Rosjanie byli przekonani, że świat postrzega ich kraj jako ten, gdzie poczesne miejsce zajmują poeci, pisarze, malarze, kompozytorzy i inni przedstawiciele kultury, sztuki i nauki. Po tej dacie demokratycznym państwom Rosja kojarzyć się będzie zawsze z dzikimi bandytami Putina, dla niepoznaki ubranych w wojskowe mundury, i ze społeczeństwem, którego prawie 90 procent akceptuje takie ich zachowania.

Architektem agresji na suwerenne państwo, jakim jest Ukraina, stał się dyktator Rosji Władimir Putin. On to zaplanował i wprowadził w życie ów szalony pomysł. Być może takie decyzje determinowane były przeszłością satrapy. Jego życiorys nie do końca jest przejrzysty. Wiadomo tylko, że wychowywał się w Petersburgu w środowisku lumpenproletariackim. Chętnie chuliganił, słabo się uczył. Po studiach prawniczych wstąpił w szeregi KGB. Wysłany do NRD jako oficer wywiadu był tam 5 lat. Po powrocie do rodzinnego miasta zaczął pracować w administracji. Zauważony przez mera Anatolija Sobczaka szybko awansował. Potem było przeniesienie do Moskwy, gdzie powoli wspinał się po szczeblach do kariery, jaką w końcu zrobił. Zaprotegowany przez Anatolija Czubajsa i Borysa Bieriezowskiego w sierpniu 1999 roku zostaje premierem. Kiedy prezydent Borys Jelcyn 31 grudnia 1999 roku podaje się do dymisji, zgodnie z konstytucją Rosji Putin zostaje prezydentem. Nie bez wpływu było tu rozpoczęcie przez Putina-premiera II wojny czeczeńskiej, jako odwetu za ataki bombowe na domy w Moskwie i Wołgodońsku dokonane rzekomo przez przedstawicieli tej nacji, w rzeczywistości przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa, jak twierdzili "nawróceni" jej funkcjonariusze. Po wyborach marcowych w 2000 roku obejmuje już oficjalnie stanowisko głowy państwa.

O jego życiu prywatnym niewiele wiadomo. Miał żonę Ludmiłę, z która rozwiódł się w 2013 roku, co ogłosił w bardzo spektakularny sposób - w antrakcie przedstawienia w teatrze na Kremlu. Jest ojcem dwóch córek - Marii i Jekateriny. Przed małżeństwem z Ludmiłą kojarzono go z niejaką Swietłaną Kriwonogich. Wtedy sprzątaczka, dziś bizneswoman. Z tego związku urodziła się podobno córka.

Putina łączy się też z Aliną Kabajewą, o czym pisała choćby gazeta Moskowskij Koriespondent, która po podaniu tej informacji została zamknięta. Kabajewa, pół Rosjanka, pół Tatarka, to mistrzyni olimpijska w gimnastyce artystycznej. Jest 29 lat młodsza od Władimira Władimirowicza. Była deputowaną do Rady Najwyższej, niosła flagę na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi i prezesuje Radzie Nadzorczej spółki Nacjonalnaja Media Gruppa. Każdy, kto zna rosyjskie realia wie, że bez zgody Putina takich zaszczytów by nie dostąpiła. Para podobno dochowała się trójki lub czwórki dzieci.


Putin nie znosi krytyki i krytykujących jego poczynania. Rękoma swoich funkcjonariuszy z KGB/FSB (rok stał na czele tej formacji i dosłużył się stopnia podpułkownika) eliminuje, choć nie zawsze do końca, swoich politycznych oponentów. W październiku 2006 roku w windzie swojego domu w Moskwie została zastrzelona dziennikarka Anna Politkowska. W lutym 2015 roku na moście Dużym Moskworeckim w pobliży Kremla zabito pięcioma strzałami Borysa Niemcowa. Świadkiem była jego przyjaciółka , ukraińska modelka Anna Duricka. Próbowano połączyć te zbrodnie z tzw. czeczeńskim śladem, ale to nie do końca się to udało. Czy Czeczenom zależało na tych zabójstwach? A może oni strzelali, a kto inny zlecał dokonanie tego czynu?

W listopadzie 2006 roku otruto w Londynie polonem 210 płk FSB Aleksandra Litwinienkę. W marcu 2018 roku próbowano otruć nowiczokiem też płk FSB Siergieja Skripala i jego córkę Julię. Skripal to podwójny szpieg - rosyjsko/brytyjski. Agenci - gamonie rosyjskich służb specjalnych zadania nie wykonali, ale za to zostali ustaleni, nawet z fałszywych nazwisk i imion. W sierpniu 2020 roku próbowano otruć opozycjonistę Aleksieja Nawalnego, co się nie udało. Wyleczony w Niemczech wrócił do Rosji, gdzie, po sfingowanym procesie, w marcu 2022 roku otrzymał wyrok 9 lat kolonii karnej. Do kolonii karnej trafił w 2005 też na 9 lat Michaił Chodorkowski, najbogatszy Rosjanin, nieprzejednany przeciwnik Putina. Pozbawić miano życia żyjącego na emigracji oligarchę - Borysa Bieriezowskiego, który popadł w niełaskę pryncypała. Miał to zrobić Aleksandr Litwinienko, a tego nie wykonał, więc zdradził.

Niektórzy z adwersarzy "cara" Rosji na wszelki wypadek, po rozpoczęciu działań wojennych w Ukrainie, nazywanych "specjalną operacja wojskową" ( za użycie określenia "wojna" można trafić za kraty), prewencyjnie wyjechali z kraju. Zrobił tak Maksym Gałkin, mąż Ałły Pugaczowej. Oboje udali się do Włoch. Gałkin to przyjaciel Zełeńskiego od czasów wspólnego występowania w programach, emitowanych w rosyjskiej telewizji, zagorzały przeciwnik agresji Rosji na Ukrainę. I doskonale parodiujący w programach satyrycznych przemawiającego Putina.

Udało się, nie bez problemów, uciec na Litwę Marii Alechinej z grupy Pussy Riot, która swego czasu została skazana na dwa lata kolonii karnej za współwykonanie w cerkwi Christa Spasitiela w Moskwie piosenki "Bogurodzico, przegnaj Putina".

Ale Putin potrafi być łaskawy dla swych akolitów. Doświadcza tego dyżurny szansonista kremlowski - Oleg Gazmanow. To on jest autorem piosenki, którą wraz z nim na koncertach śpiewa cała sala. Dokładnie: ryczy. A zaczyna się ona tak: "Ukraina i Krym, Białoruś i Mołdawia - to jest moja ojczyzna". Nic dziwnego, kiedy Gazmanow wykonał ową piosenkę 18 marca na stadionie na Łużnikach, Maria Sandu, prezydent Mołdawii zaniepokoiła się takimi deklaracjami, czego dowodem może być prośba skierowana do sekretarza stanu USA, Antony'ego Bklinkena o ewentualną pomoc w wypadku napaści Rosji na jej kraj.

Głupota Gazmanowa osiągnęła swój pułap, kiedy wchodził do swej stadionowej garderoby i poprawił napis na jej drzwiach. Literę pisaną cyrylicą w nazwisku ,zastąpił łacińskim "Z".A takiej litery w cyrylicy nie ma. I tak to wyglądało.
Bo stylizowana litera "Z" i "gieorgijewka" to symbole owej specjalnej operacji, jak mówią o napaści wojsk ich kraju na Ukrainę ,Rosjanie. Są one wszechobecne i wyraźnie to się "Ruskim" podoba. Ta "gieorgijewka" to wstążka orderu św. Jerzego, ustanowionego przez Katarzynę II w 1769 roku, a od 2015 roku dekretem Putina stała się symbolem zwycięstwa w wojnie ojczyźnianej. Kolor żółty oznacza płomień, czarny - dym. Fakt, teraz też , to co wyrabiają "orki" w Ukrainie, niesie i ogień, i dym.


Na stadionie Putin przemawiał będąc w pancernej szklanej klatce. Cytował i powoływał się - o zgrozo - na Biblię. W Wielkanoc modlił się żarliwie w cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Patriarcha Moskwy i Wszech Rusi , Cyryl (Kirył) usprawiedliwiał i błogosławił najeźdźców na Ukrainę. Takie zachowania ośmieszają chrześcijaństwo, powodując, że jest ono odbierane jako religia usprawiedliwiająca mordy i rozboje.

A jak w tym wszystkim funkcjonuje sam dyktator Putin? Według cytowanej przez dr. Deana A. Haycocka informacji, jedna z osób będąca swego czasu blisko Kremla, tak go określiła: słaby, zazdrosny, chciwy i zawsze kłamie. Dalej doktor twierdzi, że można się doszukać w jego, Putina, postępowaniu psychopatii, narcyzmu, makiawelizmu i sadyzmu. Ma typowe cechy dla tyrana: nieograniczoną władzę ,brak sumienia, niepohamowana agresję, paranoiczne podejście do rzeczywistości, umiejętność jednoczenia poddanych( wojnę w Ukrainie popiera około 90 % Rosjan wg badań niezależnego ośrodka Lewady -przyp. KA) i traktowanie zła zawsze jako wroga zewnętrznego.

Na potwierdzenie tego wystarczy jeden fakt - ośmieszenie dyrektora Służby Wywiadu Zagranicznego, Sergieja Naryszkina, bo ten nie powiedział "popieram", a "poprę". A taka deklaracja była odbierana od "ruskich" oficjeli w sprawie akceptacji napaści na Ukrainę.


Tyle o cechach psychicznych Putina, a co z jego stanem zdrowia fizycznego? Podobno cierpi na chorobę tarczycy, parkinsonizm (ta mało sprawna prawa ręka), białaczkę, nowotwór przewodu pokarmowego; przyjmuje sterydy( agresja i opuchnięta twarz), co wiązałoby się z toczącym się w jego organizmie jakimś stanem zapalnym. Wystarczy.

A jego żołdactwo w Ukrainie ponosi coraz dotkliwsze straty. Nikt ich nie witał kwiatami i w ciągu dwóch dni operacja się nie zakończyła. Na sumieniu Putina, o ile je jeszcze ma, zostaną wyryte mordowania cywilów w takich miejscowościach jak choćby Bucza, Irpin czy Borodzianka. Tacy dowódcy oprawców jak major Aleksiej Bakumienko czy pułkownik Azatbek Omurekow zostaną na zawsze synonimem niewyobrażalnej zbrodni. A nadzór nad tymi gadami miał główny doradca Putina - generał lotnictwa Sergiej Surowikin.

Specjalna operacja wojskowa według Putina to uprzedzenie zagrożenia ze strony Ukrainy, w której jest pełno neonazistów, faszystów i banderowców. Ich należy unicestwić. I dlatego bombarduje się rakietami szpitale, szkoły, przedszkola, osiedla, teatry, place zabaw...Czy to są cele wojskowe, które atakuje się z chirurgiczną precyzją, jak o tym mówił koleś Putina Aleksandr Łukaszenka?

Okupanci rosyjscy są zupełnie zdziczali. Nie tylko grabią (bo to jest trofiejne czyli zdobyczne od rosyjskiego - zdobycz) co się da - sprzęt AGD, RTV, komputery, laptopy, motory, dywany, odzież, buty, zabawki dla dzieci, talerze, sztućce, kaloryfery ,samochody - ale i mordują bez powodu cywilów i gwałcą, nie tylko kobiety i dziewczęta, ale i dzieci, i mężczyzn. To jest już zupełne zezwierzęcenia. Wzięty do niewoli rosyjski sołdat, kiedy kazano mu opróżnić kieszenie, miał w nich między innymi kilka prezerwatyw .Po co? Taki filmik pokazała ukraińska telewizja. A zgwałcone kobiety zachodzą, bywa, w ciążę. W ostatnim czasie do Polski przyjechała ich takich prawie setka. I co dalej?

Morale, sprzęt i umiejętności rosyjskiego wojska nie są takie, jak mówiła ich propaganda. Mieli być druga armią świata. Zamiast butów często noszą obuwie sportowe. Na sobie mają cywilne kurtki. O zaopatrzeniu w żywność nawet nie warto wspominać. Brak umiejętnego i sprawnego dowodzenia( 9 generałów zginęło) sprawia, że są takie przypadki, jak wzajemne ostrzelanie się rosyjskich czołgów, bratobójcze ataki moździerzowe, bitwa dwóch oddziałów o wojenne łupy czy uderzenie iskanderami w swój magazyn paliw w Biełgorodzie są coraz częstsze.

Rosjanom , w przeciwieństwie do Ukraińców, brakuje motywacji do walki. Tę wojnę Putin już przegrał .Jego kraj długo się nie podniesie ekonomicznie i wizerunkowo. Państwo, w którym karze się za trzymanie na piersiach białej, niezapisanej kartki, długo nie może egzystować. A niedawno Dmitrij Miedwiediew ( to ten zmiennik Putina na stanowiskach: prezydent/premier) napisał, że państwo rosyjskie powinno być od Lizbony do Władywostoku. Cóż, facet po prostu odleciał .Ma do tego prawo. Szaleńców, i takich jak Putin, i takich jak Miedwiediew, w Rosji nie brakuje. Należy mieć nadzieję, że ich czas dobiega końca.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (25)
dodaj komentarz

 • +16

  Polak_gość

  20.05.2022, 09:13

  Kolejne wypociny KRZYSZTOFA ANTOŃ

  Ale grafomaństwo. Zamówienie od wierszówki. Sensu niewiele. Specjalista od LGBTQWTY+ zajął się teraz polityką i obronnością?

  Odpowiedz
  IP: 178.162.xx2.xx1 
 • +7

  kkk_gość

  20.05.2022, 13:03

  Bo to jest specjalista /specjalistka (nie wiem, czy już zmienił płeć) od wszystkiego.

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx2 
  +3

  Patrycja_gość

  21.05.2022, 15:19

  W swoim wywodzie ten grafoman zapomniał o V kolumnie, która jest w Polsce w postaci proruskich trolli z PO http://www.youtube.com/watch?v=DXucpkFMmb8

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx2 
 • -8

  Rowerowy_johny_gość_gość

  20.05.2022, 09:57

  A niedługo z linii produkcyjnej .....

  ..... wyjedzie nowy Moskwicz, zagraniczne cacko (zamiast Renault).

  Odpowiedz
  IP: 212.160.xx2.xxx 
 • -6

  ala_gość

  20.05.2022, 10:16

  Do Polak gość

  Krzysztof Antoń obraził przyszłego absolwenta podstawówki, homofoba i człowieka, którego idolem jest Putin.Skąd tacy gamonie pojawiają się w Tczewie. Chyba przysyła ich Putin, też zdeklarowany homofob.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx9 
 • -10

  kkk_gość

  20.05.2022, 12:08

  to tylko niektóre z naszych zalet

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx8 
  +12

  do ala_gość

  20.05.2022, 12:24

  A po polsku jak to zdanie miało brzmieć? Polski język zbyt trudny dla ruskich trolli?

  Cytuj
  IP: 109.169.xx3.xx9 
  +1

  do Ali_gość

  20.05.2022, 12:32

  Wstyd ci teraz Krzysztofie Antoń za swoje grafomaństwo?

  Cytuj
  IP: 78.88.xx5.xx2 
  +4

  Lorem Ipsum_gość

  20.05.2022, 15:25

  Now lepszy AIDS

  Na szczęście jest już małpia ospa, która rozprzestrzenia się wśród homoseksualistów. #monkeypox tnij.tcz.pl/?u=88ff65

  Cytuj
  IP: 107.181.xx7.xx7 
 • -19

  kkk_gość

  20.05.2022, 12:06

  Miejmy nadzieję że Putin jak najszybciej użyje na ukrainie i w polsce, glowic atomowych, nalot dywanowy na ukrainie, a w polsce moze zaczac od wiejskiej ;) AVE PUTIN !!! ŚMIERĆ BANDEROWCOM !!! te same kur.wy medialne które wprowadzaly zamordyzm covidowy i szczepionkowy teraz nagle rzucily sie na Putina xaxaxxa czyli jesli media negują poczynania Rosji znaczy że Putin dobrze robi.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx8 
 • +16

  MAGMA_gość

  20.05.2022, 12:28

  O - kolejny ruski troll

  Co ciekawe, konta, które wcześniej zniechęcały do szczepień, dziś pozytywnie wypowiadają się o polityce Rosji wobec Ukrainy. tnij.tcz.pl/?u=86d836 tnij.tcz.pl/?u=44639c tnij.tcz.pl/?u=081f74

  Cytuj
  IP: 92.38.xx8.xx3 
  -13

  kkk_gość

  20.05.2022, 12:41

  o patrz jaki śmieszny żyd, korpo farmaceutyczny lekoman, nosisz ładnie maseczkę? boisz sie jako zaczepiony, niezaszczepionych? hatfuu na twoją 3 mc bezwarunkową miłość do ukraincow

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx8 
  -12

  kkk_gość

  20.05.2022, 13:03

  "Narracja Covid-19 to profesjonalna operacja psychologiczna zaprojektowana przez sztab psychiatrów i psychologów, mająca na celu całkowite zburzenie obecnej percepcji świata i stworzenie Nowego Ładu. Jest częścią Agendy 2030 realizowanej przez ONZ mającej na celu całkowite przemodelowanie życia i stosunków społecznych. Żeby to osiągnąć trzeba najpierw skłonić ludzi, żeby zgodzili się na wszystko. To, co się obecnie dzieje i techniki, które są stosowane oparte są na schemacie osaczania ofiary przez psychopatę, tylko że w skali makro. Wszyscy jesteśmy ofiarami. Będziemy ofiarami jeszcze przez kilka lat, " PRZYJĄŁEŚ JUŻ 4 I 5 DAWKE ? BO BEZ TEGO NIE DOSTANIESZ CERTYFIKATU NA WYJŚCIE Z DOMU, a teraz do budy PSIE i grzecznie czekaj na wojne.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx8.xx8 
  -11

  kkk_gość

  20.05.2022, 13:37

  magma

  Wybacz że wszedłem w polemikę z tobą zapomnialem, że osoby które są zaszczepione i teraz są za Ukraincami to mentalnie taki sam rynsztok jak na tym filmie http://www.youtube.com/watch?v=ADnUZoj3NVo

  Cytuj
  IP: 79.186.xx8.xx8 
  +5

  bez srejtu_gość

  20.05.2022, 17:15

  http://www.youtube.com/watch?v=qBdy_4DVcGw

  Cytuj
  IP: 2.58.xx4.xx7 
  -5

  myslcie wiecej_gość_gość

  21.05.2022, 15:05

  Powiem niestety po chciałbym żeby było inaczej ale kto kumaty to się z Toba w większości zgodzi. Szkoda że tylu rodakow to bezmóżgowia i totalne słupy . Dobrze że nie każali im własnych odchodów jest w ramach szczepiania anty covidowego bo po dziś dzien widze raz , dwa trzy zmielone głowy które by na to bez zastanowienia poszły.

  Cytuj
  IP: 31.0.xx5.xx9 
 • -1

  M_gość_gość

  21.05.2022, 07:57

  ...

  Kiedy wszyscy zrozumieją, że to nie jest tylko gra Putina, to jest rozgrywka międzynarodowa, w której najbardziej ucierpią Ci co teraz tak chojnie obdarowują Ukrainę, a za nimi cała reszta pójdzie na dno. Ta śmieszna wojna jest celowo przedłużana z miesiąca na miesiąc i póki są z niej korzyści dla rządzących to będzie trwała dłużej,może jeszcze dłużej niż ten cały srovid. Póki Polacy nie ściągną klapek z oczu i pozostali, którzy wierzą w tą całą hece będzie jeszcze gorzej.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx7.xx4 
 • -5

  myslcie wiecej_gość_gość

  21.05.2022, 14:58

  Czytając wypowiedzi ludzi Twojego pokroju , wraca mi nadzieja , mimo iż to wszystko już zabrneło tak bardzo , mam nadzieje ze ludzie beda sie budzic masowo. Sadziłem wczesniej że jestesmy madrzejsi ale niejednokrotnie sie myliłem. Jestem po kilku głebszych sory za pisownie . "Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród, Nie damy pogrześć mowy, Polski my naród, polski lud, Królewski szczep piastowy"

  Cytuj
  IP: 31.0.xx5.xx9 

  do myslcie wiecej_gość

  21.05.2022, 15:27

  Widzisz już białe myszki alkoholiku?

  Cytuj
  IP: 139.28.xx9.xx6 
 • +2

  Sławek EU07_gość

  21.05.2022, 09:26

  Czapa

  Dla Rosjan za popełnione zbrodnie powinna być tylko czapa.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx8 
 • -3

  myslcie wiecej_gość_gość

  21.05.2022, 14:54

  Dla Amerykanców za wzniecanie wojen kosztem pozyskiwania koszysci majątkowych ropa itp.. tak samo. Tylko biedne szafre myszki w tym świecie powinny dostąpic dpbrobytu , no ale niestety jest jak jest .

  Cytuj
  IP: 31.0.xx5.xx9 
 • -3

  myslcie wiecej_gość_gość

  21.05.2022, 14:51

  A ja zapytam . W co gra reszta świata i tych prawdziwie rządzących światem tzw. globalistów. Bo moim skromnym zdaniem to i Władek i Kaczka Pinokio , tuski sruski i inne gady to tylko potulne psy przy korytach pana.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx5.xx9 
 • -4

  myslcie wiecej_gość_gość

  21.05.2022, 15:07

  VIVAT UKRAPOLIN !

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx5.xx9 
 • +4

  MAGMA_gość

  21.05.2022, 15:24

  Skończ chlać i zaśmiecać forum bzdurami.

  Cytuj
  IP: 78.159.xx1.xx6 
 • +1

  WON! _gość

  23.05.2022, 09:24

  Nagonka

  Won z tą amerykańską propagandą! Amerykanie robili takie same (jeśli nie gorsze) rzeczy w Wietnamie i na bliskim wschodzie, a nikt nie robił im z tego powodu rozgłosu, ani nie porównywał tamtejszych prezydentów usa do hitlera (jak to ma miejsce obecnie w przypadku Putina). Powody dla rozpoczęcia wojny w Wietnamie (atak Wietnamu na U.S.S. Maddox) i na bliskim wschodzie (atak terrorystów na WTC) były sfałszowane przez rząd amerykański w celu usprawiedliwienia bezpodstawnej inwazji na niewinne kraje, ale z "jakiegoś" powodu uszło im to na sucho. Daje to mocno do myślenia kto pociąga za sznurki w mediach, skoro jedno mocarstwo może bezpodstawnie najeżdżać inne kraje, a drugie spotyka się z wszechobecną krytyką ze strony mediów i różnorakich sankcji. Nie dajcie się wciągnąć w tą farsę!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA