O bezpieczeństwie w sieci z najmłodszymi

Spotkania (fot. KPP Tczew)
Tczew - O bezpieczeństwie w sieci z najmłodszymi

zobacz galerię zdjęć: 1
Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wraz z przedstawicielami z Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdyni spotkali się z najmłodszymi uczniami trzech szkół podstawowych. Spotkania odbyły się w ramach policyjnych działań "Uczę się bezpieczeństwa" w obszarze "Bezpieczny w sieci", podczas których omówione zostały zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a na koniec spotkania każdy pierwszoklasista otrzymał kamizelkę odblaskową.

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Gdyni w zeszłym tygodniu przeprowadzili spotkania pn. "Bezpieczny w sieci", które wpisują się w działania profilaktyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku "Uczę się bezpieczeństwa". Spotkania odbyły się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 1, 4 i 7 w Tczewie.

Podczas lekcji z uczniami policjantka wspólnie z przedstawicielami Urzędu Komunikacji Elektronicznej mówili o kodeksie dobrego zachowania w Internecie. Przypomniano dzieciom o zasadach dobrego wychowania, które również obowiązują w Internecie. Przedstawiciele Urzędu Komunikacji Elektronicznej ostrzegali pierwszoklasistów przed podawaniem swoich prywatnych danych, gdy korzystają ze stron internetowych. Dzieci dowiedziały się, że podając takie informacje, zawsze muszą zapytać o zgodę swoich rodziców.

Funkcjonariuszka uczulała dzieci na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, że najlepiej korzystać z Internetu wspólnie z rodzicami - to zapewni im bezpieczeństwo. Podczas lekcji bezpieczeństwa policjantka mówiła również dzieciom, że powinny grać w gry przeznaczone dla ich kategorii wiekowej.


Dzieciom przedstawiony został również film instruktażowy dotyczący bezpiecznych zachowań w Internecie. Na zakończenie spotkań każdy uczestnik otrzymał dyplom, kamizelkę odblaskową oraz drobne upominki.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Bez srejtu_gość

  20.05.2022, 10:16

  Policja bawi się w przedszkole

  Ktoś się zastanawia nad ciągłą dewastacją budynków przez kibiców Lechi i Arki? Ja się nie dziwię. Zamiast patrolować miasto - policja siedzi w przedszkolu i prowadzi zajęcia zamiast wychowawców. Tak najłatwiej - przedszkolak mniej groźny od kibola - a kasa leci.

  Odpowiedz
  IP: 78.129.xx9.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA