Pożar instalacji fotowoltaicznej

Fotowoltaika (fot. tcz.pl)
Pożar instalacji fotowoltaicznej
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 15.05.2023 do 21.05.2023 roku zanotowano łącznie 18 zdarzenia w tym 7 pożarów, 10 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy.

17.05.2023 - Tczew, ul. Słowackiego - pożar mieszkania na poddaszu


W środę o 20:02 do SKKP w Tczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań w kamienicy. Do pożaru zadysponowano 10 zastępów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali rozwinięty pożar w mieszkaniu na poddaszu. Mieszkańcy kamienicy ewakuowali się przed przybyciem straży. W celu ugaszenia pożaru do mieszkania podano 1 prąd gaśniczy z wewnątrz oraz 1 prąd gaśniczy z zewnątrz z wykorzystaniem drabiny mechanicznej. Pożar ugaszono. Jeden z poszkodowanych mieszkańców z objawami zatrucia gazami pożarowymi został zabrany do szpitala. Po ugaszeniu pożaru czynności kontrolne przeprowadził PINB w Tczewie. Na miejscu zdarzenia obecni byli również przedstawiciele władz miasta oraz zarządzania kryzysowego i MOPS. W działaniach udział brały: 6 zastępów z JRG i KP PSP w Tczewie, 2 zastępy z OSP Tczew, 1 zastęp z OSP Miłobądz oraz 1 zastęp z OSP Gniszewo.


19.05.2023 - Gniew, ul. Kopernika - pożar w piwnicy budynku wielorodzinnego

W godzinach nocnych doszło do pożaru śmieci w piwnicy budynku wielorodzinnego na ulicy Kopernika w Gniewie. Dzięki czujności mieszkańców pożar został wykryty we wczesnej fazie rozwoju. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, na czas prowadzonych działań, ewakuowano mieszkańców z parteru i I piętra. Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do piwnicy i ugasili pożar. Następnie oddymiono i przewietrzono budynek. Sprawdzono również wszystkie mieszkania pod kątem obecności tlenku węgla. Po zakończeniu działań mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań. W działaniach brały udział 2 zastępy z OSP Gniew oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

21.05.2023 - Tczew ul. Świętopełka - pożar instalacji fotowoltaicznej

W niedzielne przedpołudnie strażacy odebrali zgłoszenie o pożarze w piwnicy domu jednorodzinnego. Po dotarciu na miejsce właściciel przekazał informację, iż do pożaru doszło w pomieszczeniu, w którym znajduje się falownik instalacji PV, oraz że udało mu się odciąć dopływ prądu z paneli do falownika. Odłączono prąd w budynku. Pożar ugaszono. Po ugaszeniu pożaru potwierdzono, iż spaleniu uległ falownik oraz będący w budowie magazyn energii. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • ..._gość

  24.05.2023, 08:21

  ...

  jakie model falownika się skopcił ?

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx0.xx2 
 • _gość

  24.05.2023, 08:31

  Falownik made in china?

  Odpowiedz
  IP: 159.205.xx6.xx5 
 • 230V_gość

  24.05.2023, 11:31

  pożar falownika

  Na pewno było tanio.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx0.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.