COVID-19 w Szpitalach Tczewskich. Placówka stopniowo wznawia działalność

Szpitale Tczewskie (fot. tcz.pl)
Tczew - COVID-19 w Szpitalach Tczewskich. Placówka stopniowo wznawia działalność
Szpitale Tczewskie wznawiają pracę Izby Przyjęć Chirurgicznej oraz Oddziału Chirurgicznego w trybie ostrodyżurowym. Nadal wstrzymane są natomiast przyjęcia na "internę".

O ograniczeniach w działalności Szpitali Tczewskich informowaliśmy w poniedziałek tutaj - COVID-19 w Szpitalach Tczewskich. Wstrzymane przyjęcia na oddział wewnętrzny i chirurgię. Od środy placówka stopniowo wznawia działalność.

- Po przeprowadzeniu postępowania epidemiologicznego z dniem dzisiejszym wznawiamy pracę Izby Przyjęć Chirurgicznej oraz Oddziału Chirurgicznego w trybie ostrodyżurowym. Przyjęcia do Izby Przyjęć Internistycznej oraz Oddziału Wewnętrznego nadal pozostają wstrzymane do odwołania. - informuje Maciej Bieliński, prezes zarządu spółki.


Do tematu będziemy wracać.


Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (0)

  • Uwaga! Funkcja komentowania została wyłączona przez Moderatora serwisu...