Swarożyn. Świetlica w nowej odsłonie

(fot. gmina-tczew.pl)
Tczew - Swarożyn. Świetlica w nowej odsłonie
18 marca br. odbyło się sympatyczne spotkanie w świetlicy w Swarożynie, mające na celu zaprezentowanie mieszkańcom nowego wnętrza.

Po wielu latach miejsce wyremontowano. Do dyspozycji pozostaje przestrzenna sala, wraz z kuchnią i zapleczem kuchennym, duży hol, szatnia, pomieszczenia gospodarcze, łazienki. Odświeżono także znajdującą się na terenie obiektu bibliotekę gminną. Podczas otwarcia rozstrzygnięto konkurs na czytelników roku. Nagrody wręczyła dyrektor biblioteki Joanna Sopata wraz z bibliotekarką Sylwią Kuziołą. Otwarcie było sposobnością zaprezentowania biblioteki oraz rozmów o nowym księgozbiorze. Spotkanie oficjalnie otworzyli opiekunka świetlicy Wioleta Trocha oraz Radny Gminy Tczew Zbigniew Wojszko. Był smaczny poczęstunek, kącik plastyczny dla dzieci, a przede wszystkim czas na rozmowy. O świetną zabawę dzieci zadbała niezastąpiona Magdalena Burchard z ArtShow. W otwarciu uczestniczyli przedstawiciele Klubu Seniora w Swarożynie. Paniom dziękujemy za smaczny poczęstunek.

Mieszkańcy zyskali na nowo funkcjonalny budynek, stwarzający możliwości rozwijania zainteresowań i ciekawego spędzania czasu, organizacji imprez kulturalnych, rozrywkowych, warsztatów itp. Cieszymy się, że świetlice stają się w sołectwach prężnie działającymi centrami kultury i miejscami integracji mieszkańców.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  Jan_gość_gość

  25.03.2022, 08:12

  A ukochanej władzy gminnej nie było.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.