Największy procent zaszczepionych w Tczewie i gminie Tczew, najmniej w gminach Gniew i Morzeszczyn

Szczepienie, koronawirus
Tczew - Największy procent zaszczepionych w Tczewie i gminie Tczew, najmniej w gminach Gniew i Morzeszczyn
W całym kraju trwa akcja szczepień. Sprawdzamy, jak wygląda w powiecie tczewskim. Okazuje się, że najlepiej szczepienia idą w Tczewie i gminie Tczew - najgorzej wygląda to w gminach Gniew i Morzeszczyn.

Na rządowej stronie ruszył specjalny link, pod którym można znaleźć wiele danych dotyczących prowadzonych akcji szczepień na terenie poszczególnych gmin.

Pod adresem strony internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin znajdziemy informacje dotyczące poziomu zaszczepienia mieszkańców w gminach, z podziałem na grupy wiekowe. Jak sytuacja wygląda w Tczewie i okolicach?

W pełni zaszczepionych w Tczewie jest już blisko 25 procent mieszkańców miasta (ok. 14700 osób), z kolei jedną dawkę przyjęło blisko 25 tysięcy tczewian. W gminie Tczew zaszczepionych jest około 20 procent mieszkańców (ponad 3 tysiące osób i ponad 5200 jedną dawką). Gmina Subkowy ma również ok. 19,7 procent zaszczepionych mieszkańców (w pełni ponad 1000 osób, jedną dawką 1800). Gmina Pelplin to około 18,5 procent zaszczepionych (całość blisko 3 tysiące, pierwsza dawka - 5200). Najgorzej wyszczepialność wygląda w gminie Gniew - 18,1 proc. w pełni zaszczepionych (blisko 2,8 tys. w pełni, 4,8 - pierwsza dawka) i w gminie Morzeszczyn - zaledwie 15,5 procenta w pełni zaszczepionych (ok. 570 w pełni i ponad 1000 pierwszą dawką).


Dodajmy, że w Tczewie Powszechny Punkt Szczepień działa w hali na ul. Armii Krajowej 70 przy Szkole Podstawowej nr 8. Powstał we współpracy ze samorządem Powiatu Tczewskiego, Miasta Tczewa oraz Gminy Wiejskiej Tczew. Całość koordynuje spółka Szpitale Tczewskie. Dziennie punkt mógłby szczepić nawet 400 osób - wszystko zależy jednak od wielkości dostaw. Poza tym szczepienia prowadzi większość tczewskich przychodni.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +4

  Tcz_gość

  16.06.2021, 10:52

  Dziwne to... A daty zmieniaja szczepień jak sobie chcą.... Ponad 2 miesiące czekania na szczepienie....

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx8 
 • zxccc_gość

  16.06.2021, 17:38

  Szczerze to nie chce mi się wierzyć

  chyba, że na siłę chcesz się szczepić w jakiejś lokalnej przychodni która dostaje jedną ampułkę na tydzień. W każdym punkcie szczepień masowych w trójmieście dostaniesz termin na za kilka dni, a na Astrę to chyba nawet dzisiaj.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx6 
 • Adek_gość

  16.06.2021, 12:53

  Jakie 2miesiace

  Jakie dwa miesiące czekania ja się zarejestrowałem i czekania 3 dni także dramatu nie ma tylko trzeba posprawdzać terminy

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx3 
 • -1

  observeur_gość

  16.06.2021, 13:54

  Kupię szczepionkę Pfizer do celów poznawczych (kupię w sensie kupię, a nie dam sobie wzczepic). Mam dostep do spektrometru, chcę się dowiedziec co za toksyczne guano sie znajduje w owych specyfikach, od producenta raczej sie nie dowiem.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx2.xx0 
 • Monika_gość_gość

  16.06.2021, 16:30

  Hej

  Witajcie panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: tnij.tcz.pl/?u=cc4b72

  Odpowiedz
  IP: 77.111.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.