Wyrusza kolejny transport na Ukrainę. Jak możemy pomóc?

Ukraina, pomoc Ukrainie, wojna
Tczew - Wyrusza kolejny transport na Ukrainę. Jak możemy pomóc?
W piątek wyrusza kolejny transport "Tczew dla Ukrainy" za naszą wschodnią granicę. Tym razem dalej na wschód, do miast Krzemieńczuk i Dniepr. Do nich napływają uchodźcy z terenów bezpośrednich walk. Jako możemy pomóc?

"Tczew dla Ukrainy" informuje jak można wesprzeć przejazd:

1. Wsparcie finansowe na oficjalne konto zbiórki publicznej 53 8345 0006 2002 0003 3646 0006 Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga tytuł: na pomoc uchodźcom z Ukrainy
2. Wsparcie rzeczowe, które będzie przyjmowane dzisiaj od 17 w salce przy ul. Dominikańskiej 2:
- żywność instant /zupki, gorące kubki etc./

- żywność długoterminowa: kasza, makaron, konserwy
- jedzenie dla dzieci
- czekolady i batony energetyczne
- opatrunki, bandaże
- żele na oparzenia, opaski uciskowe
- powerbanki
- latarki, latarki czołowe, baterie
Każda ilość się przyda.

O poprzedniej wyprawie przeczytasz tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -3

  Smyk _gość

  05.05.2022, 20:50

  Ciekawe kiedy mi ktoś pomoże spłacić kredyt hipoteczny który wzrósł o 80 procent czy tylko Ukraińca się wszystko należy a Polakom doje3@$ z każdej strony

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx4 
 • +5

  Taiga_gość

  06.05.2022, 07:08

  Trochę empatii

  A do kogo masz o to pretensje? Do Ukraińców, którzy nie są niczemu winni? To przez pandemie i wojne, którą wywołała Rosja gospodarka upada na całym świecie. Rozumiem, że jesteś wkurzony/na, ale jeśli chcesz gdzieś wyładować frustrację to nie na tych ludziach, którzy nie mają nic. Stracili domy w trakcie bombardowań. Stracili rodziny i mają traumy, bo widzieli na własnych oczach jak Rosjanie zabijają ich dzieci, matki, ojców. Gdybyś ty był/była w takiej sytuacji i straciłbyś wszystko co masz też chciałbyś pomocy. Trochę empatii. Nie chciałbyś być na ich miejscu. Jeśli się mylę, jedź na Ukraine w okupowane tereny i spróbuj tam normalnie żyć chociaż przez kilka dni. Jak wrócisz żywy to czekam na relacje.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx7.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.